Autor Tema: Savet: Za i protiv gumenog camca?  (Pročitano 13053 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Savet: Za i protiv gumenog camca?
« Odgovor #15 poslato: 23, 07, 2010, 10:59:04 pre podne »
Idealna varijanta: 4-taktni motor od 10-15ks. cena od cca 800 - 1500 evrića, marka nebitna, možda je Parsun dobro rešenje, iako je kvalitet osporavan.

Dostupna varijanta: 2-taktni od 5-20ks, cena od 250-1000 evrića.... Ako ti je mala potrošnja u prvom planu, traži Yamahu ili Tohatsu. Znam jednog koji glisira sa Dunasom i Tohatsu 8 (2-taktni). Potrošnja smešna!
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Savet: Za i protiv gumenog camca?
« Odgovor #16 poslato: 23, 07, 2010, 22:03:13 posle podne »
komsija zorter-e, ti imas iskustava sa gumenajkom na ovom nasem terenu. kazi neko nepristrasno zapazanje o tome...

Komsija, gledajuci nas akvatorijum i moja iskustva govore da jedan gumenjak tipa Maestral 9 ili 18 sa T-4 motorom, potpuno zadovoljavaju nase potrebe ako je u pitanju plovidba do Jarka uzvodno i do Misara nizvodno.

Ako ti je zelja da ides negde dalje onda ti je ova kombinacija dobra samo kao pomocno plovilo uz neki kabinas.

A poznavajuci nase (Civijaske) finansijske uslove, mislim da bi za jedno 400€ mogao da nabavis i dobar Maestral 9 i dobru T-4.

Ovih dana cu doci do tebe Maestralom 9 pogonjen sa T-4 pa ces videti koja je to kombinacija i da li ti odgovara.

Kad si obicno na splavu? Pozzzzz :good: :drinks:

P.S.
Ako ti nesto treba ili ti iskrsne neka kombinacija slobodno me zovi na mobilni da vidimo!!!
 064/85-87-027

Van mreže haklberisojer

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 197
Odg: Savet: Za i protiv gumenog camca?
« Odgovor #17 poslato: 24, 07, 2010, 21:32:22 posle podne »
Hvala  komsija....

Na splavu sam svako suncano popodne. Vidimo se. Ili cujemo...