Autor Tema: Od svitanja do sumraka  (Pročitano 5274 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Željoni

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 731
  • Pol: Muškarac
Odg: Od svitanja do sumraka
« Odgovor #15 poslato: 12, 06, 2010, 10:42:21 pre podne »
Polako prođosmo kroz Loznicu pa Zorterov Šabac, video sam se s našim drugom, dođosmo do N.Sada pokupismo moju suprugu i pravac Bačko Gradište . Naime taštu sam vraćao kući . Napolju preko trideset kaže meni žena ajmo malo na pecanje , ajmo .

Van mreže Željoni

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 731
  • Pol: Muškarac
Odg: Od svitanja do sumraka
« Odgovor #16 poslato: 12, 06, 2010, 10:46:25 pre podne »
Kanal opet nešto čime treba da se ponosimo da imamo , sistem kakvog bi mnogi poželeli . Opet mir , tišina , kao ova voda , nirvana...

Van mreže Željoni

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 731
  • Pol: Muškarac
Odg: Od svitanja do sumraka
« Odgovor #17 poslato: 12, 06, 2010, 10:49:32 pre podne »
Ko kaže da nema ribe , nema je mnogo ali je ima  :lol:

Van mreže Željoni

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 731
  • Pol: Muškarac
Odg: Od svitanja do sumraka
« Odgovor #18 poslato: 12, 06, 2010, 10:55:02 pre podne »
Polako dan ovaj dugi dan prolazi , komarci preuzimaju vlast sve se smirilo a ja opet iznenađen ; sunce zalazi , video sam ga kako se rađa kako besomučno prži ceo dan i evo sada zalazi.

Van mreže Željoni

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 731
  • Pol: Muškarac
Odg: Od svitanja do sumraka
« Odgovor #19 poslato: 12, 06, 2010, 11:01:32 pre podne »
Idemo kući , dosta je  , bilo je i malo ribe. Čamac je opran i spremljen za danas
« Poslednja izmena: 12, 06, 2010, 11:14:34 pre podne Željoni »

Van mreže Željoni

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 731
  • Pol: Muškarac
Odg: Od svitanja do sumraka
« Odgovor #20 poslato: 12, 06, 2010, 11:02:44 pre podne »
.

Van mreže Željoni

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 731
  • Pol: Muškarac
Odg: Od svitanja do sumraka
« Odgovor #21 poslato: 12, 06, 2010, 11:09:26 pre podne »
Eto od svitanja i prelepog čistog vazduha na Tari pa umivanja u opet čistoj , bistroj i hladnoj Drini do sumrka i pecanja na kanalu u našoj lepoj Vojvodini. Nadam se da sam uspeo da Vam prenesem barem  malo ove lepote koja nam se nalazi tu na dohvatu ruke. Čuvajmo ove naše bisere i našu Srbiju.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Od svitanja do sumraka
« Odgovor #22 poslato: 12, 06, 2010, 11:33:26 pre podne »
Željko, hvala na lepom izveštaju. :good:

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Od svitanja do sumraka
« Odgovor #23 poslato: 12, 06, 2010, 13:10:10 posle podne »
Nesto prelepo.

Svaka cast na fotografijama. Ne zna se koja je lepsa.

Gledam ove slike, napolju +300 C, a u meni igra da odem na camac i vodu.

Svaka cast.  :good:

Van mreže MisterTwister

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 142
Odg: Od svitanja do sumraka
« Odgovor #24 poslato: 12, 06, 2010, 13:25:45 posle podne »
 :good: Ti znas da zivis :)  Obzirom da si sa Tare poreklom de reci sta bivaljalo obici kada se tamo stigne i gde je najbolja klopa a da ne udaraju po usima sa cenama.  :drinks:
Plutam, plivam, ronim, zaranjam, izranjam, nestajem, vraćam se...

