Autor Tema: Odmor na jedrilici - Charter  (Pročitano 3900 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
Odmor na jedrilici - Charter
« poslato: 22, 07, 2010, 14:15:11 posle podne »
vlado ajde malo vise o jedrenju , i meni je to neki san kada deca malo odrastu sada je prerano za njih i jedra u istoj kombinaciji

To je i meni bla dugogodisnja zelja koja se ipak i ostvarila.Ima ljudi koji idu preko agencija i to su aranzmani od 7 ili 14 dana.Sedam je malo a meni je 14 bilo mnogo (posao  :wild:).Organozovali smo se nas 10-tak a posle smo skupili jos ljudi tako da nas je na jkraju bilo 35 oro.Bukirali smo 4 jedrilice (dve bavarie 44 i 47,jedan Doufour i jedan novi,prelep Benetau oceanis,mislim 393) jos negde u januaru,videli se sa Grkinjom (vlasnica brodova) na nasem sajmu nautike ,kaparisali i u junu organozovali sebi prevoz
Poveli smo  4 profi skipera iz Bgd,pregledali brodove,tankovali gorivo i vodu,kupili namirnice i vozi.

Imao sam srece da je nas skiper bio jedan predivan covek koji je hteo da prenese deo svog znanja onima koji su to naravno i zeleli.Ja sam to za 12 dana maksimalno iskoristio.Na brodu je posada bila mahom zenska tako da sam svojski "zapeo".Kada se budemo videli mozemo se ispricati o ovome do milje volje a mogu te i povezati sa tom ekipom koja nekoliko puta godisnje ide i obilazi sredozemna ostrva...

Ovog puta smo obisli Skiatos (maticna marina),alonisos,skopelos,skiros i mnostvo nenaseljenih hridi i ostrva.Ovo zadnje me je mnogo vise facsiniralo od bilo kakve civilizacije i fenseraja.

Recima se tesko moze opisati ,treba probati.O iskustvu koje steknes da i ne govorim.Jedrenje,sidrenje,pristajanje,vecera na palubi broda usidrenog na pustom ostrvu uz domace vino :dance:.Sta reci.

Kaze nas skiper Steva "ko jednom proba ovo,videce da peskir turizam nije nista' i " najbolja plaza je tvoja paluba".

ZIVA ISTINA !!

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Odmor na jedrilici - Charter
« Odgovor #1 poslato: 22, 07, 2010, 14:25:25 posle podne »
prebacio sam ovo u novu temu  :good:

ajde malo o cenama i slicno, upravo sam zavrsio citanje knjige Kako se kalio Tiki , gde je recimo 2/3 knjige posveceno pricama sa chartera i slicno i zvuci fenomenalno, naravno nema o cenama nista a koliko sam skapirao cena se uopste i ne zna zbog raznih problema koji mogu da iskrsnutipa nema vetra pa se vozi na gorivo i slicno...

kakva je autonomija tih jedrilica sa punom posadom ? koliko je kompikovano ploviti sa njima ? koja je minimalna posada ?

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
Odg: Odmor na jedrilici - Charter
« Odgovor #2 poslato: 22, 07, 2010, 17:25:52 posle podne »
Sve sa prevozom,najmom broda,hrana,piće,gorivo...sve-bilo oko 650-700 EUR po osobi ali veruj mi dao bih i više s obzirom šta je to.

Ovi brodovi su pravljeni za čarter ture te su sa 3-4 kabine.Naša Bavaria je imala dve pramčane i dve krmene,dva krmena i jedno pramčano kupatilo/wc i salon sa kuhinjom,naravno.Nije komplikovano ploviti sa njima,pogotovo ako imas dobrog skipera i posadu koja zna unared šta treba u datom momentu.
Neka izvinu svi motornjaci (mislim da bi se Espresso složio) ali plovidba na motor ne može da se poredi sa onom navetar,odnosno jedra.Zvuk vetra na jedrilju je nešto posebno uz naravno zvuk vode koju sečeš.To je pravi adrenalin a ne onaj sa 300 i kusur konja iza sebe.Da vidim neki moderan motornjak da li može da pređe Atlantik ?

Autonomija je gotovo bezgranična.Kad nema vetra ili kada je slab uključiš motor i polako na 2000 o/min,potrošnja je minimalna a i u krmenim kabinama nije preterana buka.NašaBavaria je imala dva rezervoara za vodu a za gorivo je bio oko 200 litara.Natankuješ ga do vrha a kada se vratiš,samo diloješ koliko si potrošio i to je to.

Nas je bilo 8 na brodu,ukjlučujući skipera,tako da je jedan spavao u salonu koji je više nego komforan za spavanje.Što se tiče toga koliko je ljudi potrebno to zavisi od opremljenosti broda kao i od toga šta gospoda žele,da li hoće da "osete vetar" ili kresnu motor i uživaju uz čašicu...

E,da,svi brodovi su razume se kasko osigurani ali se pre preuzimanja daje depozit od stotinak i kusur EUR-a kao osiguranje u slučaju sitnijih šteta kojih ako ne bude (prilikom vraćanja ronilac pregleda trup broda,a posle i nadgrađe) sav novac se vrati .Pod sitnijim štetama se podrazumeva npr.gubitaksidra,bokobrana,lanca odnosno palubne opreme a sve veće je pokriveno kaskom.

To ti je ukratko.



Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
Odg: Odmor na jedrilici - Charter
« Odgovor #3 poslato: 22, 07, 2010, 22:47:43 posle podne »
espresso se slaze 100%!!!
stigli smo u split danas oko 17h, rucali i do sada smo sredjivali ladju... radujemo se spavanju...
sutra idemo u nabavke i malo zujimo po gradu...
poslepodne isplovljavamo...  prva etapa 21nm do mesta pucisca na otoku bracu...
javljacemo se povremeno...
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.