Autor Tema: Grcka Vs Egipat  (Pročitano 16153 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Grcka Vs Egipat
« Odgovor #15 poslato: 22, 07, 2010, 01:53:15 pre podne »
Paradajz turizam su aranzmani tipa Grcka, Hanioti (ili Pefkohori ili Neos Marmaras ili ...), 11 dana, apartmanski smestaj, prevoz 150 EUR. Na to dodas 2 puta dnevno giros od po 2,5 EUR i jos 5 EUR za dva pica i eto tebi letovanja za 250 EUR - tipicno paradajz leto. E to je priznaces ipak jeftinije od Egipta (ili Turske) a bolje i cistije od Crne Gore!

slazem se:)

nisam mislio na sobu vec na sve sto oko sobe ide... imali smo peh da se sin posekao prvog dana za 2 minuta je hotelski doktor bio na licu mesta, a za pola sata je sin bio "usiven", zasticen kremama i slicnim zezancijama i srkao sokic, trauma od pola sata.... to bi u privatnom smestaju prilicno duze potrajalo ...   

hoteli nemaju tu prisnost koju ti imas sa mestanima posle 5-6 godina dolazenja, ali imaju anonimnost i uslugu koja isto tako zna da godi, a opet ne osecas se duzan nikome ...

Van mreže ladjaVlajko

  • Administrator
  • Rečni Drekavac
  • *****
  • Poruke: 326
  • Pol: Muškarac
  • Veličina: 23cm
Odg: Grcka Vs Egipat
« Odgovor #16 poslato: 22, 07, 2010, 08:26:33 pre podne »
Gpčka i Egipat i postoje kako bi ljudi koje vole jednu vrstu turizma išli u Egipat a oni koji vole drugu - u Grčku. Nema tu nikakve filozofije niti potrebe da se glorifikuje svoj izbor - stvar je u ličnom ukusu, željama i potrebama.

Ja sam ove godine prvi put išao u Grčku i kada sam negde u aprilu birao mesto, želja mi je bila da nađem mesto van grada, na samoj obali gde mogu ujutru da otvorim vrata i kažem "deco, marš napolje", bez da se razmišljam da ne izađu na ulicu ili da im se nešto drugo ne desi ... bez potrebe da neko ide za njima čuva ih i pazi da se ne povrede.

Želja mi se ispunila i imali smo idealno letovanje (koje nikako ne bih nazvao paradajz-turizam). Agencije nisam ni zvao, Grka sam našao na internetu, išao sam sopstvenim kolima i sem jedne kraljevske salame nismo nosili ništa od klope. I vegetu sam kupio u Grčkoj. Deci se giros nije dopao pa smo sve vreme spremali klopu sami što nije problem nego zadovoljstvo.

Da sam išao samo sa ženom gotovo sigurno bi izbor bio drugačiji i vrlo verovatno bi takođe završio u Egiptu. A da sam na letovanje išao i bez žene ... ih, gde bi mi bio kraj ...

... Uzivam u kupovini hrane u Lidlu i ostalim supermarketima i ja spremam rucak za porodicu celo letovanje!

... ja leti ulazim u sobu da se presvucem i da spavam a svo ostalo vreme sam napolju tako da me neka super de lux soba sa full opremom ne fascinira (licno misljenje).

Baš tako. Roštiljica je deci uvek bilo događaj a klimu ili TV u sobi nismo ni upalili.

Sto se usluge tice ja sam prezadovoljan uslugom od grka kod kojih ja idem! Na plazi mi grk koji izdaje camce rezervise mesto ispod "mog" drveta, Vlajko ako si bio u Lagomandri ove godine da li si video srpsku zastavu okruzenu lezaljkama ispod jednog drveta? E to je "moje" mesto to su mi grci sve namontirali i to me je cekalo kada sam dosao. Onda gazda kafica gde uvece odlazimo nas vodi na zajednicki porodicni rucak sa njegovom familijom i prijateljima, ...

Na Lagomandri smo se kupali par puta negde na pola puta od tog što izdaje čamce do "špica" gde je bila kamp kućica. Parkirali kola nešto pre Magde i pravo na obalu. Nisam video zastavu ali sa ova dva indijanca ne bih je video ni da sam seo ispod nje.

A što se tiče Grka, svako popodne/veče smo se nalazili na cipuru. Kada sam kretao nazad i konobarica sa beach-bara je došla da se pozdravi. Grk se javio i kad smo se vratili u Beograd.

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
Odg: Grcka Vs Egipat
« Odgovor #17 poslato: 22, 07, 2010, 08:36:35 pre podne »
Bio sam i u Hurgadi (Sea Star Reasort) i nebrojeno puta u Grckoj sto u app sto uHotelima sa 4 i 5 * ali  jedrenje po Egeju (Sporadi) na mene je ostavilo neverivatan utisak.To je nesto sto se ne moze porediti ni sa jednim hotelom...naravno,ima i onoh koji vise vole komfor sa 5 * ali...

Na jedrenju osetite i dozivite onaj pravi mediteran-jedrenje,vetar,klopa,vino...Jedino je nezgodno ako imate malu decu ali ima ljudi koji i njih vode na jedrilicu pa  :dance:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Grcka Vs Egipat
« Odgovor #18 poslato: 22, 07, 2010, 12:04:56 posle podne »
vlado ajde malo vise o jedrenju , i meni je to neki san kada deca malo odrastu sada je prerano za njih i jedra u istoj kombinaciji

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Grcka Vs Egipat
« Odgovor #19 poslato: 22, 07, 2010, 12:07:09 posle podne »
Pa nema matori tu nekog posebnog trika.
Grcka u apartmanu za dvoje (recimo Sarti) kosta 550e sa uracunatim svim troskovima i dodas jos 500e vanpansionske potrosnje. Toliko kosta Egipat ili Turska  za jednu osobu. Moje je misljenje da je odmor u Grckoj kvalitetniji od odmora u Turskoj (Alanja). Sto se Egipta tice, nisam bio, ali mislim da je bolje od Grcke sudeci po komentarima i slikama, mada ja licno ne volim tu kombinaciju u kojoj si vezan za hotel. Ali u Egiptu za dvoje ne mozes da prodjes ispod 2000e, osim ako ne ides na izlete, ne vidis piramide i sl. Jbg, znacajna je razlika izmedju 1000e i 2000e. 

btw Hilton kosta 720e po grlu.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Grcka Vs Egipat
« Odgovor #20 poslato: 22, 07, 2010, 13:17:32 posle podne »
Pa nema matori tu nekog posebnog trika.
Grcka u apartmanu za dvoje (recimo Sarti) kosta 550e sa uracunatim svim troskovima i dodas jos 500e vanpansionske potrosnje. Toliko kosta Egipat ili Turska  za jednu osobu. Moje je misljenje da je odmor u Grckoj kvalitetniji od odmora u Turskoj (Alanja). Sto se Egipta tice, nisam bio, ali mislim da je bolje od Grcke sudeci po komentarima i slikama, mada ja licno ne volim tu kombinaciju u kojoj si vezan za hotel. Ali u Egiptu za dvoje ne mozes da prodjes ispod 2000e, osim ako ne ides na izlete, ne vidis piramide i sl. Jbg, znacajna je razlika izmedju 1000e i 2000e. 

btw Hilton kosta 720e po grlu.

barba gresis za cene ... ALL INCLUSIVE 10 dana sa svim mogucim troskovima je oko 500 evra za jednu osobu (hoteli sa 4 i 5*) , vanpansionska potrosnja se svodi na izlete, jer u hotelu imas barem 5-6 barova restorana i slicno a vecina njih ti je uracunata u ALL INCLUSIVE ...

evo vidi cene
http://ponte.rs/HMCGI/upload/upload.exe/getfile?id=SYS_FILE_22062010_18332811316772020262766063061724

ko ne ide sa porodiom moze i u hotele sa 3* onda su cene zaista niske oko 300-400 evra sve uracunato...

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Grcka Vs Egipat
« Odgovor #21 poslato: 22, 07, 2010, 15:40:58 posle podne »
Pa matori u ovom linku koji si poslao su sve cene oko 650-700e za AI po osobi.Naravno pricamo o 4 ili 5 zvezdica. Inace, kako sam ja cuo, ako odes u hotel za 3 zvezdice totalno si promasio, hotelska plaza je krs, a sa vanpansionska potrosnjom te izadje kao u hotelu sa 4-5 *.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Grcka Vs Egipat
« Odgovor #22 poslato: 22, 07, 2010, 15:54:19 posle podne »
ma dao sam ponte.rs kao primer imas recimo safir 4 zvedice ok hotel , ali se krecu cene oko 500 evra pa nadalje

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Grcka Vs Egipat
« Odgovor #23 poslato: 22, 07, 2010, 16:59:39 posle podne »
Pa za Safir ide doplata od 90e za pansion, cene su date za polupansion, a AI i nema u ponudi. Okreni obrni Egipat izadje duplo skuplji, ali zato se ne klancas busom ili autom, ne smoris se na makedonskoj granici i imas super uslugu na moru koje je fenomenalno, a pri tom mozes i da puknes od pica i jela. Grcka je za ljude koji ne zele ili ne mogu da za letovanje odvoje vise od 500e po osobi, a pri tom zele solidan kvalitet usluge bez nepozeljnih pogleda i mogucnosti batinanja i polomljenih automobilskih stakala kao u Hrvatskoj.

Ali generalno, ako je tacno sto ljudi pricaju, Egipat je best buy destinacija za ljude koji mogu da ga priuste.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Bucho

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 300
  • Pol: Muškarac
Odg: Grcka Vs Egipat
« Odgovor #24 poslato: 22, 07, 2010, 19:25:14 posle podne »
Moj sin je bio preko Argusa od 5.07.-15.07. u hotelu sa 4*nisam siguran kako se zove u Hurgadi,  All Inc. za 450e i prezadovoljan je. Jedino je platio Egipatsku vizu i "baksis" od 10e. Potrosio je samo za ronjenje i izlet kvadriciklima u pustinju, inace kaze da nije bilo potrebe da se masi novcanika. Cak je i teniski teren uracunat. Jedino sto je iznenadjen da nema u hotelu besplatan internet vec deru sa cenom. Aranzman placan na rate tokom maja i juna.

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Grcka Vs Egipat
« Odgovor #25 poslato: 22, 07, 2010, 21:26:22 posle podne »
Interesantno, Argusova ponuda je takva da za 550e (sa aerodromskim traksama) imas da biras, ali je interesantna i Argusova ponuda za Grcku. Cene za Krf idu od 170-270e. 270e je PP. Izgleda da SEKA pokazuje zube. 340 evrica za dvoje je zaista smesno. Secam se da sam u vreme S.M. u Crnoj Gori letovao za 100 maraka i 20 konzervi iz C marketa. Kako je krenulo uskoro ce i Grcka biti po toj ceni. Nadam se samo da nam za deset godina nece lomiti soferke.  :taunt:

Grcka jeftinija od Grocke.  :lol:
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Grcka Vs Egipat
« Odgovor #26 poslato: 22, 07, 2010, 22:57:01 posle podne »
zadnjih 5-6 godina moja koleginica (55 godina) ide sa cerkom (25 godina) koja je vajarka znaci samo trosi .... znaci plata od 350 evra za njih dve ....

i moze da priusti Hurghadu 10, 11 i 12 dana all inclusive...

hotel je Sea and Sun u hurghadi (mislim da ima 3* ali je odlican ) i ako se ne varam za njih dve sve ukupno za dzeparcem ne predje 800 -900 evra..

ja se izvinjavam al u grckoj se ne bi najele za te pare...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Grcka Vs Egipat
« Odgovor #27 poslato: 22, 07, 2010, 23:01:06 posle podne »
evo ih i slike iz tog Hotela... sto se SEKE tice to na egipat ne utice u njemu se zadnjih par godina cene dizu ....













Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Grcka Vs Egipat
« Odgovor #28 poslato: 22, 07, 2010, 23:37:12 posle podne »
Pa s obzirom da aranzman sa apartmanom u Grckoj sada moze da se nadje za 170 evra, sa 800-900 evra moze bas fino da se prodje. E sad pitanje je da li plaze na kojima mozes da igras fudbal, a da nikom ne bacis pesak u oci mogu da pariraju klancanju busom celu noc. Egipat je meni svakako zanimljiviji jer tamo nisam bio i ako sledece godine bude po ceni od 400- 500 evrica za AI za deset dana, nema sta da razmisljam. Pravac zemlja faraona. Samo bih se ja odlucio za 15 dana zbog posete piramidama, a i nekako je sve komotnije, 10 dana prodje dok kazes keks. 
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Grcka Vs Egipat
« Odgovor #29 poslato: 22, 07, 2010, 23:46:44 posle podne »
ako bog da i ja planiram 15 dana...