Autor Tema: Daljinske komande  (Pročitano 15786 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
???: Daljinske komande
« Odgovor #15 poslato: 01, 03, 2009, 01:32:50 pre podne »
Ja zamalo kupih "Ultraflex" komande na švapskom ebay-u, nisam nažalost bio kod kompa kad je završavala aukcija, a prodane su za 65 evra!
Još dodaj jedno 30-40 evra za poštu, još ponešto za carinu i porez, ali ipak dosta jeftinije nego ovde.

Ne znam da li je neko video oglas za stabilizator u berzi "Na vodi". Tip traži budalu koja će mu dati 100 evra za polovni stabilizator, a kod Bore u Honda marine ,nov košta 3500 din. Na ebay-u su od 16 do 25 evra- pričam sve za modele do 50 ks.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
???: Daljinske komande
« Odgovor #16 poslato: 02, 03, 2009, 11:26:43 pre podne »
Sale,ljudi su cudo.Opale cenu verovatno iz neznanja pa ako se neko upeca...Eto jos jedan primer da se treba dobro raspitati pre bilo kakve kupovine opreme ne samo o ceni nego i o funkcionalnosti,dugotrajnosti.Mi smo malo trziste,kod nas ima mnogo "znalaca",cene velike u odnosu na okruzenje itd,itd.Gledam da neko prodaje i uputstvo za koriscenje Hondinih motora .....!  :stop:Sta reci

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
???: Daljinske komande
« Odgovor #17 poslato: 02, 03, 2009, 11:30:19 pre podne »
Nisu to cene iz neznanja,vec zbog DRANJA KOZE!!!Nasi pametnjakovici sve racunaju x3,nema tu marze,poreza i ostalog nego cepaj pa ko prezivi! :download:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
???: Daljinske komande
« Odgovor #18 poslato: 02, 03, 2009, 11:33:33 pre podne »
skoln sam da se slozim sa dedinim misljenjem. nisam cudom mogao da se nacudim kada sam u makedoniji i hrvatskoj video u suprmarketima nase proizvode koji su jeftiniji nego u Beogradu. gde je tu racunica???
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
???: Daljinske komande
« Odgovor #19 poslato: 02, 03, 2009, 11:45:37 pre podne »
Znas sta mene nervira u svemu tome?U vreme dostupnosti informacija,kada za 10 minuta mozes da se informises o cenama,modelima itd. neko misli da si budala!A to vredja moju intelegenciju! :diablo:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
???: Daljinske komande
« Odgovor #20 poslato: 02, 03, 2009, 12:05:21 posle podne »
To je ona prica o "ovcama".Mi to ne smemo da budemo,zato se i informosemo o nekim stvarima i ovde na forumu.Pre neki dan uvoznik me pita dali moze da uveze soko starkove proizvode iz BiH posto su tamo jeftiniji nego kod nas.Prilikom uvoza naravno placa samo 18 % pdv !!!!Plati prevoz ,nas u spediciji i opet mu jeftinije nego da kupi kod njih u fabrici !!!Pa vi vidite sta nam rade.Kod nas je ono: "ako ne zaradim duplo ne isplati mi se"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Daljinske komande
« Odgovor #21 poslato: 02, 03, 2009, 22:02:14 posle podne »
To je ona prica o "ovcama".Mi to ne smemo da budemo,zato se i informosemo o nekim stvarima i ovde na forumu.Pre neki dan uvoznik me pita dali moze da uveze soko starkove proizvode iz BiH posto su tamo jeftiniji nego kod nas.Prilikom uvoza naravno placa samo 18 % pdv !!!!Plati prevoz ,nas u spediciji i opet mu jeftinije nego da kupi kod njih u fabrici !!!Pa vi vidite sta nam rade.Kod nas je ono: "ako ne zaradim duplo ne isplati mi se"

mislim da ne placa ni pdv .. sa bosnom nam je porez 1 %

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
???: Daljinske komande
« Odgovor #22 poslato: 02, 03, 2009, 22:12:53 posle podne »
skoln sam da se slozim sa dedinim misljenjem. nisam cudom mogao da se nacudim kada sam u makedoniji i hrvatskoj video u suprmarketima nase proizvode koji su jeftiniji nego u Beogradu. gde je tu racunica???

Nažalost, to je stvarno tako, u Srpskoj smo kupovali u Tropic marketima, a to je Miškovićevo. Ista roba tipa Knjaz Miloš, Jelen pivo, Smoki itd. je jeftinija nego u Tempu i Maxiju . Sramota!

E odosmo totalno off topic, ovo je tema o daljinskim komandama...:smile:
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
???: Daljinske komande
« Odgovor #23 poslato: 20, 03, 2009, 08:07:45 pre podne »
Hajde da se vratimo na temu.
Zna li neko kako se rade paralelne komande. Jedna u kabini a druga na krovu?
Obicno su jedna iznad druge. Za kormilo mi je nekako jasno kako bi trebalo, ali za komande gasa i pravca ??? ???

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
???: Daljinske komande
« Odgovor #24 poslato: 20, 03, 2009, 12:39:44 posle podne »
Hajde da se vratimo na temu.
Zna li neko kako se rade paralelne komande. Jedna u kabini a druga na krovu?
Obicno su jedna iznad druge. Za kormilo mi je nekako jasno kako bi trebalo, ali za komande gasa i pravca ??? ???

ako se dobro secam Aka ima odlicno resenje za komande na "krovu" (eng. flybridge). mogao bi da stavi detaljan opis.
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
???: Daljinske komande
« Odgovor #25 poslato: 20, 03, 2009, 13:42:35 posle podne »
Onda, Aka NAPRED..... :good: :good:

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
???: Daljinske komande
« Odgovor #26 poslato: 24, 03, 2009, 10:10:09 pre podne »
Hvala ti mnogo, mada bi bilo dobro ako mozes da nacrtas na ovoj slici gde se uvlace sajle i koja je primarna a koja sekundarna. I ova poluga pored selektora je l' ide napred-nazad ili levo-desno?

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
???: Daljinske komande
« Odgovor #27 poslato: 24, 03, 2009, 13:48:25 posle podne »
Aka hvala ti mnogo. Sada mi je sve mnogo jasnije. Veliki pozzzz :good:

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Daljinske komande
« Odgovor #28 poslato: 01, 07, 2009, 17:40:31 posle podne »
Da li bi neko bio ljubazan da posalje sliku veze steering mehanizma sa motorom. Nasao sam kit za vezu gasa i menjaca u yamaha-rodic, dobijes na kucnu adresu. Malo cudno za Srbiju, ali eto. Sada treba da nabudzim vezu ruke kormila i motora, posto bih to da napravim, treba mi slika.

Ajd uzdravlje,
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.