Autor Tema: Registracija  (Pročitano 36069 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Jaroslav107

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 10
  • www.mojaladja.com
Odg: Registracija
« Odgovor #30 poslato: 26, 06, 2012, 23:35:26 posle podne »
Dobro vece.Kupio sam camac duzine 5.5m a sirine 1.2 u patosu sa kabinom penta tomos4,kolko izade registracija??ja sam kupio camac od komsije to je samogradnja kako to da sredim papire i imam pentu bez papira,jel moze penta bez papira da se registruje sta treba od papira??nikad nisam imao camac ocu sve da sredim da bude ok.pise u tabeli od
7,25kw porez a tomos4 je oko 3.5kw ispod tok kako se to racuna onda?? Hvala unapred svima .pozzz
ja planiram da camac stoji u slankamenu na carnoku de ici registrovati u bg ili ns??jel po tom kraji vata recna policija ja ih nikad video nisam ..

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Registracija
« Odgovor #31 poslato: 27, 06, 2012, 00:20:43 pre podne »
Svaka samogradnja za sada se registruje uz izjavu dva svedoka ,koji potvrđuju da je čamac rađen u samogradnji.Izjavu (obrazac dobijaš u kapetaniji.Mesto registrovanja zavisi od tvog prebivališta.U kapetaniji titel odbijaju da registruju čamac ako vlasnik nije sa područja koje pokriva kapetanija Titel,a to je potez od Sente do ušća tise u dunav.
Tomos takođe registruješ uz izjavu da je motor tvoj, dakle za tomos nije neophodan papir, ali moraš popuniti izjavu u kapetaniji.
Rečna policija , vata; kad te nafata, e sad dal ih vidiš il ne nema neku ulogu.Kad te navataju , videćeš ih.

za cene , pogledaj ovde
http://www.mojaladja.com/forum/index.php/topic,8276.0.html

Van mreže Jaroslav107

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 10
  • www.mojaladja.com
Odg: Registracija
« Odgovor #32 poslato: 27, 06, 2012, 01:09:55 pre podne »
Jel registracija svake godine isto se placa primer za mene u tabeli je 9000din sledece god jel manja ili ista svake godine??jel znas mozda kakvi su za polagane u kapetaniji jel obaraju na ispitu??pozzz

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Registracija
« Odgovor #33 poslato: 27, 06, 2012, 06:40:18 pre podne »
Jaroslave, iz teksta se ne vidi ali rekao bih da je čamac od čeličnog lima. Ako je tako, možete da prodjete s izjavom dva svedoka.
Ali ako je čamac od plastike - nije moguće. Neophodna je potvrda o registraciji plastičarske radnje.

A što se tiče policije, u toj zoni, oko Slankamena, krstari policija. Medjutim, oni više obraćaju pažnju na "neregistrovane biznismene" koji "trguju" s posadama brodova u prolazu. Do sada nisu obraćali mnogo pažnje na to da li su čamci registrovani ili ne. Medjutim, to uvek mogu da urade.

I još nešto, Slankamen je u zoni za koju je nadležna kapetanija iz Novog Sada.

Visina registracije je uvek prema tabeli. Medjutim postoje olakšice u zavisnosti od starosti plovila:

1) 10% - kod plovila preko pet do osam navršenih godina starosti;
2) 20% - kod plovila preko osam do 10 navršenih godina starosti;
3) 30% - kod plovila preko 10 navršenih godina starosti.

Obratite pažnju na ovaj detalj kad budete sastavljali izjavu o poreklu!

Na kraju, prema odredbama člana 28. stav 2 (ili 3), novčanom kaznom od 5.000 do 50.000 kazniće se fizičko lice koje ne uplati porez...

Van mreže gaggiii

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 19
  • www.mojaladja.com
Odg: Registracija
« Odgovor #34 poslato: 28, 06, 2012, 00:00:36 pre podne »
dobro vece,zanima me dali samo tomos moze da se registruje bez papira ili moze neki drugi motor?imam registovan camac ali nemam za motor papire pa me zanima jel moze to nekako da se sredi

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Registracija
« Odgovor #35 poslato: 28, 06, 2012, 07:04:11 pre podne »
Koliko znam - samo Tomos može na izjavu. Za ostale su potrebni papiri.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Registracija
« Odgovor #36 poslato: 28, 06, 2012, 08:02:30 pre podne »
Zbog masovne pojave krađe motora, Kapetanija Novi Sad više ne prihvata izjavu 2 svedoka za registraciju Tomos motora. Ne znam za druge kapetanije, mislim da u Pančevu još uvek može.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Jezerash

