Opšta...Tu smo... > Nacrt novog Zakona o bezbednosti plovidbe i lukama na unutrašnjnim vodama RS

ZAKON O BEZBEDNOSTI PLOVIDBE U LUKAMA I UNUTRASNJIM VODAMA

<< < (3/8) > >>

Kapetan:
generalno komentari ...

1 Poltronstvo prema EU i prema strancima
2 RIS - sramota i bruka...

SALE NB:

--- Citat: Kapetan  23, 06, 2010, 21:54:47 posle podne ---generalno komentari ...

1 Poltronstvo prema EU i prema strancima


--- Kraj citata ---


cccccc, nema ništa od toga, samo ne čitate do kraja.

Члан 296.
   Овај закон ступа на снагу осмог дана од дана објављивања у „Службеном гласнику РС“, осим одредби чл. 48. став 4. и 50. став 4. које ступају на снагу даном пријема Републике Србије у пуноправно чланство Европске уније.

Tek kada pristupimo Evropskoj uniji, plovila iz EU će dobiti ravnopravan status sa domaćim plovilima.

SALE NB:
Ovo je interesantno za sve koji imaju radio stanicu

Члан 120.
Пловило које има радио-уређај дужно је да води радио-дневник.
Изузетно од одредбе става 1. овог члана, радио-дневник није дужан да води чамац за спасавање који припада броду.

IBOGI:
Postovani prijatelji.

Kao sto sam i obecao prvi ste u Srbiji (kao gradjani) dobili nacrt novog zakona. Svaka vasa sugestija mi je veoma bitna i dobrodosla. Drago mi je da ima toliko interesovanja i konstruktivnih predloga.

Ako ovaj nacrt uporedite sa zakonima drzava u okruzenju ( Rumunija, Bugarska, Madjarska, Hrvatska...) videcete da je bilo dosta COPY - PASTE. Tako nesto je neminovno jer je opredeljenje drzave Srbije i njenih gradjana (bar tako kazu) da se ubrzano prikljuce EU.

Nakon usvajanja ovog zakona ocekuje nas Zakon o ekologiji. Vec unapred znam da vise necemo moci da pristajemo na ade kako hocemo jer ce to biti strogo kaznjivo zbog uznemiravanja ptica i zivotinja. Pravljenje talasa u blizini stanista ptica i zivotinja kaznjavace se takodje rigorozno.

Dobro je uvesti red na rekama, zastiti floru i faunu, sve je dobro ALI sedeti u autu i na udaljenosti od 20 metara od obale gledati reku, kao sto sam licno video da rade u Nemackoj, je za mene veoma tesko prihvatljivo.

Robotizacija ponasanja ljudi, po ugledu na Orvelov sistem se u Zapadnoj Evropi veoma uspesno sprovodi, a nacin sprovodjenja je KAZNJAVANJE i samo KAZNJAVANJE.

Ali, sta je tu je. Bice tesko uz nas mentalitet. Mentalitet ljudi koji vole da popiju, skuvaju riblju corbu, okrenu prasence na adi ili uz obalu, jednostavno ljudi koji vole NEPOSREDNO da se druze, a ne VIRTUELNO.

Vec sam postao nostalgican za starim vremenima koja jos nisu stara ali sticajem okolnosti znam da ce tako biti.

Hvala svima na bilo kakvim sugestijama. Ovo je u interesu svih nas koji volimo boravak na vodi i kojima je VODA STIL ZIVLJENJA. Pokusacu na sve nacine da pojedini clanovi Zakona stupe na snagu nakon ulaska u EU.

Hvala jos jednom.

Kapetan:
ziv ti nama bio :) a sto se tice pristajanja na ade veruj mi nacicemo nacin pa makar se svi uclanili u ekoloska udruzneja i svaki dan pravili akciju ciscenja terena ....  :lol:

sad kad razmislim pa to vec radimo ... em sto pokupimo nase smece nego neki put pokupimo i smece onih koji su pre nas bili

sto se tice copy paste , slazem se... ja za evropu nisam al ocito je da cemo da udjemo , pa kad vec ulazimo da ne radimo dva puta isti zakon... mozda je pametno odmah ga prilagoditi evropskim zakonima...

da napomeneom svima pa ko shvati :) EVROPA TRAZI da imamo zakone koji su u skladu sa njihovim , a postovanje tih zakona je na nama... znaci kako smo pod turcima tako cemo pod evropom ...

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju