Autor Tema: ZA SALETA NB I OSTALE GLISERASE  (Pročitano 4736 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zoke

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 736
  • Pol: Muškarac
    • PERAVA
  • Brod tip: MBD-Hausboot
  • Marina: N:K:-Moja ladja-Brcko
  • Veličina: 10x4,40N:K
ZA SALETA NB I OSTALE GLISERASE
« poslato: 26, 08, 2010, 23:18:13 posle podne »
Malo luda stvarcica
« Poslednja izmena: 27, 08, 2010, 04:51:33 pre podne zorter »

Van mreže Профа

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 2181
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com & www.mojaladja.net
    • http://www.mojaladja.net/
Odg: ZA SALETA NB I OSTALE GLISERASE
« Odgovor #1 poslato: 26, 08, 2010, 23:40:53 posle podne »
А што не фотографиса оне канте и бурад за гориво Зоке као стандардни дио опреме?
Профа

Van mreže Профа

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 2181
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com & www.mojaladja.net
    • http://www.mojaladja.net/
Odg: ZA SALETA NB I OSTALE GLISERASE
« Odgovor #2 poslato: 26, 08, 2010, 23:43:16 posle podne »
За мало да заборавим, фотографиши и оног малог црнца што носа и пуни те канте и бурад! Има руке ко сурле од слона!
Профа

Van mreže zoke

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 736
  • Pol: Muškarac
    • PERAVA
  • Brod tip: MBD-Hausboot
  • Marina: N:K:-Moja ladja-Brcko
  • Veličina: 10x4,40N:K
Odg: ZA SALETA NB I OSTALE GLISERASE
« Odgovor #3 poslato: 27, 08, 2010, 00:25:47 pre podne »
elektro pogon

Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: ZA SALETA NB I OSTALE GLISERASE
« Odgovor #4 poslato: 27, 08, 2010, 08:53:34 pre podne »
Pih, bayliner 175 sa 3.0 tj. samo 135 ks, slabo je to, mada troši ko moja 50-ica. Ne bi se bunio da ga probam  :) Čiji je to čamac? Jel bi moglo da padne jedno skijanje ja finansiram gorivo? :)

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: ZA SALETA NB I OSTALE GLISERASE
« Odgovor #5 poslato: 27, 08, 2010, 08:54:30 pre podne »
Ma koga je još briga za potrošnju, pa ne troši više od 50 litara na sat?! Ili ipak troši?!  :yahoo: :taunt:
Zoke, postavi ti koju sličicu sa tom spravom u akciji, i opiši malo tehniku! :good:
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: ZA SALETA NB I OSTALE GLISERASE
« Odgovor #6 poslato: 27, 08, 2010, 08:56:18 pre podne »
Ma kakvih 50 litara Sale šta pričaš. Od 10-20 lit max. Vidim da je na strane table koliko je izašao?

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: ZA SALETA NB I OSTALE GLISERASE
« Odgovor #7 poslato: 27, 08, 2010, 09:04:26 pre podne »
Vuče, s obzirom da ga Zoke naziva ludom stvarčicom, nekako sumnjam da mu je pogon serijski! :taunt:
A ne bi ga ni Profa prozivao za 20 litara!  :yahoo:

Čamac je po svoj prilici vezan za pontone udruženja "Moja Lađa" u Brčkom, tako da je pitanje skijanja rešivo jedino u Brčkom! :smile:
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: ZA SALETA NB I OSTALE GLISERASE
« Odgovor #8 poslato: 27, 08, 2010, 11:32:51 pre podne »
Jeste Sale pogon mu je serijski jer nema šanse ubaciti drugi motor u njega, čak ima gomila ljudi koji kupe 3.0 motor i crvc posle traže po forumima kako da ga pojačaju, a to nema šanse sa tim ''malim'' motorom. 4.3l je pravo rešenje mada se ne bi bunio da imam ovakav čamac. Jedan od mojih omiljenih, a ljudi kažu da je nedovoljno jak i da "teško" izvlači skijaša, mislim da nije tako. :this: ovaj tačno tri puta bolje izvlači skijaša, šta je sa tim svetom u USA. Vidiš da ima bar dva čoveka u čamcu toliko ih i ja vozim u svom ali moj od 50 ks je baš nedovoljan za neke moje potrebe, jbg :sorry:
Nikada nisam bio u Brčkom pa eto prilike ako čovek hoće da se družimo jedan dan ja sam za  :)

Van mreže fisherman

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 436
  • Pol: Muškarac
  • 44°42'5"N 20°18'32"E
    • Docek Nove godine
Odg: ZA SALETA NB I OSTALE GLISERASE
« Odgovor #9 poslato: 27, 08, 2010, 11:54:35 pre podne »
Ma koga je još briga za potrošnju, pa ne troši više od 50 litara na sat?! Ili ipak troši?!  :yahoo: :taunt:
Zoke, postavi ti koju sličicu sa tom spravom u akciji, i opiši malo tehniku! :good:

Vuk je u pravu, ovaj mercuiser 135 trosi 10-20 , 15 l na recimo 3500 obrtaja,a sa skijasem i zajebavanjem dodje do 22-25l sto je malo veca potrosnja od nekog dvotaktnog 60-70 , ako ne i ista :)

Van mreže fisherman

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 436
  • Pol: Muškarac
  • 44°42'5"N 20°18'32"E
    • Docek Nove godine
Odg: ZA SALETA NB I OSTALE GLISERASE
« Odgovor #10 poslato: 27, 08, 2010, 11:58:15 pre podne »
evo i citat sa jednog drugog foruma.... koga zanima :

"Vozio sam Bayliner capri 1750 1998 god punih 9 godina na Savi. Mercruiser 3.0, 99 kw ili 135ks (z-drive alpha one) bez ikakve elektronike- ovo je najstandardniji moguci model. Od proslog leta vozim 1850 sa istim motorom. Saveti su sledeci. Prvo treba da znas kakva ce biti namema camca. Zatim sve sto postoji u tom segmentu camaca ima ili mercruiser ili volvo motor. Volvo motor nikad nisam probao. Krenucu od Bayliner modela capri 1750. Ako zelis da provedes dan sa 3 prijatelja, prijateljice, znaci 4 odrasla coveka, da se malo provozate malo skijate (ali na 2 skije jer za mono skiju ipak treba vise snage ili manje ljudi), vucete gume (za ovo ne treba suvise snage) preporucio bih motor od 135. Potrosnja iznosi oko 12-15l ako je recimo ukupno opterecenje 4 coveka i pola tanka goriva na nekih 3200 rpm (zavisi od propelera ali mislim na standardni sa kojim se isporucuje). Napominjem da je ovo potrosnja pri konstantnoj voznji. Ukoliko se sa ovim motorom skija, vuku gume, vozi wake board(kreni stani) potrosnja ide na 20-25l sto opet nije strasno. Takodje ovaj camac ima 8 mesta ali to jec tesno. Registrovan je za sest ljudi ali je 5 optimum jer sa sest ljudi camac postaje vec suvise opterecen i ponasa se drugacije (npr. ostri manevri). U svakom slucaju preporucio bih ovaj model jer sam ga vozio 9 godina (ukupno nekih 1000 sati) sati na Savi od aprila do oktobra i nikada se nije pokvario. Servisiran je jednom godisnje. Prodat je proslo leto za 7500e, sto mislim da je malo. Sadasnji camac model 1850 koji je za stopu duzi ali i tezi je dosta nekvalitetniji od modela iz 1998 god. vise vremena mu treba da izglisira, manje je okretan... Nisam zadovoljan. Ali mu je cena u americi 12000 usd sto je stvarno jeftino. Medjutim onda slede i jaci motori. 4.3 190ks i 4.3l MPI 225 ks. Ali onda sledi jos price a mislim da je za sada doste. Od opreme su bimini top i cirada neophodni, dubinomer i merac radnih sati pozeljni. Kao sto kolega rece GLASTRON 175 brzo izglisira jer je lagan. Medjutim sve duze od ovoga zahteva i jace motore. Ako te zanimaju znami ponesto i o njima... pozdrav. I da cena servisa mislim da je oko 150-200e godisnje, racunaj jos i jedno vadjenje odnosno spustanje oko 100e plus registracija... I to je to. Na kraju sezone treba konzervirati motor i na pocetku ga spremiti za rad i to je to, prosto. To sve moze da uradi Ugljesa (sin od Mileta johnson-a). Toliko"

Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: ZA SALETA NB I OSTALE GLISERASE
« Odgovor #11 poslato: 27, 08, 2010, 12:11:14 posle podne »
Već sam ovo čitao, i tačno da troši koliko i stariji od 60-70-80ks ali i gura manji čamac :) Ovo je za moje shvatanje glisera najoptimalnija igračkica i sigurno bi bio zadovoljan sa snagom motora. Na to korito sa tim motorom je najbolja 19-ica čelična ali ne mogu da se setim koji model. Čovek koji ima takav čamac je promenio 7 elisa ovakvih i onakvih i došao je do zakljička da je baš 19-ica najbolja samo treba gledati u obrtomer da ne ode u crveno+ smart tabs i imaš solidne performanse. Za tri čoveka koja skijaju ovo je pravi izbor u odnosu na cena-kvalitet, a i troškovi goriva su manji :)

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: ZA SALETA NB I OSTALE GLISERASE
« Odgovor #12 poslato: 29, 09, 2010, 21:11:18 posle podne »
Evo jednog jako lepog glisera.
Ima kabinicu i ide oko 130km/h.
Taman!

 :drinks:

http://www.boattest.com/boats/boat_video.aspx?ID=2345