Autor Tema: Agregati  (Pročitano 54952 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Agregati
« poslato: 24, 02, 2009, 16:17:58 posle podne »
Zanima me sta predlazete ..

recimo da nam treba tih, jeftin, ekonmican

2 takta ili 4 takta?
1kw ili 2kw ili vise za nautiku ?

sa mesavinom, diesel, bezolovni ?

ili da uparimo sa motorm na brodu tako da srcu isto gorivo ?

ko prodaje kakve su cene , kvalitet?

vasa iskustva (nauticka) sa agregatima?

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
???: Agregati
« Odgovor #1 poslato: 24, 02, 2009, 16:42:30 posle podne »
nesto smo o tome diskutovali u okviru teme "rasveta na...". ima info o modelima i prodavcima. Dule i Aka su me posavetovali za Hondu 4T, benzin. zbog ogranicenog prostora na camcu opredelio sam se za 1kw. meni je dovoljan da dopuni akumulatore i da po potrebi snabdeva strujom rasvetu i mikrotalasnu. ako imas prostora za ugradnju brodskog dizel agregata tu je tek izbor veliki. ako jos i ladju teras na dizel, nemas sta da mislis. brodski dizel agregat. video prosle nedelje na sajmu u zg, firma iz Novog Sada - Grubin marine. http://www.grubinmarine.co.yu/agregati.htm
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
???: Agregati
« Odgovor #2 poslato: 24, 02, 2009, 17:33:02 posle podne »
vazi. hvala.
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Agregati
« Odgovor #3 poslato: 24, 02, 2009, 18:53:50 posle podne »
brodski dizel agregat. video prosle nedelje na sajmu u zg, firma iz Novog Sada - Grubin marine. http://www.grubinmarine.co.yu/agregati.htm

Da, razmisljam o njima vise od godinu dana, i uvek mi iskrsne nesto prece za kupovinu, ali mi deluju sasvim OK. Cena je oko 3000e za 5kW, sto nije malo, ali je i dalje mnogo jeftinije od originala tipa Masse i slicnih. Video sam ga montiranog, i moram priznati da je dosta tih ako je opterecenje do 2kW. Posle toga vec nije naivno sa bukom. Gabariti su 450x500x750 sto je takodje korektno.

potegao sam temu jer gledam ove agregate po "URADI SAM"... tast juce kupio od nekog lika agreggat 2T 1 C na mesavinu za 75 evra od 950 w... pa me zanima sobzirom da cu agregat paliti samo na regati i retko van nje da li da uzimam nesto skupo ili ovo jeftino...

posto je ta honda 2kw 4t ?

Van mreže odissej

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 109
???: Agregati
« Odgovor #4 poslato: 24, 02, 2009, 19:39:44 posle podne »
Pravi "brodski" agregati se mogu videti na http://www.fischerpanda.com/marine/ac_gens.htm, ili na www.mastervolt.com. Ima jos vrhunskih,ali je ovo dovoljno za pocetak.Osnovne osobine ovih su: vodeno hladjenje,vrlo pouzdani rad,vrlo kompaktne dimenzije i vrlo nizak nivo buke (oko 50 db) i vibracija.Jedva se cuju kad rade u motorskom prostoru. Naravno,sve ovo ima i svoju cenu koja je nedostupna za vecinu od nas( 6-8000 Eur)!Nazalost! :sorry:

Van mreže giganova

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 647
  • Pol: Muškarac
  • podsetnik sta nam sledi od evrope
???: Agregati
« Odgovor #5 poslato: 24, 02, 2009, 19:51:37 posle podne »
Znaci pocinje i marinizacija brodskih agregata.Kap koliko ces platiti mariniziran agregat na vazdusnim jastucima,snage 5kw :party:

