E, ovako treba... > Majstorije i popravke - Uradi sam..

Samogradnja daljinskih komandi

(1/9) > >>

zorter:
Da li se mogu napraviti daljinske komande i na koji nacin bi bilo najbolje, t.j. koje resenje je najbolje?
Kako bi mogle da se montiraju daljinske komande na TOMOS 4.8?
Koje je najbolje resenje montaze  i da li je neko pravio u samogradnji? Bilo bi dobro ako neko ima slika kako izgleda montirano, gde su kacene sajle, kako je postavljeno kormilo, kako je montirana sajla kopce i sve ostalo vezano za daljinske komande.

SALE NB:
Teme u "Tehnike i saveti" se odnosi na tehnike plovidbe ( sidrenje, manevrisanje, trimovanje i sl.)
Mislim da je ovo pravo mesto za ovu temu, uzgred dobro da si je pokrenuo  :)

Ja na svom gliseru imam neki stari sistem za upravljanje sa sajlom koja ide preko nekih koturača napred na puž volana.
Voleo bih da preradim to u neki "teleflex". Što se komandi gasa i menjača tiče, mislim da je to izvodljivo na svakom motoru , pa i na Tomosu

zorter:
Sale hvala na savetu o rubrikama. Evo ispravio sam.Imas li neke slike o nacinu povezivanja za motor? Mora li da se skine rucka sa TOMOS-a da bi se nakacila daljinska ili moze da ostane, pa ako premestas motor na drugi camac samo otkacis daljinske i ostaje motor u fabrickoj funkciji?

captjerry:
ja se malo pre ispisah i taman da posaljem kaze greska...:)
u kratkim crtama: na T4,8 moze za razliku od ostalih (T 4 , T 4,5) jer on ima hod unazad..pod uslovom da mu radi menjac (namerno sam to rekao jer im uglavnom ne radi)...ali moras da budzis...probacu da nadjem fotku bez kape pa da prodiskutujemo malo

captjerry:
koliko se meni cini na T 4,8 moras da skines rucicu....jbg....zato sam te i pitao za mogucnost nabavke drugog motora...

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju