Autor Tema: Registracija TOMOS 4  (Pročitano 17795 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Registracija TOMOS 4
« Odgovor #30 poslato: 14, 11, 2013, 10:35:38 pre podne »
Samo da dodam: izjava postoji kao obrazac u svakoj mesnoj kancelariji ili opštini. Medjutim, vi možete i sami da napišete izjavu na listu papira (ovo se posebnokoristi ako je tekst izjave duži i ne može da stane u prostor koji je predvidjen na zvaničnom obrascu. U mesnoj kancealriji (opštini) overavaju i takve izjave.

Ali plaćanje odgovarajućih taksi ne možete da izbegnete.

Bitno je da vaši svedoci potpišu izjavu u kojoj će potvrditi da znaju da ste vi vlasnik datog motora (obavezno navedite sve podatke za identifikaciju motora - serijski broj, oznaku modela, tip...).

Van mreže CIVIJA

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 218
  • Tisina pecam :)
    • Tajmen 525
    • Izrada sajta Kompart
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Kolorit (NBGD - Sava)
  • Veličina: 5.25m
Odg: Registracija TOMOS 4
« Odgovor #31 poslato: 14, 11, 2013, 10:43:43 pre podne »
Nisam razumeo pitanje mislio sam da te interesuje sta da napises  roll4
Ako ti treba obrazac ja sam koristio ovaj: http://www.kompart.rs/IZJAVA.doc

Van mreže koledinb

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 27
  • www.mojaladja.com
    • Elan
  • Brod tip: 401
Odg: Registracija TOMOS 4
« Odgovor #32 poslato: 14, 11, 2013, 11:07:52 pre podne »
Hvala na odgovoru bitan mi je i dokument i sam tekst  pomogli ste mi puno  Hvala  Moram to da resim vec dest godina se spremam.

Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
Odg: Registracija TOMOS 4
« Odgovor #33 poslato: 03, 01, 2014, 10:13:45 pre podne »
Jel neko u prosloj 2013 godini registrovao neki Tomos preko izjave dva svedoka?U bilo kojoj kapetaniji.

Pitam jer se navodno to sa izjavom promenilo od prvog januara prosle godine.

Hvala

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Registracija TOMOS 4
« Odgovor #34 poslato: 03, 01, 2014, 12:56:31 posle podne »
Jel neko u prosloj 2013 godini registrovao neki Tomos preko izjave dva svedoka?U bilo kojoj kapetaniji.

Pitam jer se navodno to sa izjavom promenilo od prvog januara prosle godine.

Hvala


Shomysss, žao mi je što nisam bio u prilici da odgovorim ranije ali sam evo proverio jutros u novosadskoj kapetaniji i dobio sam sledeći odgovor:

Tomosovi motori mogu se registrovati uz overen kupoprodajni ugovor i izjavu dva svedoka.


Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Registracija TOMOS 4 - VAŽNO
« Odgovor #35 poslato: 03, 01, 2014, 15:38:05 posle podne »
Molim da imate u vidu da sam upravo saznao da motore marke Tomos ne možete registrovati uz izjavu dva svedoka u Smederevu i u Beogradu.

Pre nekoliko minuta razgovarao sam sa čovekom iz beogradske kapetanije koji mi je objasnio da, od prošle godine, da biste registrovali motor i upisali ga u dozvolu morate imati račun.

Koliko ja vidim, ponovo imamo situaciju da različite kapetanije postupaju na različite načine, tj. svako tumači propise na svoj način.

Ukoliko nemate kupoprodajni ugovor ili račun, sada bi trebalo da motor iznesete van granica Srbije i da ga ponovo uvezete.
To možete da sredite sa špediterima i rečeno mi je da se prilikom carinjenja ne traži račun iz inostranstva! Molim da imate u vidu da je ovo samo neslužbeni komentar i da pre nego što se odlučite na ovakav korak morate dobro da se raspitate kako ne biste sebe uvalili u još veće probleme (ja sam pre mnogo godina kupio automobil u ovlašćenom salonu kod dilera i kako je auto bio na privremenom uvozu rečeno mi je da moram da ga izvezem i uvezem; na granici sam se uredno prijavio, a onda su mi zaplenili auto i još sam morao da platim kaznu za carinski prekršaj iako sam imao sve uredno overene papire o kupovini).

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Registracija TOMOS 4
« Odgovor #36 poslato: 07, 01, 2014, 13:24:13 posle podne »
Posto i sam jurim neki motor, polovan, pretpostavljam da je najbezbolniji nacin za registraciju ako kupim motor koji je upisan u plovidbenu dozvolu i sa kupoprodajnim ugovorom i kopijom plovidbene dozvole gde se vidi da je motor odjavljen odem u kapetaniju.

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Registracija TOMOS 4
« Odgovor #37 poslato: 07, 01, 2014, 17:57:36 posle podne »
Posto i sam jurim neki motor, polovan, pretpostavljam da je najbezbolniji nacin za registraciju ako kupim motor koji je upisan u plovidbenu dozvolu i sa kupoprodajnim ugovorom i kopijom plovidbene dozvole gde se vidi da je motor odjavljen odem u kapetaniju.

Zveki,

ne treba vam kopija plovidbene vec potvrda o odjavi motora. Svako ko ispise motor iz plovidbene dobije tu potvrdu.

Znaci kao sto ste rekli, kupoprodajni ugovor i potvrda o odjavi motora.

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Registracija TOMOS 4
« Odgovor #38 poslato: 07, 01, 2014, 18:40:01 posle podne »
Ovu i slicne teme treba apsolutno ugasiti.Ne mogu da verujem sta sve ljudi ne pitaju.Dajte malo se
priberite,uopste ne boli ako zovnete kapetaniju i pitate kako se sta registruje.Polako sticem utisak da
postajemo sajt ne Moja ladja,nego kako NESTO SMUCKATI.
Kada biste postavili toliko "pametnih" pitanja za registraciju kola svi bi vas ismejali,da ne kazem nesto
drugo.
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Registracija TOMOS 4
« Odgovor #39 poslato: 08, 01, 2014, 09:24:01 pre podne »
Zorane,

Ne možete to porediti, nikako.
I ne znam zašto Vam je svaki drugi komentar kako temu treba ugasiti, ako Vam se ne svidja ne morate čitati. Znam da je zima duga, ali se na vodu ide i ovakvim danima, nema mesta nervozi.

Ne možemo porediti registraciju automobila, i pente vrednosti 200e stare 30 godina. Da je sve malo normalnije, takve pente se ne bi registrovale uopšte, kao što se ne registruju biciklovi. Ako je u kapetanijama bilo dozvoljena (a i sad je u većini) registraciju uz izjavu dva svedoka, onda nije reč ni o kakvoj mućki.

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Registracija TOMOS 4
« Odgovor #40 poslato: 08, 01, 2014, 09:35:01 pre podne »
Zorane,

Ne možete to porediti, nikako.
I ne znam zašto Vam je svaki drugi komentar kako temu treba ugasiti, ako Vam se ne svidja ne morate čitati. Znam da je zima duga, ali se na vodu ide i ovakvim danima, nema mesta nervozi.

Ne možemo porediti registraciju automobila, i pente vrednosti 200e stare 30 godina. Da je sve malo normalnije, takve pente se ne bi registrovale uopšte, kao što se ne registruju biciklovi. Ako je u kapetanijama bilo dozvoljena (a i sad je u većini) registraciju uz izjavu dva svedoka, onda nije reč ni o kakvoj mućki.
  llll

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Registracija TOMOS 4
« Odgovor #41 poslato: 17, 01, 2014, 20:25:57 posle podne »

Shomysss, žao mi je što nisam bio u prilici da odgovorim ranije ali sam evo proverio jutros u novosadskoj kapetaniji i dobio sam sledeći odgovor:

Tomosovi motori mogu se registrovati uz overen kupoprodajni ugovor i izjavu dva svedoka.

Zbog dileme u kojoj smo se našli nakon ove moje poruke i informacije iz Smederava i Beograda da to nije moguće, danas sam u Novom Sadu zamolio za tumačenje ove situacije i dobio odgovor koji, čini mi se rešava sve nedoumice.

Ukoliko želite da u plovidbenu upišete motor marke Tomos, morate imate račun ili overen ugovor o kupoprodaji.

Kad imate račun, onda je sve jasno - vlasnik motora je onaj na koga glasi račun i on ga može registrovati.

Ukoliko nemate račun, morate imati ugovor o kupoprodaji iz kojeg se vidi da ste motor kupili od odredjenog lica.
Da bi ugovor o kupoprodaji bio overen, mora postojati dokaz o vlasništvu.

Da bi neko dokazao da je vlasnik mora priložiti overenu izjavu dva svedoka koji svedoče da je on vlasnik baš tog motora.

Mislim da je sada sve jasno po ovom pitanju.


Van mreže bratsaja

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 97
  • Pol: Muškarac
  • bolje ispasti glup nego iz voza
    • jos nema ime
  • Brod tip: hand made,6 metara cistog celika
  • Marina: kod tasta u bašti
  • Veličina: 6
Odg: Registracija TOMOS 4
« Odgovor #42 poslato: 09, 02, 2014, 17:47:00 posle podne »
Imam specificnu situaciju.U kutiji imam tomos 4.8 nov,neupaljen,koji je cale kupio u Novom Sadu 1993.godine i cuvao ga za penziju.Placen je nekoliko milijardi ondasnjih dinara,odnosno nekoliko nemackih maraka,ali racun nismo sacuvali 20 godina.Posten covek,komunista,kupio je samo jedan komad jer mu je toliko trebalo.Razna seljakanja i racun se izgubio.Kako sada da ubacim ovaj motor u plovidbenu?Motor ima 0 sati rada sto je verovatno prava retkost,nije cak nikad ni proban.
Količina ribolovačkog pribora obrnuto je srazmerna broju dana provedenih na vodi.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Registracija TOMOS 4
« Odgovor #43 poslato: 09, 02, 2014, 18:15:26 posle podne »
Imam specificnu situaciju.U kutiji imam tomos 4.8 nov,neupaljen,koji je cale kupio u Novom Sadu 1993.godine i cuvao ga za penziju.Placen je nekoliko milijardi ondasnjih dinara,odnosno nekoliko nemackih maraka,ali racun nismo sacuvali 20 godina.Posten covek,komunista,kupio je samo jedan komad jer mu je toliko trebalo.Razna seljakanja i racun se izgubio.Kako sada da ubacim ovaj motor u plovidbenu?Motor ima 0 sati rada sto je verovatno prava retkost,nije cak nikad ni proban.

Potrebno je da odete u mesnu kancelariju, opštinu ili sud i da overite izjavu dva svedoka koji će potvrditi da ste vi vlasnik tog motora u dužem periodu.
Sa tom izjavom, kojom dokazujete vlasništvo, u kapetaniji ćete zatražiti upis motora u plovidbenu dozvolu.

Van mreže Mikely

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 15
  • www.mojaladja.com
    • Gumenjak
  • Brod tip: Sigma 400
  • Marina: Sv. Nikola
  • Veličina: 4.00m
Odg: Registracija TOMOS 4
« Odgovor #44 poslato: 20, 07, 2014, 21:17:10 posle podne »
Pa cekaj to sad ispade da sa dva svedoka moze svugde samo ne u BG I SD?