Autor Tema: oterase ljudi camac tamicem .....  (Pročitano 14879 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bucho

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 300
  • Pol: Muškarac
Odg: oterase ljudi camac tamicem .....
« Odgovor #15 poslato: 23, 04, 2014, 20:46:11 posle podne »
Mislim, ali nisam bas siguran, da po novom ZOBSu prikolica iz samogradnje vise nemoze da se atestira. Moze se registrovati prikolica iz firme koja ima generalno atest za proizvodnju prikolica. Ako gresim neka me neko ko je upucen ispravi. Sve ove objavljene uredbe i pravilnici su malo starijeg datuma.

Van mreže Gaga

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 67
Odg: oterase ljudi camac tamicem .....
« Odgovor #16 poslato: 24, 04, 2014, 01:52:36 pre podne »
Mislim da gresite. Sa B kategorijom se moze voziti vozilo koje zajedno sa vucenim vozilom ne prelazi ukupnu masu od 3.5t. Nigde ne pise koliko osovina mora da ima. Za inercionu kocnicu ste u pravu!

Van mreže mladjo

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • www.mojaladja.com
    • princesse
  • Brod tip: Mikroplus
  • Marina: nema
  • Veličina: 5 metara
Odg: oterase ljudi camac tamicem .....
« Odgovor #17 poslato: 24, 04, 2014, 06:31:05 pre podne »
Dali mislite na one americke prikolice sa hidraulikom ili nesto drugo
zahvaljujem na odgovoru

kod kuce imam 4 prikolice od kojih su dvije sa inercionom kocnicom a dvije su lake prikolice. relativno se razumijem u materiju.

zanima me samo da li inerciona kocnica mora da bude mehanicka (potisni cilindar i sajle) ili moze da bude i hidraulicka (hidraulicni cilindar i crijeva)

Van mreže Srecko Sojic

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 331
    • Bela Ladja
  • Brod tip: Mistral
  • Marina: Rotterdam
  • Veličina: 7.0m
Odg: oterase ljudi camac tamicem .....
« Odgovor #18 poslato: 24, 04, 2014, 09:36:31 pre podne »
da mladjo upravo te prikolice.

ja sam tu prikolicu kupio u holandiji a uvezena je iz amerike. medjutim prethodni vlasnik mi je rekao da ne moze da se registruje u holandiji i da je un koristio kao prikolicu do 750kg. ja sam jedno 3 mjeseca tragao za razlogom i niko nije mogao da mi kaze pa cak ni holandski RDW i njemacku TUV, oni koji treba da je registruju  tamburanje. to je bilo veoma frustrirajuce.

medjutim slucajno sam na jednom forumu procitao sta je u stvari problem. te americke prikolice nemaju "emergency break" odnosno nuznu kocnicu. imaju samo jednu radnu hidraulicnu kocnicu i to je to. sem toga taj nuzni kocioni sistem mora da ima odvojen sistem od radne kocnice tj. ne moze da radi na isti hidraulicni cilindar i crijeva na kojima funkcionise i radna kocnica.

onda sam ja tragao po americkim sajtovima i nasao kompletan hidraulicni kocioni sistem sa mehanickom nuznom kocnicom. i tu postoje dvije vrste: sa blokiranim i deblokiranim rikvercom.

uz dosta muke i para nabavio sam sistem za jednu osovinu (sto je dovoljno) i novu glavu sa cilindrom. jos uvijek sve to treba da smontiram i testiram ali mislim da ce biti sve u redu kada zavrsim.
Oduvek sam sanjao Panticu da budem kapetan od belu ladju!

Van mreže Gaga

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 67
Odg: oterase ljudi camac tamicem .....
« Odgovor #19 poslato: 24, 04, 2014, 16:09:58 posle podne »
U staroj dozvoli jasno pise B - 3.5t!