Van mreže Željoni

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 731
  • Pol: Muškarac
Odg: Od svitanja do sumraka
« Odgovor #25 poslato: 12, 06, 2010, 22:12:29 posle podne »
:good: Ti znas da zivis :)  Obzirom da si sa Tare poreklom de reci sta bivaljalo obici kada se tamo stigne i gde je najbolja klopa a da ne udaraju po usima sa cenama.  :drinks:
Toplo Vam preporučujem da dođete i uživate na Tari i okolini. Mnogo toga može i treba da se vidi i obiđe. Da pođemo redom , Vama kao ljubitelju prirode i reke savetujem obilazak jezera u Perućcu gde možete brodićem obići jedan od najdubljih kanjona i videti netaknutu prirodu . Zatim sledećeg dana možete iznajmiti ćamac i spustiti se nekih dvadesetak kilometara Drinom i opet uživati u lepoti . Biti na Tari a ne posetiti Mokru Goru i slavni Drvengrad nemože se zamisliti kao i provozati se poznatom šarganskom osmicom . Na samoj Tari treba se prepustiti čistom vazduhu i mirisu borova  kao i svim čarima prepečenice. A kafane i restorani u samoj Bajinoj Bašti nisu nešto skupe javite kad budete išli pa ću Vas uputiti u par njih koje nude vrlo lepu ukusnu hranu kao i uslugu. Eto nadam se da ste sada bliže odluci da posetite ovaj lepi deo naše Srbije.
« Poslednja izmena: 20, 12, 2013, 14:58:40 posle podne Željoni »

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Od svitanja do sumraka
« Odgovor #26 poslato: 12, 06, 2010, 23:02:07 posle podne »
Ovome što je Željko napisao i predložio, dodao bih samo još ovo:

Nigde nisam video lepše šume i prirodu u celini od one koju sam video na Mokroj gori. U privatnom smeštaju (po gotovo neozbiljno niskoj ceni) možete lepo da odspavate i dobijete kafu i piće od domaćina.
Ljudi sa kojima sam ja dolazio u dodir oduševili su me srdačnošću - kao da su baš mene želeli da sretnu tog dana. Tako nešto ne doživljava se često.

Kada mi je na povratku s takmičenja puklo crevo sistema za hladjenje negde na usponu ka Debelom brdu, čovek kojeg sam pre toga samo jednom video (svratio sam u radionicu da mi prekontroliše kočnice), napustio je porodičnu večeru i svojim autom došao po mene (to je nešto više od tridesetak kilometara) i vratili smo kombi pun stvari kod njega u radionicu, gde mi je nakon toga uradio veliki servis (gotovo generalku jer je motor ostao potpuno bez rashladne tečnosti), uz kompletnu antikorozionu zaštitu donjeg postroja kombija.
Da li treba da pominjem da su stvari koje su pripadale mojoj ekipi (prtljak i oprema za kampovanje za devet osoba) bile kod njega nekoliko dana i da ništa nije falilo?
Taj čovek me je ove godine pozvao da dodjem kod njega u goste - meni i mojim gostima ponudio je besplatno kuću na obali Drine.
Čovek se zove Mirko Spasić - svi ga znaju kao Spasu.
S ponosom mogu da kažem da ga smatram svojim prijateljem i da me je mnogo zadužio.

Da li da ovde završim ili da napomenem da sam u 22:00 sata telefonom iz Bajine Bašte pozvao Spasinu prijateljicu Gocu u Solotuši (selo na obroncima Tare) i da je ona po mraku u planini našla mog prijatelja iz Beograda koji se svojim autom spustio do Bajine Bašte da bi me do jutra dovezao do Beograda zbog mojih neodložnih obaveza?

Može li se još nešto više reći o tome kakvi ljudi žive u tom kraju?

A kad krenete kući, svratite u mali privatni ribnjak i po razumnim cenama kupićete svežu pastrmku izvrsnog kvaliteta (domaćini će vam je i očistiti ako želite).
Na tom putu ali malo dalje nalazi se i čuveni manastir Rača - lep je osećaj mira kojim odiše, pa svratite i tamo pre odlaska u ribjak.



Van mreže barbanesa

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 998
  • Pol: Muškarac
    • Lence
  • Brod tip: Metalni
  • Marina: Dsrv Karaburma
  • Veličina: 9,5m
Odg: Od svitanja do sumraka
« Odgovor #27 poslato: 12, 06, 2010, 23:06:32 posle podne »
Svaka cast na slikama prelepe prirode,ali nigde ne vidoh tastu?
Svi se bre hvalite sa tastama a niko je ne uslikava. :lol: :lol: :lol:

PS da ne smatras tastu mrtvom prirodom??? :drinks:
Blago onom ko mlad poludi ceo mu zivot u veselju prodje

Van mreže Željoni

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 731
  • Pol: Muškarac
Odg: Od svitanja do sumraka
« Odgovor #28 poslato: 12, 06, 2010, 23:16:09 posle podne »
Evo i tašta a i mrtva priroda  :taunt:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Od svitanja do sumraka
« Odgovor #29 poslato: 13, 06, 2010, 01:14:01 pre podne »
tara je moza nasa najlepsa urbana planina , ako veme dozvoli ovde godine vodim familiju tamo na dan dva...

svaka cast na reportazi  :good: