Autor Tema: Diskusija o Alasima i Ribokradicama  (Pročitano 18552 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Diskusija o Alasima i Ribokradicama
« Odgovor #30 poslato: 26, 07, 2010, 09:40:49 pre podne »
Izvinjavam se sto sam u gorljivosti napisao pijac a mislio na ribarnicu. Kad bi ( opet cu sad da napadam vjetrenjace) inspekcija radila svoj posao ni na pijaci nebi bilo kradene ribe i ribe koja je u mrijestu. Ne mislim da treba alase zabraniti ali treba zabraniti objesno ponasanje zarad malo profita. Poznajem ljude koji imaju legalne biznise i koji su platili sve dozvole za upotrebu ribarskih alata na vodi pa ti odgovorno tvrdim da su to uglavnom davanja koja maskiraju i legalizuju najgoru vrstu kradje ribe koju mozes da zamislis. Primjer : dva brata , jedan u predsjednistvu ribolovackog drustva , vlasnik radnje ribolovackog pribora , gorljivi sakupljac novca za poribljavanje rijeka a drugi svim silama baca mreze danonocno
Svakom problemu kojem se pristupa tako da se vidi samo greska nekog drugog i tako trazi opravdanje za svoje postupke je u startu osudjen na propast.
Naravno da nam zakoni i drzava nisu kako treba , naravno da da ima mnogo zagadjivaca , naravno da su ribokradice na svakom koraku
ALI zar je to opravdanje da nista ne uradimo ? Ili , naopako , da radimo isto
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Diskusija o Alasima i Ribokradicama
« Odgovor #31 poslato: 26, 07, 2010, 17:16:04 posle podne »
poljo slazem se ...

ja nisam bacio mrezu iz ekonomskih interesa, iz prostog razloga jer me mrzi da je pecem (osim u posebnim uslovima) vec je uvek kupim pecenu i tako ne "zamirisem" celu kucu i unistim WC...

zivim pored dunava i ne znam da radim sa mrezom, e to mi je smetalo ... sada kada sam zadovoljan postignutim mrezu ostavljam sa strane  a ucicu neki drugi alat...(naravano legalan)

da ponovim .. po mom misljenju bacanje mreze da bi se obezbedio rucak sa porodicu (bez obzira da li se ima para ili ne) smatram nekom vrstom tradicije na ovom nasem prostoru, i nemam nista protiv da se to uradi 2-3 puta godisnje... sve preko toga smatram kradjom (poklanjanje ribe, hranjenje svinja,  prodaja i slicno)

sto se tice "uhvati i pusti" podrzavam i u 90% slucajeva to i cinim pogotovo ako sam na vodi par dana pa nema sanse da je sacuvam u svezem stanju , obicno zadnjeg dana bacam cuvarku u vodu pa ako se nakupi dobro ako se ne nakupi pustim ribu ... (otvoricu jednu temu o ovome nesto me kopka oko cuarke)

trebamo da cuvamo reke ali ne smemo ni da bezimo od nje , u svemu reba naci sredinu... tradicija da ekonomija ne...




Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Diskusija o Alasima i Ribokradicama
« Odgovor #32 poslato: 27, 07, 2010, 01:56:45 pre podne »
Svaka vrsta nesportskog ribolova , mreza , visak stapova , struja, gas , karabit , krec i ini drugojaciji nacini su krivolov. tacka. Nauciti nesto novo u zivotu je za svaku pohvalu ali onda nema dalje , tu se stane .Shvatio si kako je to mukotrpan posao i kraj .
Nikakav sam kad je postovanje drzave, korporacija i tome slicnih sila u pitanju . Ni malo nisam gadljiv da nedajem razne vrste nameta i poreza na budalastinje.
Ono o cemu ja pricam je samo pokusaj da covjek malo preraste animalne potrebe da napuni stomak (djep) nego da se ponasa barem djelom djentlmenski.Riba i onako jedva prezivljava od naseg javasluka nije joj nimalo potrebno da se i mi "sportski"riblovci izivljavamo.
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Diskusija o Alasima i Ribokradicama
« Odgovor #33 poslato: 27, 07, 2010, 02:22:15 pre podne »
nesportski je i seci badnjak za bozic, i zaklati svinjce, i odrati jagnje...


 ljudi negde postoji crta sta je normalno a sta nije... sta je iskoriscavanje a sta nije