Autor Tema: Frižideri na plin (propan-butan)  (Pročitano 51540 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže tangabravo

• Rečni Drekavac
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Frižideri na plin (propan-butan)
« Odgovor #60 poslato: 11, 11, 2017, 00:22:05 pre podne »
Ja sam kupio baš takav frižider od 40l kao što Marke opisuje i moj i greje i hladi kada se okrenu kontakti  , on je 54w- 4,5A i prodao mi ga komšija čiji je zet koristio ukamionu ui švabiji pa prešao na 24v a sada mi jer sinulo da je on imao non stop struju a ja samo panele , e j...bi ga

Van mreže Mare982

• Brodski mali
  • *
  • www.mojaladja.com
« Odgovor #61 poslato: 13, 08, 2018, 18:39:20 posle podne »
Bojan Panajotovic iz Pirota drzi servis rashladne tehnike. Ima iskustvo od 21 god.rada sa svim vrstama rashladnihuredjaja.Specijalnost mu je FRIZIDER NA PLIN koje sam pravi a i vrsi servis svih tipova frizidera na plin.
010/337075
064/228-36-36
061/285-41-26

Malo o principu i nacinu rada apsorcionog frizidera,koji kao rashladnifluid, koristi smesu amonijaka, vode i vodonika kao pokretaca amonijacnei vodene pare.Grejanjem te smese, povecava se njen radni pritisak, te setako pogoni u isparivacu koji se nalazi u unutrasnjosti rashladnekutije.Ulaskom amonijaka u rashladno telo, tj. isparivaca amonijak trazitoplotu da bi presao u stanje nizeg pritiska.Ta toplota je roba kojatreba da se ohladi.Amonijak se vraca iz isparivaca na grejac gde seciklus ponavlja.Za grejanje amonijaka kod tih frizidera ide grejac redavelicine 80-120w.Te snage je i grejac na plin.Boca standardna od 18 ltraje nesto vise od mesec dana.

''Specijalnost mu je frizider na plin'' haha, pa kako to da mi je poslao frizider koji ne valja??
Jedva sam izvukao pare nazad. Tezak covek za saradnju.

Van mreže Drivee

• Veliki dugodlaki Drekavac
  • www.mojaladja.com
« Odgovor #62 poslato: 25, 09, 2018, 13:30:20 posle podne »
kako, sta? Moze li vise detalja? Sta nije valjalo?

Van mreže Drivee

• Veliki dugodlaki Drekavac
  • www.mojaladja.com
« Odgovor #63 poslato: 25, 09, 2018, 13:32:53 posle podne »
@marke

Taj peltier se ne isplati jer vuce struje kao lud. jedna plocica je 60W stim d amoras da odvedes toplotu sa druge strane. Znaci, da ce da greje kabinu itd.

@Petar323

Imao sam saradnju sa Bojanom Pirot i covek mi je sve odradio bez po reci. Remont celog gorionika, sa varenjem, novom zicom itd je bilo 3000. Frizider radi neuporedivo bolje. Covek ima tradiciju u RS, svi znaju za njega. Radi i od toga zivi.

Petre

Molim za kontakt boljeg.
Ima boljih od njega druze, lik se previse hvalise kolko sam skontao iz price pojedinih ljudi.