Autor Tema: Čaklja - neizoistavni deo opreme  (Pročitano 12578 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
???: Čaklja - neizoistavni deo opreme
« Odgovor #15 poslato: 21, 03, 2009, 11:06:11 pre podne »
caklja sa plastikom je za lagani svakodnevni rad sa camcem/ brodicem...metalni vrh je heavy-duty varijanta za splavove i vece brodove i razne vanredne situacije....sve sto ne moze plastika da izdrzi...mi radimo sa Al drskom iz jednog dela, izbegavamo teleskop jer zna da izda u bas kad ne treba (po marfiju)...drske su precnika 40 i 50mm sa debljinom zida 2,5mm, tako da ju je gotovo nemoguce saviti ili deformisati,  sem ako ti bas to nije namera a imas macolu pri ruci...i nije obican plastificirani aluminijum (marinija :) ) vec ekstrudirani...duzina 2 metra
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: ???: Čaklja - neizoistavni deo opreme
« Odgovor #16 poslato: 22, 12, 2009, 14:01:36 posle podne »
pa to ti kazem...mi smo ih pravili za nas i za neke nase klijente i prijatelje...sad razmisljam da zaredjam i napravim jedno 30-ak komada za drugare forumase...one sa drvenom drskom su jednostavne, malo varelnja i farbanja, zastitis drvo i sve to spojis...ove alu pravimo tako da plutaju po vodi, pa tu nema busenja kroz cevku jer mora da je hermeticki zatvorena pa ima malo vise zezancije...ali je ehtra, jer sa cakljom od 3m mozes svasta da uradis mnogo lakse i brze...
ako ima zainteresovanih, da vidimo sa kapetanom pa da stavi u e-shop...naravno cena neka da pokrije samo troskove i naravno samo za forumase...

Captjerry,

Ovih dana razmišljam o tome šta mi sve treba od opreme za čamac i tako dodjoh i do čaklje.
Mislim da je ona zaista važan i koristan deo opreme. Vidim da ste vi radili čaklje od 3 metra, a ja sam u svojoj glavi razmišljao o čaklji sastavljenoj od više elemenata.

Obzirom na to da imam relativno mali čamac i malo prostora za odlaganje na njemu, ideja mije da napravim / nabavim čaklju koja bi bila od elemenata dužine do 1,5 m (to bih mogao lepo da obesim na bočnu stranu kabine) i razmišljao sam o  4 elementa koji bi se spojnicama (kao vodovodne cevi) mogli povezati u jednu ili dve čaklje dužine 6 ili dva puta po 3 metra. I jedna od 6 i ove dve od 3 m mogle bi izvrsno da se iskoriste kao štice prilikom pecanja, a samo jedan elemenat može vrlo lako da se koristi u marini.
E, sad, to je bilo moje razmišljanje, ali to bi neko trebalo da mi uradi od aluminijuma, obzirom da ja nemam alat (a Boga mi, ni veštine).

Šta mislite o ovoj ideji i koliko bi me koštalo da mi to uradite?

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: Čaklja - neizoistavni deo opreme
« Odgovor #17 poslato: 26, 03, 2010, 22:42:15 posle podne »
evo mozda kompromisa :drska od jasena fi 35mm ,duzina 1,8-2m , vrh od prohroma sa polipropilenskim vrhom za odbijanje.
 cena 1800 din mozda malo jaca za caklju ali provereno vredi zbog svog materijala.
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže chabor

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 16
  • Pol: Muškarac
  • bez vode nema života !!!
Odg: Čaklja - neizoistavni deo opreme
« Odgovor #18 poslato: 23, 11, 2011, 12:54:46 posle podne »
Čaklja, višenamenski alat  :aikido:
"Čovek je u životu dva puta srećan, kada kupi i kada proda brod "