Van mreže odissej

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 109
???: Agregati
« Odgovor #6 poslato: 24, 02, 2009, 20:17:13 posle podne »
Giganova,koja je svrha vazdusnih jastuka na agregatu i cime se oni  pune? Uzgred, najcesce se na takvim agregatima spoljnom vodom hlade alternatori,a motori se hlade uljem. :download:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Agregati
« Odgovor #7 poslato: 24, 02, 2009, 20:20:11 posle podne »
Znaci pocinje i marinizacija brodskih agregata.Kap koliko ces platiti mariniziran agregat na vazdusnim jastucima,snage 5kw :party:

samo pitam nisam kupac :) zaintrigirao me tast sa njegovim od 950 w za 75 evra :) reko da li vredi to uopste :) plus ovi u uradi sam stalno imaju neke agregate :)

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Agregati
« Odgovor #8 poslato: 24, 02, 2009, 20:26:48 posle podne »
Koliko para toliko muzike. Ako ti treba za primitivne uredjaje tipa punjac za akumulator sa trafoom, neka sijalica, brusilica, busilica moze da prodje. Iz licnog iskustva, ne savetujem za elektroniku, bez ozbiljnog stabilizatora. Da, jos nesto - lutrija je kad ce da upali - nekad iz prve, nekad iz pedesete, ali u glavnom upali.

Eto, sve ti je jasno.  :taunt:

upravo mi za to treba sijalica, busilica  i punjenje akumulatora sve ostalo radim preko akumulatora :)

Van mreže namcor

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 161
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: titel 9
  • Marina: biser boljevci
  • Veličina: 5,8
???: Agregati
« Odgovor #9 poslato: 24, 02, 2009, 21:02:56 posle podne »
taj agregat ima samo oznaku 950 a snaga je 0,7kw max 0,75 to piše sitnim slovima treba dobro pogledati imaju slike tih agregata ikarakteristike na našem forumu tema, rasaveta na brodu- sojenici
« Poslednja izmena: 24, 02, 2009, 23:26:30 posle podne qvin meri »

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
???: Agregati
« Odgovor #10 poslato: 24, 02, 2009, 21:51:41 posle podne »
posto je ta honda 2kw 4t ?
[/quote]

ako se dobro secam oko 1000 eura. onaj od 1kw je oko 800. evo i linka firme koja ih prodaje:
http://www.honda-lp.co.yu/frame.htm
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
???: Agregati
« Odgovor #11 poslato: 24, 02, 2009, 22:26:14 posle podne »
Na bubanj potoku subotom ima njih nekoliko sa nekim kinezima različite jačine, ti do 1kw su oko 70-80e.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Agregati
« Odgovor #12 poslato: 24, 02, 2009, 22:33:25 posle podne »
Na bubanj potoku subotom ima njih nekoliko sa nekim kinezima različite jačine, ti do 1kw su oko 70-80e.

a jel neko to probao, vredi li to nesto ?

Van mreže dzoni

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 164
  • Pol: Muškarac
    • imdb
???: Agregati
« Odgovor #13 poslato: 24, 02, 2009, 22:56:42 posle podne »
ebaga ja uzo onog einhela, al jos ga nisam ni probo, on je 650w konstantne, bio nesto 8-9 iljada, valjda cu ga kresnem uskoro, pa javljam

Van mreže namcor

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 161
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: titel 9
  • Marina: biser boljevci
  • Veličina: 5,8
???: Agregati
« Odgovor #14 poslato: 24, 02, 2009, 23:23:48 posle podne »
ja ima taj 950 dvotaktni odnosno 0.7kw ima čak i 12v izlaz dobija se ikabal sa štipalkama, letos sam ga koristio kada sam pravio brvnaru na savi radi okej i nije mnogo bučan  čak je mogao da pokreće i mešalicu za beton, bušulicu ubodnu testeru, potrošnja je minimalna, moj je  marke vilager i ima garanciju treba voditi računa otoj oznaci 950 jer to nije snaga nego oznaka tipa ima ih oznaka 850 i 750
« Poslednja izmena: 25, 02, 2009, 19:57:37 posle podne qvin meri »