Autor Tema: Gumeni camci  (Pročitano 36049 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže shomi

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • Pol: Muškarac
Odg: Gumeni camci
« Odgovor #30 poslato: 05, 07, 2009, 23:34:34 posle podne »
Ma to je profesor porucnik hteo da nam da vise detelja, pa stavio malo vecu sliku :)
MPE

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Gumeni camci
« Odgovor #31 poslato: 05, 07, 2009, 23:38:17 posle podne »
zorter bacaj slike :)

Van mreže Marko ARGER YACHT

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 221
  • Pol: Muškarac
  • ARGER YACHT
    • arger yacht
Odg: Gumeni camci
« Odgovor #32 poslato: 06, 07, 2009, 04:25:44 pre podne »
Slikeeeeee  :drinks:
Arger Yacht WOODEN BOAT MANUFACTURE  - www.argeryacht.com i scenografija

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Gumeni camci
« Odgovor #33 poslato: 06, 07, 2009, 09:28:08 pre podne »
Momci iz ATOLA se javljaju.Taj camac je skela i proizvodjeni su za vojsku za prevoz vozila preko reka kao sto je Kanpanjola ili za topove.Na ovom camcu mora da se napravi nova daska pa onda po volji moze da se trajno veze za cevi,samo taj zahvat nije ni malo jeftin.U svakom slucaju trebalo bi da se vidi detaljnije nivo ostecenja sto iziskuje da se donese kod nas.Inace do sada smo popravljali nekoliko ovakvih camaca to jest skela samo sa razlicitim ostecenjima.

Evo koja su extremna ostecenja, a ostalo je sve sitno (trebalo bi menjati patos), mada mislim da cu i ovo uspeti da resim.

Porucnice,znas onu staru:skuplja dara nego mera.Lepo se ti istali sa kapetanom Shomijem,dedom i ostalima,pa kod brusa po projekat.

Kume, nista mi ne znaci Brus-ov projekat kad u njega mogu samo da gledam. Ali videces sta ce ispasti od ovoga.Samo polako. Bice tu jos tema za pricu. Mnoge ideje mi padaju na pamet ali vise ih ne iznosim javno, vec ono sto uradim, to ce biti objavljeno.

Pozzzzzzzzzz :drinks:

Evo koji problem imam, i ne verujem da cu moci da ga resim do regate. :scare: :suicide:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Gumeni camci
« Odgovor #34 poslato: 06, 07, 2009, 12:58:43 posle podne »
za regatu lepi to i fiksiraj izdrzace toliko ...

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Gumeni camci
« Odgovor #35 poslato: 15, 08, 2014, 15:25:38 posle podne »
Treba mi pomoćni čamac za brod, koji će istovremeno biti dovoljno lagan da ga mogu podići na krov automobila, ili spakovati u gepek. Ipak bih voleo da ga mogu preneti zbog pecanja na neke mirne vode, bare ili jezera. Razmišljao sam o mini šarku, ali sam čitajući neke postove u temi o pomoćnim čamcima ipak prelomio da bude gumenjak, zbog udaranja u brod, a i bolje stabilnosti.

Motor koji bi išao na njega je Tomos18 - ipak sam prodao brod bez njega, nisam se mogao rastati. Gurao mi je dva prethodna čamca, a sada i brod. Od sada će biti pomoćni na brodu.

Bitan momenat je da čamac treba da glisira. Najveće je pitanje, da li mora za glisiranje da bude RIB? Meni se sve čini da sam vidjao po Dunavu i stare maestrale da glisiraju sa jačim motorom, ali naravno nisam siguran... I naravno preporuka za ovakav čamac. Dužina bi trebalo do bude 2.5 do 3 metra.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Gumeni camci
« Odgovor #36 poslato: 15, 08, 2014, 17:43:35 posle podne »
Mislim da bi ti ovako nešto odgovaralo. Ako se ne varam, prodaje se i bez motora.


https://www.kupujemprodajem.com/gumeni-camac-sa-motorom-14784610-oglas.htm?filter_id=414
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Gumeni camci
« Odgovor #37 poslato: 15, 08, 2014, 18:55:31 posle podne »
Bitan element gumenog camca je dno.
-sa gumenim dnom i poprecnim drvenim ili plasticnim letvicama, kao ojacanjem, camac je laksi i lakse ga je spakovati u torbu, ali je nestabilniji prilikom ulaska ili kretanja po dnu camca kod pecanja ili ulaska-izlaska. Takodje slabije drzi pravac kod glisiranja i hoce pomalo da proklizava u skretanjima i osetljiv je na granje, panjeve i ostar sljunak ili kamen.
-sa tvrdim plasticnim dnom umanjuju se gornji problemi, ali tada on dobija na tezini i ceni i camac od 2,5-3m nije bas lako sam izvuci iz vode o postaviti ga na krov plovila, jedino je zadnja platforma  camca jednostavno resenje za transport.
-Postoji i medju varijanta sa gumenom kobilicom koja se naduvava
Motor od 18ks nije nuzan i malo je tezi za manipulaciju, a i camac ce se propinjati pri plovidbi.
Svaki motor od 5-10ks ce pruziti slicne brzine, a manipulacija je mnogo laksa.
« Poslednja izmena: 15, 08, 2014, 19:20:08 posle podne Misha D »
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Gumeni camci
« Odgovor #38 poslato: 02, 02, 2015, 10:04:43 pre podne »
Pazario sam skoro SPORT-ov gumenjak, a u subotu je pala i prva proba sa johnsonom od 4KS koji mi je pomoćni na brodu. Čamac ima gumenu kobilicu na naduvavanje i uspe da izglisira već sam ovim motorom, jedva, ali uspe.

Pitanje je čime vi duvate gumene čamce? Ja imam onu pumpu za dušeke sa teleshop-a, i ona ga naduva za 20 sekundi, ali ne bude dovoljno tvrd. Probao sam da doduvam ustima, ali ne ide. Plovi on, ali se uvija i ne smem sesti na stranicu.



Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Gumeni camci
« Odgovor #39 poslato: 02, 02, 2015, 20:26:31 posle podne »
Mislim da kod kineza može da se kupi velika ručna pumpa za naduvavanje vazdušnih jastuka na dvorišnim bazenima.
Nešto kao ručna pumpa za kola samo mnogo šire.

Možda bi ti to rešilo problem.

Samo je pitanje da li imaš odgovarajući ventil.

A leti sunce "dopumpa" te čamce samo tako.  sajkaca
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Gumeni camci
« Odgovor #40 poslato: 02, 02, 2015, 21:51:55 posle podne »
Ventil nije problem, strugar će da napravi redukciju.

Ja sam navikao da pumpa dušeke i slično raznim pumpicama, onda ustima još malo "dodam" da bude baš tvrdo.
Ali ovo mora na jače. Pao mi je na pamet kompresor za kola, on može da postigne pritisak, ali duva suviše sporo.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Gumeni camci
« Odgovor #41 poslato: 03, 02, 2015, 09:20:48 pre podne »
Mozda pomogne pumpa za pumpanje bazena !?

Moyes da pogledas na vojnom otpadu pumpe za njihove gumenjake.
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: Gumeni camci
« Odgovor #42 poslato: 07, 02, 2015, 23:08:27 posle podne »
 114

Ovo nije preporuka, ali moram da vam kažem kako je jedan moj drugar duvao čamac a i one veće dušeke :

Naplavio je poseban reducir koji je kao šelnom kačio na kraj auspuha i .....upali auto i za par minuta plovi.

Kada sam to čuo, prvo sam se smejao i rekao da je lud. Odgovorio mi je : Jesam lud al' ne nosim pumpu....
Deda Zoran

Van mreže Mezija

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 416
  • Pol: Muškarac
Odg: Gumeni camci
« Odgovor #43 poslato: 07, 02, 2015, 23:34:02 posle podne »
114

. Odgovorio mi je : Jesam lud al' ne nosim pumpu....

Ludost je nenositi pumpu , i set za krpljenje (flekice , lepak i malo smirgle) kad se ide sa gumenjakom.
Kad je voda hladna opadne pritisak vazduha u gumenjaku pa je potrebno dopumpati.
One nozne pumpe su najprakticnije.

Van mreže drazeta

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
Odg: Gumeni camci
« Odgovor #44 poslato: 08, 02, 2015, 11:31:26 pre podne »
114

Ovo nije preporuka, ali moram da vam kažem kako je jedan moj drugar duvao čamac a i one veće dušeke :

Naplavio je poseban reducir koji je kao šelnom kačio na kraj auspuha i .....upali auto i za par minuta plovi.

Kada sam to čuo, prvo sam se smejao i rekao da je lud. Odgovorio mi je : Jesam lud al' ne nosim pumpu....
I ja sam to uradio sa prvim gumenjakom i na prolece sam izbrojao 32 rupe na njemu.Tada sam imao golfa dizela(mozda sa benzincem ne bi tako bilo)
ploviti se mora