Autor Tema: Registracija  (Pročitano 35893 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Registracija
« Odgovor #45 poslato: 23, 10, 2012, 13:05:56 posle podne »
Ako te neko bude proveravao na vodi, a voziš sa motorom koji nije upsan, možeš da imaš problema.
Nisu ni oni sisali vesla, zavisi na koga naletiš.
Pozdrav.

motor kupuje zena, uradis sa njom ovlascenje u opstini da mozes da koristis njen motor...

Van mreže evrotec

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 179
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Registracija
« Odgovor #46 poslato: 23, 10, 2012, 13:15:36 posle podne »
Evo i ja da see nametnem sa pitanjem posto imam nameru da uvezem objekat dali da ga pevo registrujem pa onda sredkujem i dali mora da bude spreman za plovidbu dali traze da ide u vodu posto mislim da ne montiram sve pre sredkivanja carine i farbanja unapred hvala

Van mreže popeye

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Popaj
  • Brod tip: Shetland
  • Marina: Sava
  • Veličina: 6,5
Odg: Registracija
« Odgovor #47 poslato: 23, 10, 2012, 21:15:36 posle podne »
@Kapetan,
Nije mi jasno ovo sa ženom.
Da li to znači da ne moram da imam upisan motor u knjižici ?

Van mreže barbanesa

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 998
  • Pol: Muškarac
    • Lence
  • Brod tip: Metalni
  • Marina: Dsrv Karaburma
  • Veličina: 9,5m
Odg: Registracija
« Odgovor #48 poslato: 23, 10, 2012, 21:58:10 posle podne »
Da to sa procenom je samo u Bgdu,u ostalim mestima u opstini procene sami i naplate.
A ovo sa zenom kao vlasnikom motora prolazi kao pozajmica ili proba motora pred kupovinu.. 25648
Blago onom ko mlad poludi ceo mu zivot u veselju prodje

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Registracija
« Odgovor #49 poslato: 24, 10, 2012, 00:15:51 pre podne »
@Kapetan,
Nije mi jasno ovo sa ženom.
Da li to znači da ne moram da imam upisan motor u knjižici ?

da ... ali ako imas motor na camcu mora taj motor mora da im avlasnika a ti ovlascenje od vlasnika

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Registracija
« Odgovor #50 poslato: 24, 10, 2012, 08:53:11 pre podne »
A zasto taj motor ne bi bio u mom vlasnistvu ali samo neregistrovan?
Zasto petljas zene u takve stvari?
Pa zato tebe taj tvoj golman(zena) sve i brani ha

Van mreže evrotec

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 179
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Registracija
« Odgovor #51 poslato: 24, 10, 2012, 11:15:22 pre podne »
Koliko mogu da primetim ovo se radi o van motorima a kako se racunaju ugradjeni motori

Van mreže limunardo

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 57
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Registracija
« Odgovor #52 poslato: 24, 10, 2012, 15:59:42 posle podne »
Pozz ljudi evo sad se vratih iz AMSS i kapetanije pa da prepricam sta mi je receno oko registracije camca.

U AMSS su mi izvadili katalog iz 2012-te i nasli pod plovilima marku mog camca i model i cenu novog plovila na taj iznos mi je izracunat popust na godiste i od tog iznosa je izracunata cena od 2.5% poreza koji treba da platim

npr. moj camac se u katalogu nov ceni 181441 din posto je stariji od 10 god (proizveden 2001.) racuna se popust od 30% i od tog  iznosa se racuna cifra poreza koji se placa od 2.5% drzavi.

181411 x 0,3 = 54432,3   54432,3 x 0,025 = 1360,80 dinara

U poreskoj vam to overe i napisu na poledjinu kupoprodajnog ugovora da je porez placen (naravno dobijete i potvrdu koji to potvrdjuje ali je ovo sa poledjinom ugovora bitno jer) taj ugovor, plovnu dozvolu  i potvrdu da je porez placen nosite u kapetaniju i oni vam tamo registruju camac na vase ime u narednih godinu dana.

Inace ovaj ugovor ostaje u kapetaniji i naravno mora biti originalni  ili overena kopija inace vam ovi iz poreske na poledjinu nece lupiti pecat, znaci ko ima samo jedan originalni ugovor mora da napravi i overi kopijju u opstini ili sudu pa da tiu kopiju odnese u poresku i u kapetaniju a sebi ostavite originali  thumbup

Posto nemam motor a naglasio sam im da cu ga kupiti do pocetka sledece sezone u kapetaniji su mi predlozili da ne radim sad registraciju nego na prolece kad sve kompletiram pa o jednom trosku registrujem i camac sa pogonom a ne sad plovilo pa za koji mesec motor, kazu samo ces se dzabe naplacati.

E sad dalje za registraciju cifre svi znamo tako da je to otprilike cela procedura, bar ja tako cenim  6589

pozzz

i hvala svima na brzim odgovorima  sajkaca


E da zaboravih reci da sve ovo vazi za NS kapetaniju !

Van mreže Mikely

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 15
  • www.mojaladja.com
    • Gumenjak
  • Brod tip: Sigma 400
  • Marina: Sv. Nikola
  • Veličina: 4.00m
Odg: Registracija
« Odgovor #53 poslato: 20, 07, 2014, 16:08:37 posle podne »
Ja imam sledeci problem. Kupio Sam gumenjak od 4m i camac je ocarinjen i napravio sam ugovor sa prodavcem i sad imam carinske papire I kupoprodajni. E sad kupio sam tomos 4 koji je legalan ali kada je vlasnik prodao camac pre 6-7 god nije ga ispisao iz plovidbene i sad ovi iz kapetanije ne mogu da ga nadju preko broja motora vec samo preko plovidbene a ovaj nema pojma koji je broj jer se ne seca ni kome je prodao camac. Sad razmisljam da li da prodam camac nekom drugaru iz panceva kao i motor pa da on registruje sve na sebe jer tamo I dalje moze tomos sa dva svedoka pa da ga on opet proda meni i cao. A druga varijanta je da nabavim papire od drugog tomosa i da ga upisem u begradu. Sve ovo radim jer hocu da ga nosiim na more pa da me tamo ne zezaju na granici I na vodi. Ali me brine ako uzmem tudje papire pa krenu na granici da mi proveravaju brojeve. Molim vas pomagajte za dve nedelje idem na more.

Van mreže Jezerash

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 192
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Premix Titel 9
  • Veličina: 5.7m
Odg: Registracija
« Odgovor #54 poslato: 18, 08, 2014, 12:01:33 posle podne »
Jel ima neko podatak koliko košta nov čamac Titel 9 u tom njihovom katalogu koji gledaju kad se plaća porez i kad se registruje.
Treba mi da izračunam koliko bi me koštala registracija.