Autor Tema: Potrosnja na brodu  (Pročitano 15406 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MisterTwister

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 142
Odg: ???: Potrosnja na brodu
« Odgovor #30 poslato: 23, 06, 2009, 11:45:51 pre podne »
Plinske frizdere koristim godinama,cak ih i popravljam,pravim gorionike,i prezadovoljan sam i potrosnjom i hladjenjem,ali nikada ih nisam koristio na brodu.Cuo sam,ustvari procitao da su nefunkcionalni ,nece da rade kada su talasi i brod se ljulja,kakve to veze ima .Pre bih rekao da jako strujanje vazduha,promaja moze da smeta nego talasi.Kakva su vam iskustva?
Kako si u svom postu napisao da ih i popravljas interesuje me da li mozes da popravis frizider koji vec posedujem. U pitanju je frizider ''georgi naumov'' prilicno star al jbiga kad sam se navikao na njega.
Plutam, plivam, ronim, zaranjam, izranjam, nestajem, vraćam se...

Van mreže giganova

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 647
  • Pol: Muškarac
  • podsetnik sta nam sledi od evrope
Odg: ???: Potrosnja na brodu
« Odgovor #31 poslato: 23, 06, 2009, 22:08:58 posle podne »
Plinske frizdere koristim godinama,cak ih i popravljam,pravim gorionike,i prezadovoljan sam i potrosnjom i hladjenjem,ali nikada ih nisam koristio na brodu.Cuo sam,ustvari procitao da su nefunkcionalni ,nece da rade kada su talasi i brod se ljulja,kakve to veze ima .Pre bih rekao da jako strujanje vazduha,promaja moze da smeta nego talasi.Kakva su vam iskustva?
Kako si u svom postu napisao da ih i popravljas interesuje me da li mozes da popravis frizider koji vec posedujem. U pitanju je frizider ''georgi naumov'' prilicno star al jbiga kad sam se navikao na njega.
Ma ja sam ti priuceni seprtlja,ali ako malo pojasnis kvar mozda mogu da pomognem :good:

Van mreže MisterTwister

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 142
Odg: Potrosnja na brodu
« Odgovor #32 poslato: 24, 06, 2009, 00:57:16 pre podne »
Kvar je sledece prirode: NE RADI  :sorry:  Frizider je kao sto sam vec napisao Georgi Naumov i stojao je nekoliko godina ne radeci. Kada sam pokusao da ga startujem jednostavno nije proradio. Saznao sam da ti frizideri ukoliko se ne koriste duze vreme jednostavno naprave neku vrstu cepa u sistemu i tada sistem mora da se otvori i da se rashladna smesha zameni novom i tada je sve ok. E sada, problem je sto nemam pojma koja je smesa u sistemu i kako da je nabavim i ujedno i zamenim.Normalno to ne bih radio sam ukoliko se neko time profesionalno bavi pa sam rad da mu prepustim taj posao. Inace, sastavni deo sistema tog frizidera bio je elektricni grejac koji je jednostavno izvadjen i umesto njega postavljen plinski gorionik. To bi bilo ono sto ja znam o njemu pa ako neko moze da mi pomogne savetom ili majstorom rado bih mu bio zahvalan  :drinks:
Plutam, plivam, ronim, zaranjam, izranjam, nestajem, vraćam se...

Van mreže giganova

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 647
  • Pol: Muškarac
  • podsetnik sta nam sledi od evrope
Odg: Potrosnja na brodu
« Odgovor #33 poslato: 24, 06, 2009, 09:02:39 pre podne »
Ako je apsorpcioni tj plinski, probaj da ga 10ak puta prevrnes naglavačke, pa posle ga vratiš, pa ga prevrneš... sačekaj 10ak min između dva prevrtanja. Kad ga prevrneš, trebalo bi da čuješ kako se amonijak sliva kroz sistem.

Takoje Aka,to je u principu najcesci uzrok.Predpostavljam da vidis plamen iz gorionika,koji nesme biti veci od plamena upaljaca.Inace ako je amonijak iscurio tesko ces naci da ti tko dopuni,u tom slucaju trazi drugi :drinks:

Van mreže MisterTwister

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 142
Odg: Potrosnja na brodu
« Odgovor #34 poslato: 24, 06, 2009, 10:29:08 pre podne »
 :good: Fala na savetima.  :drinks:  Sada kad ga budem namasio ima da ga grcko-rimskim stilom izobrcem da ce samo da se pusi he he:))) Ako posle toga ne bude proradio  :scyth:  onda nista drugo mi ne preostaje nego da idem do lika iz Paracina koji prodaje polovne za 150-200 evrica!!!   :to_keep_order:
Plutam, plivam, ronim, zaranjam, izranjam, nestajem, vraćam se...

Van mreže voz01

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 1
  • www.mojaladja.com
    • featon
  • Brod tip: diesel španija
  • Marina: tivat
  • Veličina: 8,4
Odg: Potrosnja na brodu
« Odgovor #35 poslato: 10, 12, 2018, 11:48:22 pre podne »
Ciao  svima.   priča o frižideru na brodu, zavisi pre svega od novca. Klasični amonični frižideri mali ili veliki mogu se lako prepraviti na plin, pa čak i na sveću. Poenta je da izvor grejanja bude oko 50 W. Mali plamičak ( kao sa plinskog bojlera, onaj što odrzava bojler spremnim za rad), elektro grejač na 220 v ili 12V . Inače takva vrsta frižidera nema pokretnih delova i oni su neuništivi dok ne ode izolacija ili ga pojede korozija. Stari Obodin (120 lit.) , auuu....

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Potrosnja na brodu
« Odgovor #36 poslato: 10, 12, 2018, 12:25:54 posle podne »
to si mogao da procitas u ovoj temi a prvi post iskoristi i predstavi se.