E, ovako treba... > Johnson & Evinrude

EVINRUDE 25 KS 1980. I MERCURY 4KS 1982.G.

(1/6) > >>

slalic:
Pozdrav svima na forumu, vidim da se ovde nalazi dosta onih sa kojima sam se citao "Na vodi". E, neka je sa srecom, iako nisam bas uranio...
Ali bar sada saznadoh da forum postoji, i drago mi je da je tako. Konkurencija gotovo uvek vodi ka kvalitetu.
E, a sada pitanja, pa ako neko ume da pomogne...
Pre par dana kupih za zanimaciju, poprilicno jeftino dva motora: EVINRUDE 25 KS 1980. I MERCURY 4KS 1982.G., oba sa nekom falinkom.
Mercury nece da upali, ali je u dobrom stanju na oko, i tu cu da se igram po vec utvrdjenom redosledu...struja...gorivo...karburator...kompresija...
Ovaj drugi mi predstavlja veci problem: kada sam ga kupovao, rece mi vlasnik da mu je od stajanja blokirao klip u cilindru. Kaze da je probao da ga upali (pali se anlaserom) i da anlaser ne moze pokrenuti zamajac. Ja sam probao rukom...tvrd k´o kamen. U jedan cilindar sam mu ulio petrolej(tako mi rekose da treba ovde neki polumajstori), a u drugi cilindar dok sam ulivao, tecnost je  kako sam je ulivao - curela negde prema cizmi.
U prvi mah pomislim da je pukao cilindar, a kasnije pomislih da je mozda neki ventil otvoren pa curi kroz njega...
E, dakle, vidim da mu otvaranje ne gine, a ja to nikada pre radio nisam. Sada sam u Svedskoj, i nemam kako drugacije ubiti vikend, nego da se bavim necim manuelnim.

Ima li meki manual, koji bi mi mogao biti vodilja u slikama, ili neko ima iskustva sa ovim motorima (da li su isti kao i Johnson?) da me uputi sta treba raditi prvo...
I ima li na internetu neki sajt odakle bih mogao narucivati delove po povoljnijim cenama?
Mnogo pitanja....

Veliki pozdrav svima, Sasa.

Kapetan:
slalic dobrodosao :)

sto se Evinruda tice imam ja celu knjigu al nikako da je skeniram :( a trenutno i nije kod mene ...

na internetu neces naci ni jedan manual za download .. inace johnson i evinrude su iste firme i koji god da nadjes koristice ti

Outboard Master:
auuu kupio si sebi posao  :taunt: :taunt: dobro dosao  :drinks:

taj evinrude je isti kao johnson 25 , 1980 godiste!! je vekiki rizik da ce da ti puknu sarafi sa bloka motora kad budes rastavljao motor. najbolje pre nego sto pocnes bilo sta je da uzmes WD-40 i da  naprskas u taj cilindar gde je se zaujeo , dobro i dosta naprskaj slobodno i ostavi ga 5 dana na miru i onda probaj da ga upalis ali rucno a ne sa anaserom, da nebi napravio vecu stetu ako ga anaser pokrene. rucno radi i nezno kao da je zenska u pitanju  :) .

pa ce mo polako dalje da vidimo sta i kako, a delovi su skupi uzasno . evo prvo vidi dali u opste imaju ti delovi da se kupe za to godiste.   http://ww2.sierramarine.com/sierra/search/searchmain.html
evo pogledaj kako to izgleda sve kod tvog motora : (BRP sajt)

Профа:
Добро дошао.

Видим да су у питању двотактни мотори, па вентили које си поменуо не постоје.

budens72:
Dobro došao  :drinks:

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju