Autor Tema: Grcka Vs Egipat  (Pročitano 16149 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Grcka Vs Egipat
« poslato: 21, 07, 2010, 15:14:35 posle podne »
Neke cene sa kraja Juna ove godine: rucak u taverni (salata, jelo i pice) od 10 do 15 evra, najam camca na ceo dan 75 evra + potroseni benzin, pice u kaficu od 2,5 do 7 evra, apartmani dvokrevetni oko 45 do 65 evra u zavisnosti od pozicije.

ljudi ajde mi objasnite jednu stvar koju ja nikako da razumem,...

recimo da je apartman 55 evra po coveku ... za 10 dana mu to dodje 550 evra
rucak za deset dana 130 evra
vecera za deset dana 130 evra
dorucak za deset dana 60 evra
pica i slicno za deset dana  50 evra
dolazak i povratak  100 evra

ukupno 1020 evra i to za jednog

sve to u Egiptu ALL inclusive u hotelu sa 5 zvezdica, sa putovanjem od 3 sata (vrata - vrata), sa najlepsim morem na svet koje je prepuno flore i faune ... kosta do 600 evra ...

u cemu je trik ?



Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Grcka Vs Egipat
« Odgovor #1 poslato: 21, 07, 2010, 15:25:21 posle podne »
Kapetane, mene i ženu sve: sa putem, smeštaj, hrana i skromni džeparac (pošto smo mi bili uglavnom na plaži), plus renta car je za nas dvoje 12,5 dana ravno 1000e. Ja ne znam tvoju računicu, ali mene je to toliko koštalo.

Zato smo se lepo izuli naredne godine u Španiji.. (Ali šta je tu je.)

 :drinks:

I sve to u sezoni. Ko može da uhvati vansezonu, može da prođe i 40 do 50% jeftinije !!!!!  :good:

 :)

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Grcka Vs Egipat
« Odgovor #2 poslato: 21, 07, 2010, 15:35:46 posle podne »
ja gledam neke aranzmane sada ...
ja zena i troje dece ,
family sobe (50 kvm) od 1000 - 1500 evra, hoti sa 5 zvezdica sa gomilom besplatnih sadrzaja (od golf i teniskih terena a an daje) koji me generalno ne intresuju ,  sve ukljuceno samo bez dzeparca... prosle godine sam doruckovao u bazenu jer me mrzelo da idem u restoran i lepo imas sank u bazenu narucis dorucak i tu jedes...

evo je slika sa neta ...



a uvece kada legnemo decu lagana vecera u jakuziju (donesu sve na posluzavniku)



soba je imala dva kupatila po 10 kvm, dnevnu sobu, spavacu sobu , dve terase, krevetac za bebe ... skroz zadovoljavajuce a cena je bila 20% veca od apartmana u grckoj sa doruckom (dorucak do 9 kada obicno spavamo)

grcku volim zbog istorije ali usluga im je po mom misljenju losa

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Grcka Vs Egipat
« Odgovor #3 poslato: 21, 07, 2010, 15:38:32 posle podne »
podelio sam temu da ne pisemo u Sithoniji ....


generalno bih voleo da prodiskutujemo prednosti jedne i druge destinacije ...

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Grcka Vs Egipat
« Odgovor #4 poslato: 21, 07, 2010, 16:10:54 posle podne »
Žena je ranije bila u Egiptu, pa to ne mogu da komentarišem jer ja nisam.
Slike koje sam ja postavio su MOJE slike, alike sa NET-a obično NISU slike iz realne ponude.  :nono:

Sve u svemu, neko voli plave, a neko garave.
Meni se Egipat ne svidja iz priča.
Treba otići.

Ali bio sam u Španiji nekoliko puta, kao i na Azurnoj obali i Italiji.
Ni tamo nije sve lepo, ali da ima lepih i prelepih mesta to stoji.
Ali cene jako zavise od aranžmana tj od osobe.
Jer vanpansionski se može potrošiti GOMILA novaca.

