Autor Tema: Vest u vezi Perucca  (Pročitano 1932 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Vest u vezi Perucca
« poslato: 10, 08, 2010, 11:38:25 pre podne »
Verovatno su neki od vas, kao i ja, slušali vesti od jutros i čuli isto što i ja: nekakav nadležni organ dao je nalog za pretraživanje korita jezera Perućac u cilju utvrdjivanja postojanja masovnih grobnica žrtava rata u BiH!

Da li je moguće da je ovo pravi razlog za ispuštanje vode iz jezera o čemu smo toliko pisali u ovoj temi?

Sve te naše priče i nagadjanja o razlozima vezanim za ekologiju i potrebu čišćenja zbog zagušenih prolaza na samoj brani pretvaraju se u još jednu farsu kakvima prisustvujemo svakodnevno.

Pa zar nije bilo moguće narodu lepo saopštiti da ćemo državu izložiti još jednom velikom trošku kako bismo odgovorili zahtevima medjunarodnih faktora koji nas sumnjiče da prikrivamo mesta na kojima su sahranjivane žrtve prošlih ratova?

U ime Boga i pravde, koliko god da me bole takve sumnje i takvi zahtevi (koji nisu uvek i neosnovani - setimo se Batajnice, kamionske cisterne u Dunavu...), uvek ću podržati svaki trošak koji moramo da platimo da bi sa naroda skinuli breme ovih optužbi.

Pa čak i ako bi se pokazalo da ispod jezera zaista postoje ostaci žrtava - neka.
Takvu istinu ne treba sakriti. Sa tim se moramo suočiti. Od prošlosti i zločina ne možemo i ne treba bežati.

Kada se jednom bude znalo za sve što je počinjeno u ime nekakavih politika, stvoriće se uslovi za pomirenje i za bolji život na našim prostorima (naglasio bih na ovom mestu: nemam nameru da polemišem sa onima koji će mi možda reći da bi i "ostali" trebalo isto da učine - to je već njihov problem).

Ali zar zaista država treba da nas laže i da nam baca prašinu u oči?
A ovo je bilo zaista kratkovido ako se o tome radi.

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Vest u vezi Perucca
« Odgovor #1 poslato: 10, 08, 2010, 12:59:43 posle podne »
Kad svi priznaju sve tek ga onda niko nepomiri. A i sta da se mirimo? Evo proslo vec skoro 20 godina od rata sto samo , gledajuci istoriju , znaci da ce za jos koju da dodje sledeci.Pa ko velim , da se ne patimo zalud da se mirimo kad ce se opet krvimo . :lol:
JBG , kad sam napisao bilo mi smijesno a kad bolje razmislim ispadne zalosno.
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Vest u vezi Perucca
« Odgovor #2 poslato: 10, 08, 2010, 13:33:54 posle podne »
Samo opusteno, nije Srbija dovoljno ojacala pa da ima sta novo da se pokrade da bi eunijatama bilo isplativo ta finansiraju carke i ratove imbecila.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Vest u vezi Perucca
« Odgovor #3 poslato: 10, 08, 2010, 16:57:04 posle podne »
............
A ovo je bilo zaista kratkovido ako se o tome radi.

Ne bih polemisao, ali dok nismo sigurni, ne bih pominjao ni pretpostavke!!!

Ne bih cak ni drzavne obaveze, obecanja narodu ili lazne razloge za ovo ili ono prenosio na ovaj forum. Imamo mi dosta nasih polemika. :sorry:

Van mreže Željoni

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 731
  • Pol: Muškarac
Odg: Vest u vezi Perucca
« Odgovor #4 poslato: 10, 08, 2010, 21:34:37 posle podne »
O ovom kamiunu se zna već jako dugo , javna je tajna , no i sama vest kaže da je pronađena samo šasija i motor . Meni dostupne informacije u vezi ispuštanja vode , a kum mi radi na HE Perućac , govore da se radi o čišćenju usisnih cevi na samoj brani. A sve i da nije nevidim više razlog zašto bi se brinuo i nervirao , nas svakako neće pitati kao što nas nisu do sada pitali nizašta , ajmo mi o nautici.