Autor Tema: Grcka Vs Egipat  (Pročitano 16097 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sceka

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
Odg: Grcka Vs Egipat
« Odgovor #30 poslato: 23, 07, 2010, 01:04:20 pre podne »
Pa s obzirom da aranzman sa apartmanom u Grckoj sada moze da se nadje za 170 evra, sa 800-900 evra moze bas fino da se prodje. E sad pitanje je da li plaze na kojima mozes da igras fudbal, a da nikom ne bacis pesak u oci mogu da pariraju klancanju busom celu noc. Egipat je meni svakako zanimljiviji jer tamo nisam bio i ako sledece godine bude po ceni od 400- 500 evrica za AI za deset dana, nema sta da razmisljam. Pravac zemlja faraona. Samo bih se ja odlucio za 15 dana zbog posete piramidama, a i nekako je sve komotnije, 10 dana prodje dok kazes keks.

Samo jedna napomena: ako je kombinacija Kairo - Sharm onda to ukljucuje 2 puta klancanje autobusom skoro celu noc! Ja sam bio na toj turi i ta voznja autobusom je pravo mucenje i pri tom i ne bas bezbedno, mi smo u autobusu imali dvojcu naoruzanu automatima  i plus se autobus pokvario na sred puta pa smo cekali drugi!!! Ni malo zabavno iskustvo.


A sto se piramida tice to je stvarno fantasticno videti inace su one u samom Kairu koji je kao grad fascinantan. jedan od podataka: u to vreme u Kairu nije bilo semafora tj. uveli su jedan ali ga niko nije postovao!!! Treba videti taj saobracaj!!! Ko misli da je u nekom Evropskom gradu haos treba ovo da vidi. Na primer kako autobus staje u najbrzoj (levoj) traci od 4 trake i ladno istovaruje i ukrcava putnike a oni pretrcavaju ostale 3 trake.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Grcka Vs Egipat
« Odgovor #31 poslato: 23, 07, 2010, 02:02:10 pre podne »
Samo jedna napomena: ako je kombinacija Kairo - Sharm onda to ukljucuje 2 puta klancanje autobusom skoro celu noc! Ja sam bio na toj turi i ta voznja autobusom je pravo mucenje i pri tom i ne bas bezbedno, mi smo u autobusu imali dvojcu naoruzanu automatima  i plus se autobus pokvario na sred puta pa smo cekali drugi!!! Ni malo zabavno iskustvo.


A sto se piramida tice to je stvarno fantasticno videti inace su one u samom Kairu koji je kao grad fascinantan. jedan od podataka: u to vreme u Kairu nije bilo semafora tj. uveli su jedan ali ga niko nije postovao!!! Treba videti taj saobracaj!!! Ko misli da je u nekom Evropskom gradu haos treba ovo da vidi. Na primer kako autobus staje u najbrzoj (levoj) traci od 4 trake i ladno istovaruje i ukrcava putnike a oni pretrcavaju ostale 3 trake.

iz Sharma nikako kairo , kao sto sceka kaze jeste mucenje, ja nisam isao vec sam obilazio sta ima u okolini a nije da nema...

kad smo kod voznje, nas je ludi egipcanin vozio od 20 uvece do 00 nocu do Svete Katarine bez svetla po nekim bestragijama...najcrnje je sto kada vide drugi auto oba automobila ukljuce duga svetla... zasto nemam pojma...

Van mreže sceka

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
Odg: Grcka Vs Egipat
« Odgovor #32 poslato: 23, 07, 2010, 08:31:41 pre podne »

kad smo kod voznje, nas je ludi egipcanin vozio od 20 uvece do 00 nocu do Svete Katarine bez svetla po nekim bestragijama...najcrnje je sto kada vide drugi auto oba automobila ukljuce duga svetla... zasto nemam pojma...

Nama su rekli da im je to ostalo iz doba ratova sa Izraelom (da ih ne bi nocu Izraelci gadjali).

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Grcka Vs Egipat
« Odgovor #33 poslato: 23, 07, 2010, 14:25:51 posle podne »
Nama su rekli da im je to ostalo iz doba ratova sa Izraelom (da ih ne bi nocu Izraelci gadjali).

svasta ... moguce al mi ne pije vodu , ti ratovi su se zavrsili pre 30 40 godina ako se ne varam

Van mreže hallamiti

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 303
  • Pol: Muškarac
Odg: Grcka Vs Egipat
« Odgovor #34 poslato: 23, 07, 2010, 17:42:09 posle podne »
to je zato sto je, valjda 2002., oslobodilacka vojska egipta presrela autobus pun nemackih tirista i sve ih pobila....

iz hurgade idu konvoji od po 300 i vise autobusa koji su pod pratnjom policije

Van mreže hallamiti

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 303
  • Pol: Muškarac
Odg: Grcka Vs Egipat
« Odgovor #35 poslato: 23, 07, 2010, 17:52:00 posle podne »
Ima, I to vecina piva je bezalkoholno....ukus je isti ko nase...mi prvi put seli pili,pili, pili.....nista ne hvata i onda ukapiramo da je bezalkoholno....

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Grcka Vs Egipat
« Odgovor #36 poslato: 23, 07, 2010, 18:07:02 posle podne »
ne pijem al sam cuo da ima loseg , ima bezalkoholnog a ima i dobrog ... znaci ako ides pazi sta narucujes..

ovo za 300 eutobusa nemam pojma, gde god da smo isli po sinaju isao je nas autobus bez ikave pratnje stim da na svakih recimo 50 60 km imaju rampe sa policijom koja samo baci pogled i ides dalje.. nista strasno..