Autor Tema: Sta nam zaista treba ?  (Pročitano 6554 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže banemasulovic

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 85
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Sta nam zaista treba ?
« Odgovor #30 poslato: 12, 07, 2010, 13:21:54 posle podne »
Мислим да је ово тема која заслужује пажњу из простог разлога што у њој  наутичари износе своја искуства о том шта је стварно потребно.То питање је и мене мучило пре 15 година када сам почео у сопственој режији да градим чамац са кабином.Дакле ве корито, две кабине вц, кормиларница, задња палуба, вода струја, мотор 60 коња,з нога,и  њему све што је потребно за 15-то дневни боравак ван марине.Да ли је све то потребно питам се сада када укупно проведем 20 дана на њему (посао-кућа-посао) а за одржавање и обскрбу дам толико да бих слободно могао и да изнајмим један такав за то време.Финасијски несклад између онога што дам и онога колико проведем на њему је све већи и већи а током година овај тренд само расте никако не опада.Проблеми одржавања је посебна прича,почевши од регистрације,преко извлачења фарбања ,точења горива до провијанта.Сложићемо се да сваки излазак на воду без неког значајнијег сипања горива кошта између 3-4000 хиљаде динара.И тако из викенда у викенд.Због тога бих посаветовао сваког ко улази у наутику и набавку пловила да све добро стави на папир и израчуна шта ће дати а шта добити и према томе да изабере пловило.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Sta nam zaista treba ?
« Odgovor #31 poslato: 12, 07, 2010, 13:42:53 posle podne »
Ja već odavno nemam dilemu, meni treba 20.000 evra!

http://www.navodi.com/Berza_011/002.html

Ne mora nužno baš ovaj, može i metar duže ili kraće, može i sa manje konja, ali to je to! :good:
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: Sta nam zaista treba ?
« Odgovor #32 poslato: 12, 07, 2010, 14:56:28 posle podne »
Meni taman ono sto imam, vaznije je drustvo nego kuhinja i tus, to sve radimo napolju iovako a kad savatam nekog da spava na camcu ima mesta vise nego sto treba. Kad je drustvo ok mesta uvek ima.
7mX2.2m
Marke

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Sta nam zaista treba ?
« Odgovor #33 poslato: 13, 07, 2010, 08:44:52 pre podne »
.....ima i toga.....  :good:
Dunav je moje more.....

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Sta nam zaista treba ?
« Odgovor #34 poslato: 29, 07, 2010, 23:02:39 posle podne »
Mislim da je ovo odlicna varijanta za 5.000.

http://www.navodi.com/Berza_011/022.html
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.