E, ovako treba... > Materijali za brodogradnju

Srafovi

<< < (2/8) > >>

Kapetan:

--- Citat: Dule Hy  08, 06, 2010, 15:28:14 posle podne ---Kap nemoj da kupuješ bronzane , uzmi obične i vadi ih. Ima malo više posla i morač da gituješ rupe posle ali je bolje tako veruj mi.

--- Kraj citata ---

dule razmsiljao sam i o tome ali postoje dva razloga da ostavim srafove , prvi je da sam ja jako los majstor pa ako jos vadim i gitujem to tek nece na nista da lici   :sorry: drugi je da  na vecini mesta na netu preporucuju da se srafovi ostave (naravno bronzani ili recimo prohrom, mesing)

ladjaVlajko:

--- Citat: Dule Hy  08, 06, 2010, 15:28:14 posle podne ---Kap nemoj da kupuješ bronzane , uzmi obične i vadi ih. Ima malo više posla i morač da gituješ rupe posle ali je bolje tako veruj mi.

--- Kraj citata ---

I ja sam čuo ovo. Izgleda da je pola ljudi da se vade a pola da se ostave. Dule, jel' može neki argument za vadjenje šrafova ?

Dule HU:
Pa lakši ti je brod bez šrafova! Hahahahaha. Šalim se, nema tu argument za ili protiv, kako sam ja čuo obični šrafovi koji ostanu u šperu ili između slojeva vremenom rade i šper oko njih se odvaja. Inače i ovo za težinu ima neki rezon, primer ti je krov Yastoga u koji sam zašrafio i odšrafio preko 600 kom pa ti sad vidi, oplata krova u 3 sloja pa puta 600 .....

Kapetan:
na koliko cm ste rokali srafove?

da li to steti sper ploci toliko busenje pogotovo sto je urpavno na slojeve (rebra) ?

captjerry:
nisam strucan ali ja bi ih otavio...:) naravno neke nerdjajuce, mesing,bronza, prohrom...deluje mi kao poprilican posao povaditi sve te srafove a niko ne moze da kaze tacno zbog cega...

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju