E, ovako treba... > Elektro motori u nautici i ...

Kineski Agregat -HONDA- od 8-10Kwh Pogodan za Elektro pogon

<< < (2/10) > >>

Kapetan:
mislim da je cena sasvim ok pogotovo sto se pali na kljuc !!!

fisherman:
Ja sam kupio polovan agregat honda g150 , 2.2 kw .... za 150e ... koriscen par sati...
Kada mu sipam 2l cini mi se da radi ceo dan na pola gasa.... :) ...
Pre toga sam koristio agregat einhel , ovaj 750 w , sa mesavinom, trosi sigurno 2-3 puta vise nego ova honda 2 kw...

Dule, Moj komsija je za pekaru uzeo agregat od 10 kw , kod coveka u Pancevu, cena 1100 e....
Ako zelite mogu se detaljno raspitati o tom agregatu a i slikati ga danas....

Da ne otvaram novu temu, zamolio bih nekog ako zna koje ulje i koliko ide u ovu moju hondu ???
Unapred zahvalan.

Barba:

--- Citat: fisherman  23, 08, 2010, 13:19:06 posle podne ---Pre toga sam koristio agregat einhel , ovaj 750 w , sa mesavinom, trosi sigurno 2-3 puta vise nego ova honda 2 kw...

--- Kraj citata ---

o toj temi smo vec pricali. Stos je sto generator od 750w radi na visokom rezimu zbog zahteva potrosaca, a honda od 2kW za zahtev tih istih potrosaca mozda radi bas na optimalnom rezimu, pa i trosi znacajno manje. Mada 2-3 puta je bas mnogo, pa koliko god da je taj einhel krs. Ali generalno , sve se to svodi na "koliko para toliko muzike", nema energije koja dolazi ni iz cega. Energija dobijena sagorevanjem benzina se transformise u elektricnu i u bacenu energiju tj. gubitke.   

Kapetan:

--- Citat: Dule  23, 08, 2010, 21:48:01 posle podne ---Rešio ja da sa 1,5 l dizela na sat plovim 10 na sat pa to ti je :)
A uz to da imam pun komfor - klima, friz, usisivač, tv...

--- Kraj citata ---

vidi,  ako moze i ja bih :)

zoki novus:

--- Citat: Kapetan  23, 08, 2010, 23:00:48 posle podne ---
--- Citat: Dule  23, 08, 2010, 21:48:01 posle podne ---Rešio ja da sa 1,5 l dizela na sat plovim 10 na sat pa to ti je :)
A uz to da imam pun komfor - klima, friz, usisivač, tv...

--- Kraj citata ---

vidi,  ako moze i ja bih :)


--- Kraj citata ---

e pa nemoze i q... u du.. i dusa u raj
nebiva :)

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju