Autor Tema: Frižideri na plin (propan-butan)  (Pročitano 98350 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Frižideri na plin (propan-butan)
« Odgovor #30 poslato: 08, 05, 2017, 18:11:18 posle podne »
 Ja sam uzimao od nekog lika iz Pirota ali se ne secam kako se zvao telefon mu je 0642283636. Napravio mi je varijantu 220/plin pa mi je u marini na struji a kada isplovim na plinu. Vrhunski sam bio zadovoljan!
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže ronac

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 919
  • Pol: Muškarac
  • Vucedolski vuk
Odg: Frižideri na plin (propan-butan)
« Odgovor #31 poslato: 08, 05, 2017, 18:44:12 posle podne »
Ja sam 2007g.uzeo Vitrifrigo veliki sa zamrzivacem,radi na 220v,12v i plin,koliko sam ga platio ne bi da komentarisem ali radi jos uvek bez problema,samo jednom nisam znao da ocistim dimnjak pa sam imao par dana problem sa radom na plin.Pretprosle godine sam uzeo jedan mali od 110 l. Fairline u Metro na 220v,posle dve godine bacam zderaca struje.
Zato sam se odlucio opet za nauticku varijanti i narucio ovaj WAECO COOLMATIC CR-110 Refrigerator
Welcome to luxury! The Waeco CoolMatic CR-110 fridge is part of Waeco's premium range of refrigerators. The CR-110 fridge comes in a stainless steel finish and is suitable for motor homes, caravans, yachts and boats.

The Waeco CR110 caravan fridge range has cool blue lights inside, recessed door grips, functional cooling space, a separately insulated freezer compartment and a patented door locking mechanism. The Premium Range of caravan fridges and boat fridges have been tested to tropical conditions of up to +43°C and can maintain a temperature of -18°C in the freezer compartment.
Dimensions (WxHxD)   520 x 745 x 558 mm
Supply voltage   12 / 24 V
110 - 240 V AC with the MPS35 / MPS50 rectifier
Cooling range   Fridge: +10 °C to 0 °C
Freezer: 0 °C to -18 °C
Humidity   Max. 90 %
Max. heel   30°
Capacity   108 L
Freezer compartment: 10.2 L
Nominal current   5.9 A at 12 V
3.0 A at 24 V
Mean power consumption   50 W
Weight:    28 kg
Refrigerant R-134a   68 g
Certifications   CE, TÜV, e4
Lisica je najmudrija životinja, ali je njenih koža najviše na prodaju!

Van mreže Petar323

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 6
  • www.mojaladja.com
Odg: Frižideri na plin (propan-butan)
« Odgovor #32 poslato: 08, 05, 2017, 20:25:39 posle podne »
Zavisi od koga si uzeo...
Cuo sam da je doticni Bojan na zlom glasu u Pirotu imam par kolega iz srednje skole i faksa koji su iz Pirota, nisu bas imali pozitivne komentare o njemu.
Ne bih sad ovde da spamujem na forumu ali jednu stvar mogu da kazem, rekli su mi da lik nije bas dobar majstor kako se predstavlja.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Frižideri na plin (propan-butan)
« Odgovor #33 poslato: 09, 05, 2017, 07:54:10 pre podne »
Izvini, a ko si ti?

Koliko vidim nov si na forumu, nisi nasao za shodno ni da se predstavis, a vec nazivas ljude prevarantima?

Van mreže Petar323

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 6
  • www.mojaladja.com
Odg: Frižideri na plin (propan-butan)
« Odgovor #34 poslato: 20, 05, 2017, 00:28:49 pre podne »
Imam dosta poznanika u Pirotu koji su mi pricali za njega, a i nekoliko moja druga su prevarena od strane Bojana samo kazem kako stvari stoje.
Zar je bitno koliko si star na forumu, bitne su cinjenice koje znam. Pozdrav

Van mreže Sale Rea

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 210
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Pahulja
  • Brod tip: Narval 620 Cabin
  • Marina: AJK Beograd
  • Veličina: 6,20 m
Odg: Frižideri na plin (propan-butan)
« Odgovor #35 poslato: 20, 05, 2017, 10:21:06 pre podne »
Imam dosta poznanika u Pirotu koji su mi pricali za njega, a i nekoliko moja druga su prevarena od strane Bojana samo kazem kako stvari stoje.
Zar je bitno koliko si star na forumu, bitne su cinjenice koje znam. Pozdrav
Prijatelju, tvoj prvi post na forumu je bio BUUUUM , prevarant !!!!
Elementarna kultura je da se prvo predstaviš na delu foruma koju je za to predviđen a posle toga udri.
Ne zameri ali tako je.

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока


Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Frižideri na plin (propan-butan)
« Odgovor #36 poslato: 20, 05, 2017, 21:34:18 posle podne »
Možda nije tema ovo, ali možda nekom koristi. Juče svraćao do prodavnice URADI SAM, i video ovaj fružider. Prikopčava se na priključak od upaljača. S obzirom koliko su pravi nautički skupi, ovaj bi nekom možda poslužio da zadrži hadnim pivo, sok, ili šta treće. Cena 4000 dinara. Prodavac kaže da ima takav i da ga je jednog leta koristio u kolima, posle 7-8 sati puta led u njemu se nije otopio nimalo. Ne verujem da troši mnogo struje.

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Frižideri na plin (propan-butan)
« Odgovor #37 poslato: 20, 05, 2017, 21:39:19 posle podne »
Za takvu svrhu (putovanja) najvažnija je dobra izolacija kutije. Ja zaledim 3-4 flaše vode i to drži skoro ceo dan i rahlađuje kutiju, em sve unutra hladno em ledena voda :)

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Frižideri na plin (propan-butan)
« Odgovor #38 poslato: 20, 05, 2017, 21:54:20 posle podne »
Tako i ja radim, Imam jedan sličan ovom samo veći, ali bez priključka za struju. Isto kao vi stavim par flašica zamrznute vode i milina, na kraju se i ta voda popije pa sledeći dan ispočetka  6589

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Frižideri na plin (propan-butan)
« Odgovor #39 poslato: 20, 05, 2017, 21:59:10 posle podne »
Имам ја такав. Купљен пре доста година и коришћен много пута.

Практичан је у аутомобилу јер се хлади све време и садржина, ако је била добро охлађена (најбоље ако је из замрзивача) остаје хладна сатима. Нама је до Грчке (осам до десет сати вожње, зависно од границе) све остајало замрзнуто.

Међутим, ако немате стални извор напајања, онда мора да се склони поклопац с венитлаторима и да се стави други, изолациони. Тада фрижидер постаје као и сви остали, стандардни сандуци у којима се чувају охлађене и замрзнуте ствари.

Никад га нисам употребио на чамцу али можда ћу то урадити. Међутим, морам проверити колика је снага електромотора. На чамцу то може бити проблем ако је мотор искључен јер онда црпи струју из акумулатора.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Frižideri na plin (propan-butan)
« Odgovor #40 poslato: 21, 05, 2017, 08:49:03 pre podne »
Нешто што можда нисмо довољно нагласили у причи о овим фрижидерима - они расхлађују остављене намирнице до температуре око 15 оС ниже од температуре околине.
Док су укључени у струју (12/220V) нема проблема. Али кад нема извора струје, тада помаже само тај други поклопац који сам поменуо у претходној поруци. С тим другим поклопцем, ваш фрижидер се претвара у класичну расхладну кутију која одржава намирнице онолико дуго колико је квалитетна изолација кутије. С пар боца воде замрзнуте у замрзивачу, то може да буде скоро читав дан. Расхладне кутије треба држати у сенци ако је могуће да би што дуже одржале хладним садржај у њима.

Уколико немате тај други поклопац, намирнице у вашем фрижидеру ће се отопити и загрејати у року од 2-3 сата на јаком сунцу. Тад помаже само напајање из акумулатора а то је онда већ везано за капацитет и квалитет акумулатора. Мислим да је потрошња ових фрижидера око 40-50W али нисам сигуран - треба проверити.


Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Frižideri na plin (propan-butan)
« Odgovor #41 poslato: 19, 07, 2017, 09:23:09 pre podne »
Ja sam probao sve i svasta, platio sam sve svoje greske ali kada sam dosao do frizidera na plin od 180 litara svi moji problemi su nestali!!! Kupljen polovan, bio negde kod Morave, radio ga je Bojan iz Pirota. Posle par godina vidim da plamen prebacuje na usis vazduha, pogledam ja to, gledam, ne vredi, mora da se radi, mrezica izgorela. Nazovem plinkom i kazu donesi ga, nije problem. Odnesem ga i kazu vrati to mi to necemo da radimo, totalno pristrasni, odbojni, drcni, neverovatno, pogotovo GAZDA TOMISLAV!. Jos sam mislio da se zalim gazdi na njega ali kada sam cuo da je on gazda... Kaze, nemam ja delove, ja reko, dobro, nabavicu ti ja sta ti treba. I da nabavis, ja to necu da radim!!! Pa mislim se, sta si mi rekao da ga donosim, isao sam 50km po njega da ga dovezem u radionicu, pa iz kola u druga kola, itd itd..

Nazvao Bojana i rekao mu za problem, kaze posalji postom gorionik ja cu ti to srediti.. eto toliko. Bez problema covek izasao u susret..

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: Frižideri na plin (propan-butan)
« Odgovor #42 poslato: 19, 07, 2017, 13:38:46 posle podne »
Nemojte da bacate pare na rucne prenosne frizidere sa Peltije elementom  ako nemate vrlo jak trajni izvor struje na 12V.

To su frizideri koji imaju ventilator na kucistu.

Oni KONSTANTNO trose izmedju 40W i 60W da bi vec ohladjen sadrzaj odrzali hladnijim od okoline za 15 do 18 stepeni.

Ako je napolju 38 stepeni u njima ce biti 23 stepena sto bas i nije neko hladjenje a vuce 4-5 ampera iz akumulatora.

Citat
Али кад нема извора струје, тада помаже само тај други поклопац који сам поменуо у претходној поруци.

Komentar:  Ne razumem zasto kad ne rade treba promeniti poklopac, pa i on je izolovan koliko i stranice i dno.     
Marke

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Frižideri na plin (propan-butan)
« Odgovor #43 poslato: 19, 07, 2017, 16:19:54 posle podne »

Citat
Али кад нема извора струје, тада помаже само тај други поклопац који сам поменуо у претходној поруци.

Komentar:  Ne razumem zasto kad ne rade treba promeniti poklopac, pa i on je izolovan koliko i stranice i dno.     

Марке, поклопац у коме је вентилатор има функцију само док постоји стални извор напајања (12/220 V). То је "отворен" систем. И он ради баш како је горе објашњено, тако што вентилатор док ради одржава неку температурну разлику између околине и унутрашњости.

Онај други поклопац нема никакве отворе и кад он затвори комору испод, у њој остаје садржај хладан онолико дуго колико околна изолација то дозвољава, дакле као у било ком другом расхладном сандуку ("портабл фрижидеру" како их зовемо) који немају напајање, ни вентилатор.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Frižideri na plin (propan-butan)
« Odgovor #44 poslato: 19, 07, 2017, 22:58:43 posle podne »
Au Lazo pa ti se u sve razumeš taz
Marke je bre doktor za elektroniku i elektrouređaje. Nemoj njemu bar da deliš lekcije.
 ffff ffff ffff