Van mreže Bucho

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 300
  • Pol: Muškarac
Odg: oterase ljudi camac tamicem .....
« Odgovor #20 poslato: 28, 04, 2014, 09:22:58 pre podne »
Tacno pise 3.5t ali pise motorno vozilo cija ukupna tezina ne prelazi 3500 kg a ne skup vozila. Da je tako onda bi znacilo da sa peglicom mozes da vuces prikolicu od tri tone a sa hamerom prikolicu od dvesta kila. A "E" kategorija je prikljucno vozili cije vucno vozilo spada u Kategoriju B, C, ili D

Van mreže Gaga

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 67
Odg: oterase ljudi camac tamicem .....
« Odgovor #21 poslato: 29, 04, 2014, 14:06:39 posle podne »
A da li bi znacilo da peglicom mogu da vucem prikolicu 3t ako posedujem E kategoriju? Svaki auto(pa i peglica) ima fabricku deklaraciju u kojoj je odredjeno kolika je maksimlna dozvoljena masa prikolice. Sto je auto tezi, veca je i dozvoljena masa prikolice. Na pr.: ako je max dozvoljena masa vozila 2t, a prikolice 1.6t potrebna je E kategorija. Ako je auto 1.8t, a prikolica 1.4t - B kategorija. Sve ovo vazi u skladu sa pomenutom fabrickom deklaracijom! Nigde se ne dovodi u vezu sa brojem osovina.

Van mreže Srecko Sojic

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 331
    • Bela Ladja
  • Brod tip: Mistral
  • Marina: Rotterdam
  • Veličina: 7.0m
Odg: oterase ljudi camac tamicem .....
« Odgovor #22 poslato: 29, 04, 2014, 14:14:01 posle podne »
gago, tacno je da u tehnickoj specifikaciji svakog vozila postoji maksimalna tezina prikolice sa i bez kocionog sistema. bez kocionog sistema je to skoto uvijek 750kg a sa inercionom kocnicom varira od vozila do vozila srazmjerno tezini vozila. najvecu vucnu moc imaju recimo kia sorento, audi q7, porse cayene, merdeces ML to jest 3.500kg. u drugu grupu spadaju manja vozila od ovih tipa BMW5, mercedes e klase, auda a6 i oni mogu da vuku od prilike od 1.800kg do 2.200

e sad, ovi podatci se ne nalaze nigdje u papirima odnosno u saobracajnoj dozvoli. ne znam jedino ako tamo gdje vagaju kamione nemaju mozda neku tablicu po kojoj mogu da te rebnu
Oduvek sam sanjao Panticu da budem kapetan od belu ladju!

Van mreže bugi

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 643
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Galija Visnjica
  • Veličina: 5.25
Odg: oterase ljudi camac tamicem .....
« Odgovor #23 poslato: 02, 05, 2014, 15:52:07 posle podne »
Sto se tice prikolice iz samogradnje nema boga da se regularno atestira
Jednoosovinska prikolica do 750 kg ukupne nosivosti ne sme biti duza od 6 metra i sira od 2.5 (za sirinu nisam bas siguran)
Kad sam pravio prikolicu kupih torziju do 750 kg i sad se ziv pojede sto ne uze onu od 1400 kg
Ponekad teram camce od 600-700 kg pa da ne razmisljam,trpi i ova tu tezinu ali zasto je muciti
Što se tice prikolica nosivosti preko 750 kg naletna kocnica je obavezna
Ako ima dve osovine a ne prelazi 3.5 t sa sve vucnim vozilom mislim da nema frke sa murijom oko B kategorije
E sad isto vazna stvar je sa cim se vuce...po meni prikolica i camac ne bi trebali biti tezi od polovine tezine vucnog vozila,sta zakon kaze nemam pojma

Van mreže Gaga

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 67
Odg: oterase ljudi camac tamicem .....
« Odgovor #24 poslato: 04, 05, 2014, 23:23:33 posle podne »
Bugi, slazem se u svemu sa tobom, osim ovog zadnjeg... To da prikolica sa camcem ne sme da predje polovinu tezine vozila, nigde ne pise u zakonu. Ponavljam, svako vozilo je fabricki deklarisano koliku masu autoprikolice sme da vuce!

Van mreže bugi

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 643
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Galija Visnjica
  • Veličina: 5.25
Odg: oterase ljudi camac tamicem .....
« Odgovor #25 poslato: 06, 05, 2014, 08:47:47 pre podne »
Ima istine ali ona tek dodje na videlo kad sa istim tim vozilom hoces izvuci camac na obalu a prilazi su po običaju strmi ili ih nema pa se dovijas po livadama