Autor Tema: Danas na ribnjaku Živača kod Progara  (Pročitano 4343 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Danas na ribnjaku Živača kod Progara
« poslato: 15, 08, 2010, 17:22:39 posle podne »
Jutros nešto posle osam sati, sa prijateljem Dejanom, stigao sam na ribnjak o kojem sam nedavno pisao.

Uz dnevnu dozvolu koja košta 500 dinara (za te pare možete ako imate sreće i ako umete, da ponesete kući do 5 kg babuške i druge bele ribe ili jednog šarana ispod 4 kg; teži od 4 kg obavezno se vraća u vodu), po divnom sunčanom danu, na kanalu dužine nešto više od jednog kilometra i širine koja varira od desetak do više od 30 m i dubine koja je manje više oko 1,5 m danas je bilo nešto više od dvadesetak pecaroša.

Pecalo se na glistu i crvića ali najviše na kukuruz uz prihranjivanje raznim djakonijama za šarana.

Ja sam stvar pojednostavio - pecao sam na glistu i crvića, na dubinku. U stvari, čini mi se da sam se ponašao veoma ekološki jer sam uglavnom hranio ribu glistama i povremeno lepim belim crvićima.

Ipak, moj rad na održanju ribljeg fonda nije ostao bez nagrade.

Pored desetak somića - "cverglana", upecao sam još desetak babuški "kao šaka" (mislim - toliko su bile duge, a ne visoke/široke).

Imao sam i jedno kidanje - najlon od 0,25 na kojem je bila udica veličine 12 sa glistom, posle snažnog povlačenja više metara u jednu, pa drugu stranu, kada sam ribu dovukao gotovo do same obale, u trenutku kada sam okrenuo glavu da vidim gde je drugar sa meredovom, pukao je, a olovo je kao izbačeno iz katapulta proletelo pored mojih nogu...
Bilo je to lepo parče - pretpostavljam da je u pitanju bio veći šaran ali zaista nemam predstavu koliko je mogao biti težak.

Na samom kraju, negde oko dva po podne, ponovo na glistu, iz vode sam izvadio divnog šarana sa zlatno žutim krljuštima težine, po slobodnoj proceni od oko 1,2-1,4 kg (vaga kod kuće je pokazala tačno 1 kg i 50 g).
Bio je to divan završetak pecanja, jer smo u tom trenutku počeli sa pakovanjem da bismo izbegli kišu koja se spremala.

Moj drugar, Dejan, za to vreme, pecao je isključivo na kukuruz i noklu i izvadio je pet šarana (onih bez krljušti) težine od oko 800 grama.

Višak ribe je vraćen u vodu, a posle ručka (vrlo ukusne, mada malo ljute, riblje čorbe i pečenog šarana) vratili smo se kućama.

I eto ovog izveštaja pred vama.

A da bih potkrepio sve što je napisano, evo i fotografije na kojima se vidimo Dejan


By null at 2010-08-15   


 i ja sa mojim ulovom:
By null at 2010-08-15



« Poslednja izmena: 04, 01, 2011, 22:48:47 posle podne mossi »

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Danas na ribnjaku Živača kod Progara
« Odgovor #1 poslato: 15, 08, 2010, 17:43:57 posle podne »
I kao krunski dokaz da je sve što sam napisao i opisao - istina, evo fotografije na kojoj se vidi moja žen(k)a kako čisti ulov njenog "patera familias"-a.

A tu je i neizostavna komšijina mačka - bilo je i za nju.


By null at 2010-08-15