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 192
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Premix Titel 9
  • Veličina: 5.7m
Odg: Registracija
« Odgovor #37 poslato: 30, 07, 2012, 20:07:06 posle podne »
nešto mi nije jasno...

ja spadam u istu grupu kao kolega "Jaroslav107", jer imam Titel 9 sa kabinom, 5,6m do 7,35kw

da li to znači da mi moramo na ovu cenu od 9000 din. da platimo dodatno taj nominalni trošak registracije i koliko on tačno iznosi za naše čamce.

pitam za kapetaniju iz Pančeva jer ja tu registrujem
« Poslednja izmena: 01, 08, 2012, 09:42:45 pre podne Jezerash »

Van mreže limunardo

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 57
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Registracija
« Odgovor #38 poslato: 22, 10, 2012, 21:15:38 posle podne »
Dobro vece, citam ovu temu i trazim odgovor za moj problem ali nigde ne nailazim na konkretan odgovor, elem

Kupio sam camac od coveka sa kojim sam uradio i overio (u mesnoj kancelariji )kupoprodajni ugovor i dobio od njega plovidbenu dozvolu sa odjavljenim motorom koji je ostavio sebi.
1. E sad sta je meni potrebne sem ova dva pomenuta papira da bih registrovao camac na moje ime,
2.  Da li je neophodno prisustvo prodavca camca i njegov potpis prilikom plaanja poreza na plovilo zbog izvrsene kupoprodaje (predpostavljam da je neophodno jel je on ostvario dobit i drzava od njega ocekuje da plati porez drzavi tj ocekuje njegov potpis na racunu za placeni porez)
     ovo pitam jer je u pitanju gospodin koji ima mobilno zanimanje i posao pa ga ne mogu cesto nahvatati za ovakvu svrhu ;-)
3. Da li je moguce registrovati samo camac bez motora posto trenutno ne posedujem svoj licni motor nego koristim motor od prijatelja kao prelazno resenje.
4. I jos samo jedno pitanjce posto sam se nesto samo povrsno raspitao u kapetaniji jedan od kapetan mi je kasnije kada sam ja vec izvrsio kupovinu camca i overio kupoprodajni ugovor rekao da trebam u istom da naglasim da se kupuje camac bez motora a ja to nemam u ugovoru tacnije imama klasican kupoprodajni ugovor u kome pise da je rec o kupovini camca te i te marke tog i tog tipa te i te duzine ko ga je proizveo i koje godine sa nekim serijskum i registarskim brojem, generalno motor se nigde ne spominje.
Da li mogu u kapetaniji da mi prave problem zbog toga i da mi ruse taj ugovor i da me teraju da pravim drugi sa covekom ?

Eto ovo su moja konkretna pitanja pa bih molio iskusnije kolege koji su upucenei u ovo problematiku da mi odgovore.

Hvala vam unapred dobri ljudi llll llll llll

A da, zaboravih da predstavim moje plovilo http://www.mojaladja.com/forum/index.php/topic,9925.45.html ima ga na ovoj strani ;-)


Van mreže barbanesa

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 998
  • Pol: Muškarac
    • Lence
  • Brod tip: Metalni
  • Marina: Dsrv Karaburma
  • Veličina: 9,5m
Odg: Registracija
« Odgovor #39 poslato: 22, 10, 2012, 21:24:56 posle podne »
Da pokusam da ti odgovorim na pitanje a ako nesto propustim dopune neko ko vise zna.
Prvo nisi nam rekao gde zivis i kojoj kapetaniji pripadas,Beogradska kapetanija pravi problem za prenos u smislu
da trazi da bivsi vlasnik bude prisutan prilikom prenosa,ugovor mora da bude overen u SUDU i akoti u ugovoru ne pise motor tj imas odjavljenu plovidbenu nema problema za prenos i registraciju.

Za ostali kapetanije ne znam ali za Bgd. znam da je obavezno i plovilo za registraciju i oni registruju po marinama jedanput u mesecu i to prva sreda.
Nadam se da te nisam previse zbunio sa odgovorima,ali na pocetku je uvek komplikovano .Kasnije naucis sta treba i kako pa sam resavas ..Srecno 114
Blago onom ko mlad poludi ceo mu zivot u veselju prodje

Van mreže limunardo

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 57
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Registracija
« Odgovor #40 poslato: 23, 10, 2012, 00:52:20 pre podne »
Sorry to zaboravih, iz NS-a sam   jh

Van mreže evrotec

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 179
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Registracija
« Odgovor #41 poslato: 23, 10, 2012, 07:18:21 pre podne »
A zamislite u skandinaviji plovni objekat do pet metara sa bilo kojim motorom Nemoze da se registruje a od pet do dvanaest ne mora i za iste ne treba dozvola za plovidbu

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Registracija
« Odgovor #42 poslato: 23, 10, 2012, 08:30:49 pre podne »
Kapetanija Pancevo , ono sto znam i sto se secam ...

Kupio sam camac od coveka sa kojim sam uradio i overio (u mesnoj kancelariji )kupoprodajni ugovor i dobio od njega plovidbenu dozvolu sa odjavljenim motorom koji je ostavio sebi.
1. E sad sta je meni potrebne sem ova dva pomenuta papira da bih registrovao camac na moje ime,
ne znam sta je mesna kancelarija, ja sam overavao u Opstini nisu prihvatali papir agencija, trebalo bi u AMSS-u da platis porez i to je to


Citat
2.  Da li je neophodno prisustvo prodavca camca i njegov potpis prilikom plaanja poreza na plovilo zbog izvrsene kupoprodaje (predpostavljam da je neophodno jel je on ostvario dobit i drzava od njega ocekuje da plati porez drzavi tj ocekuje njegov potpis na racunu za placeni porez)

ja nisam vukao nikoga, otisao sam u AMSS doneo papire dobio uplatnicu platio porez i to predao  u kapetaniju ...

Citat
3. Da li je moguce registrovati samo camac bez motora posto trenutno ne posedujem svoj licni motor nego koristim motor od prijatelja kao prelazno resenje.

da, ponesi odjavu motora koju si gore pomenuo i to je to ...

Citat
4. I jos samo jedno pitanjce posto sam se nesto samo povrsno raspitao u kapetaniji jedan od kapetan mi je kasnije kada sam ja vec izvrsio kupovinu camca i overio kupoprodajni ugovor rekao da trebam u istom da naglasim da se kupuje camac bez motora a ja to nemam u ugovoru tacnije imama klasican kupoprodajni ugovor u kome pise da je rec o kupovini camca te i te marke tog i tog tipa te i te duzine ko ga je proizveo i koje godine sa nekim serijskum i registarskim brojem, generalno motor se nigde ne spominje.

ponesi papir koji si pominjao gore da je motor ispisan i to je to

Citat
Da li mogu u kapetaniji da mi prave problem zbog toga i da mi ruse taj ugovor i da me teraju da pravim drugi sa covekom ?

moze im se i u nekim kapetanijama bi te maltretirali , ali mislim da u pancevu ne prave problem ... drugim recima Srbija je ovo brale sve zavisi kako ce "odgovorno" lice tog jutra da ustane ...


Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Registracija
« Odgovor #43 poslato: 23, 10, 2012, 09:35:00 pre podne »
Redosled je overen ugovor a sa ugovorom i plovidbenom ides u amsj na procenu plovila. Tamo ti stru;njaci napi[u koliko to kao realno vredi, koliko sam primetio za metalna plovila ide po kg gvožđa. Sa tim papirom, plovidbenom i ugovorom ides u poresko na opštini prodavca, kupiš i popuniš one pp obrzce, oni ti odrežu cifru i kada platiš dobiješ pečat na ugovoru. Registruješ u kapetaniji sa tim papirima. Možeš da registruješ čamac bez motora jer su to odvojene kategorije, pošto si možda lud po ćeš sa njim veslati, to ti zakon dozvoljava

Van mreže popeye

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Popaj
  • Brod tip: Shetland
  • Marina: Sava
  • Veličina: 6,5
Odg: Registracija
« Odgovor #44 poslato: 23, 10, 2012, 12:11:15 posle podne »
Ja sam skoro izvršio prenos i registraciju, i u suštini je sve kako je @ broker975fx napisao.
Ja nisam isao u AMS, nego su iz uprave prihoda zvali isti pošto moje plovilo nisu imali u katalogu.
U ugovor upiši minimalnu cenu, može da se desi da ga ovi procene manje nego ti.
U uprvi prihoda ti treba vlasnik zbog potpisa.
Sa svim overenim papirima u kapetaniju i gotovo.
Ako te neko bude proveravao na vodi, a voziš sa motorom koji nije upsan, možeš da imaš problema.
Nisu ni oni sisali vesla, zavisi na koga naletiš.
Pozdrav.