Meni se Grčka svidja jer mogu za 10-12 sati da se sjurim od Sombora, da napravim pautu kad i gde hoću.
Da se kupam u TOPLOM moru i da mi je u proseku odlično.

 :drinks:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Grcka Vs Egipat
« Odgovor #5 poslato: 21, 07, 2010, 16:30:39 posle podne »
zaboravio sam da napomenem cena od 20% vise se odnosila na Hotel Hilton u odnosu na pruivatni smestaj ...

evo par slika :

u pozadini mozes videti "sator za besplatnu masazu"



zbun koji govori i koji se obratio Mojsiju 



najmeksa travica koju sam ikada gazio (mada se cerki nije svidela)



redovna stvar koja te saceka kada se vratis u sobu posle kupanja, naravno sva posteljina i svi peskiri se menjaju svakog dana



vodeni svet na samo metar dva od obale, sve je slikano za recimo 15 minuta i tako svaki dan



















pogled sa Mojsijeve gore na izlazak sunca



manastir Sveta Katarina najstariji manastir na svetu



doduse slabo imam slika plaze ali mozes da biras pescane , sljunak ili kamen i to sve jako blizu hotela...


Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Grcka Vs Egipat
« Odgovor #6 poslato: 21, 07, 2010, 16:39:43 posle podne »
e da mane Egipta ,,, da ne bude da samo hvalim

1 Najveca mana je da mu fali mediteransko rastinje (ima rastinja ali nema cetinara naprimer) koje vecina nas vezuje za more
2 nema svinjetine ni za leka... nisam neki gurman al od mesa volim svinjetinu, jaretinu i ribu, sva sreca pa ima ribe u izobilju na meniju, i mali savet ako jedete krabe stavite ih 10 15 u tanjir jer u jednoj krabi velicine recimo 15 cm ima mozda 20 grama mesa...

prednost all incluziva je da probate i ono sto nikada ne biste  :lol: :lol: :lol:

Van mreže ladjaVlajko

  • Administrator
  • Rečni Drekavac
  • *****
  • Poruke: 326
  • Pol: Muškarac
  • Veličina: 23cm
Odg: Grcka Vs Egipat
« Odgovor #7 poslato: 21, 07, 2010, 19:25:04 posle podne »
ljudi ajde mi objasnite jednu stvar koju ja nikako da razumem,...

recimo da je apartman 55 evra po coveku ... za 10 dana mu to dodje 550 evra
rucak za deset dana 130 evra
vecera za deset dana 130 evra
dorucak za deset dana 60 evra
pica i slicno za deset dana  50 evra
dolazak i povratak  100 evra

ukupno 1020 evra i to za jednog

u cemu je trik ?

Nije trik nego greška.

Ja sam apartman (u stvari studio) od 30kvadrata na samoj obali plaćao €50 dnevno. Po apartmanu, a ne po osobi. Za klopu kuvali ili se snalazili ... sve u svemu, zajedno sa gorivom i svim drugim troškovima spičkali smo ovog leta nešto preko €1000 za 13 dana.

Šćeka može da ti potvrdi cene iz Lidl-a u Nikiti ... kilo divne gaude - €6, kilo vrhunskog italijanskog ovčjeg kačkavalja - €10, pakovanje od 16 sladoleda tipa "sneško" - €1, itd.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Grcka Vs Egipat
« Odgovor #8 poslato: 21, 07, 2010, 21:23:36 posle podne »
Ja sam apartman (u stvari studio) od 30kvadrata na samoj obali plaćao €50 dnevno.

gore napisah family "sobe" od po 50kvm

Šćeka može da ti potvrdi cene iz Lidl-a u Nikiti ... kilo divne gaude - €6, kilo vrhunskog italijanskog ovčjeg kačkavalja - €10, pakovanje od 16 sladoleda tipa "sneško" - €1, itd.

e tu je glavna razlika, u korist egipta ... ja nemam pojma koliko je 10 kraba koje sam pojeo jedno vece ili tri jastoga sledece vece (dva sam sjebao jer nisam znao gde je meso  :taunt: :taunt: :taunt: :taunt:) , hobotnice male i velike ili koliko kosta king size porcija sladoleda u bazenu za celu familiju ...

za mozda + - 20 % u ceni se dobije drasticno vise , barem po mom misljenju ...


a da n pominjemo da sam dosao na aerodrom i posle 3 sata bio u sobi , znaci nema granicnih prevoza kuvanja u kolima i puta od 10 casova... 

e jedino sto nema pusenja u avionu (jebeni DIM DETEKTOR u WC-U i krivicna odgovornst)   :sorry:

Van mreže staribanovci

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 53
  • Pol: Muškarac
Odg: Grcka Vs Egipat
« Odgovor #9 poslato: 21, 07, 2010, 21:39:02 posle podne »
Citat
nema svinjetine ni za leka...
Dosao sam 14.07. iz Egipta i narednih 5 dana se nisam skidao sa slanine,kobasica ...
Sto se tice love vredi svaki dinar koji smo platili.Mi,u odnosu na njih jos uvek imamo zapadne plate.Moje beskrajno znanje ruskog,steceno u skoli,konacno je,posle duze vremena ugledalo svetlo dana.
канал дубок 3 метра,аја роним 4 метра

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Grcka Vs Egipat
« Odgovor #10 poslato: 21, 07, 2010, 22:12:37 posle podne »
Citat
nema svinjetine ni za leka...
Dosao sam 14.07. iz Egipta i narednih 5 dana se nisam skidao sa slanine,kobasica ...
Sto se tice love vredi svaki dinar koji smo platili.Mi,u odnosu na njih jos uvek imamo zapadne plate.Moje beskrajno znanje ruskog,steceno u skoli,konacno je,posle duze vremena ugledalo svetlo dana.

gde nadje svinjetinu ja poludeh pored neke junetine, zato sam i jeo ove morske djakonije  :( 

a da u Sharm El Sheiku jedan manji deo prodavaca natuca srpski tako da se mozete i na srpskom sporazumeti , mislim da ce se to popravljati svake godine , u hurghadu kazu da se mogu naci trgovci koji znaju i srpski ako da bog ove godine idem u Hurghadu pa cu potvrditi tu pricu

Van mreže hallamiti

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 303
  • Pol: Muškarac
Odg: Grcka Vs Egipat
« Odgovor #11 poslato: 21, 07, 2010, 23:41:51 posle podne »
u hurgadi je pravo ludilo.... imas 3 centra tj. stari deo SAKALA koji se nastavlja na seraton roud i tu su hoteli Roma , Regina i ostalo(tu je ciganija kakvu u zivotu niste videli..), na kraju tog dela se ulazi u marinu i tu je super sredjeno i tu je zabranjen ulaz egipcanima...i imas kao novi centar(memsha) al samo kazes taxisti kod sinDbad hotela(pravilno se izgovara sinbad ali oni govore sindbad) ;)

ps.obavezno idite u el gunu... to je privatni grad kao venecija...covek prokopao kopno i tu sagradio hotele...on je 30 km od hurgade...mi smo isli obicnim taxijem al nas je bilo 15 i imali smo problem za povratak je ni tu egipcanima ne daju da udju u grad....pa smo se nekako snasli njihovim GSP-om..LUDILO

Van mreže sceka

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
Odg: Grcka Vs Egipat
« Odgovor #12 poslato: 21, 07, 2010, 23:46:01 posle podne »
@ ladjaVlajko

Cene u Lidlu ili cene u velikim supermarketima u Grckoj su kao kod nas ali je ogromna razlika u izboru i kvalitetu.

@kapetan

Kapetane ja sam 2001 bio u Turskoj, 2002 u Sharmu (Nama bay), Hotel Sheraton dreams a od 2003 pa do sada u Grckoj. Stvar je u tome ko sta voli. Cenovno nije neka velika razlika (doduse ja nisam nikada bio u all inclusive) ali kako mi je posao vezan za stalna putovanja (oko 150 radnih dana sam godisnje na putu) meni je hotela i hotelske hrane preko one stvari. Isto vazi i za avion (carteri leti obicno posteno kasne). Zbog toga je za mene odmor odlazak u Grcku gde ako nema guzve na granici stignem za 7 do 7,5 sati lagane voznje, Uzivam u kupovini hrane u Lidlu i ostalim supermarketima i ja spremam rucak za porodicu celo letovanje! Kako sam veliki ljubitelj kampovanja i Istre (da ne kazem Rovinja) mesto gde idemo, Lagomandra, me jako na to sve podseca i tamo uzivam za sve pare. Jedino sto mi je zivotna zelja da odnesem tamo moj camac i da plovim oko Sithonie minimum 3 nedelje! Saznao sam i cenu marine u Porto Carasu a to je 550 EUR za mesec dana i to nije tako strasno ali je transport do tamo jako skup kazu mi od 2500 do 3000 EUR, tamo i nazad!!!

Sto se lepota tice svaka od tih destinacija je lepa za sebe. Recimo jedan od najlepsih dana u zivotu mi je bio u Sharmu kada je nas 4 para iznajmilo jahtu (mislim da je bila oko 15m) i obilazilo korale, pecalo (upecao sam tunu od 8kg a inace nisam neki pecaros i neku crvenu ribu koju oni zovu Gruber) i to su nam i spremili za rucak na jahti. Inace za informaciju to je ukupno kostalo 240 USD sa ukljucenim picem (normalno bezalkoholno), pecanje i vodica za snorklng, sto po paru izadje 60 USD za ceo dan od 9.00 do 18.00.

Da ponovim: razlike u ceni nema stvar je ko sta voli a savet je da sve treba obici i videti!

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Grcka Vs Egipat
« Odgovor #13 poslato: 21, 07, 2010, 23:53:02 posle podne »
sceko apsolutno se slazem ... samo hocu da kazem da ljudi idu u Grcku jer nemaju para a za iste pare mogu u Egipat koji nudi drasticno bolju uslugu bez paradajz turizma...

Priznaces da se Hotel Sheraton u Egiptu i provatni smestaj u Grckoj ne mogu porediti :)


Halamitije pomenuo El Gunu .. pa evo malo i o njoj

http://wikimapia.org/#lat=27.3928024&lon=33.6857128&z=14&l=0&m=b





odlican i presladak gradic..


Van mreže sceka

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
Odg: Grcka Vs Egipat
« Odgovor #14 poslato: 22, 07, 2010, 00:30:12 pre podne »
Kapetane nemoj da mesas uslugu i kvalitet opremljenosti smestaja. Sto se usluge tice ja sam prezadovoljan uslugom od grka kod kojih ja idem! Na plazi mi grk koji izdaje camce rezervise mesto ispod "mog" drveta, Vlajko ako si bio u Lagomandri ove godine da li si video srpsku zastavu okruzenu lezaljkama ispod jednog drveta? E to je "moje" mesto to su mi grci sve namontirali i to me je cekalo kada sam dosao. Onda gazda kafica gde uvece odlazimo nas vodi na zajednicki porodicni rucak sa njegovom familijom i prijateljima, ...

Porediti sa druge strane jedan Sheraton ili Hilton sa apartmanima u Grckoj je bezpredmetno, to se ne moze ni uporediti. Ali sa druge strane ja leti ulazim u sobu da se presvucem i da spavam a svo ostalo vreme sam napolju tako da me neka super de lux soba sa full opremom ne fascinira (licno misljenje).

Paradajz turizam su aranzmani tipa Grcka, Hanioti (ili Pefkohori ili Neos Marmaras ili ...), 11 dana, apartmanski smestaj, prevoz 150 EUR. Na to dodas 2 puta dnevno giros od po 2,5 EUR i jos 5 EUR za dva pica i eto tebi letovanja za 250 EUR - tipicno paradajz leto. E to je priznaces ipak jeftinije od Egipta (ili Turske) a bolje i cistije od Crne Gore!