Autor Tema: NOVI KINEZ  (Pročitano 34020 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ljepoja

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 96
  • Pol: Muškarac
???: NOVI KINEZ
« Odgovor #15 poslato: 14, 03, 2009, 01:06:14 pre podne »
da li neko uopste zna kakav je ovo motor ?

Van mreže ljepoja

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 96
  • Pol: Muškarac
Одг: NOVI KINEZ
« Odgovor #16 poslato: 14, 03, 2009, 01:52:30 pre podne »
Parsun jako dobro napravljen kinez !  kod nas je na trzistu nekoliko godina i nije se lose pokazao,F15 su u pocetku su imali problema sa CDI jedinicom i namotajem koji pravi struju :) u glavnom su to sve resive stvari,motori imaju garanciju 2 godine pa se ne treba puno obazirati na to sto to hoce da crkne jer ti delovi spadaju u garanciju
sto se tice delova i servisa verujem da ste svi culi za "ELKO" iz Futoga oni su ovlascen servis pored drugih Vanbrodskih motora i
za PARSUN. Imaju i veliki lager delova za ove motore. Sto se tice Parsuna F4 i F5 ima jednu malu gresku ali lako resivu koju cete saznati tek kada ga kupite :)
« Poslednja izmena: 16, 03, 2009, 09:07:54 pre podne SALE NB »

Van mreže namcor

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 161
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: titel 9
  • Marina: biser boljevci
  • Veličina: 5,8
???: NOVI KINEZ
« Odgovor #17 poslato: 14, 03, 2009, 16:08:05 posle podne »
reci koja je to greška i dali je komplikovana ispravka greške,

Van mreže ljepoja

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 96
  • Pol: Muškarac
???: NOVI KINEZ
« Odgovor #18 poslato: 16, 03, 2009, 02:55:15 pre podne »
reci koja je to greška i dali je komplikovana ispravka greške,

mali problem sa vodenom pumpom zbog kog moze da crkne motor  ili da se  :suicide: zato vodite racuna o kontroli hladjenja (mala rupica iz koje curi voda dok motor radi)

Van mreže Outboard Master

  • Moderator
  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 506
  • caos
???: NOVI KINEZ
« Odgovor #19 poslato: 16, 03, 2009, 13:33:23 posle podne »
reci koja je to greška i dali je komplikovana ispravka greške,

mali problem sa vodenom pumpom zbog kog moze da crkne motor  ili da se  :suicide: zato vodite racuna o kontroli hladjenja (mala rupica iz koje curi voda dok motor radi)

a sta tacnije malo? kuciste pumpe, impeler, nedotegnuti sarafi, felericna konstrukcija , spoj za cev ili cev sama ???? ili ili ili ??? bas me interesuje. hvala

Van mreže ljepoja

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 96
  • Pol: Muškarac
???: NOVI KINEZ
« Odgovor #20 poslato: 17, 03, 2009, 20:46:45 posle podne »
impeler zakrene bazu pumpe i zatvori rupu kroz koju trebada prodje voda prema cevi i onda motoru bude  :heat:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: NOVI KINEZ
« Odgovor #21 poslato: 17, 03, 2009, 20:52:56 posle podne »
impeler zakrene bazu pumpe i zatvori rupu kroz koju trebada prodje voda prema cevi i onda motoru bude  :heat:

pa to nije mali problem...

Van mreže giganova

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 647
  • Pol: Muškarac
  • podsetnik sta nam sledi od evrope
???: NOVI KINEZ
« Odgovor #22 poslato: 17, 03, 2009, 20:54:29 posle podne »
Kako mu ucvrstite bazu,obicnim kirnerisanjem ili poturate nesto kao prsten,ili nesto trece.Hajde da cujemo, :friends:

Van mreže Outboard Master

  • Moderator
  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 506
  • caos
???: NOVI KINEZ
« Odgovor #23 poslato: 18, 03, 2009, 11:43:39 pre podne »
impeler zakrene bazu pumpe i zatvori rupu kroz koju trebada prodje voda prema cevi i onda motoru bude  :heat:

mislis na deo broj 7 da se zakrene ????

http://www.parsun.de/catalog/index.php?cPath=451_452_457

Van mreže igogitar

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 161
???: NOVI KINEZ
« Odgovor #24 poslato: 19, 03, 2009, 00:27:24 pre podne »
Uh al su skupi dijelovi!!!  :yahoo:   Nema ih kod nas ali kad vidim kako su jeftini dijelovi za Parsun mislim da bih se usudio da kupim jedan.
...Pa se snađi, svoju lađu nađi
il’ potoni, Bože me sakloni
međ’ zvezdama virova je mnogo
sve bih ade zagrliti mog’o...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: NOVI KINEZ
« Odgovor #25 poslato: 19, 03, 2009, 00:28:53 pre podne »
 i odma kod lepoje u futog :)

Van mreže ljepoja

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 96
  • Pol: Muškarac
???: NOVI KINEZ
« Odgovor #26 poslato: 27, 03, 2009, 19:55:07 posle podne »
delova za parsuna mi imamo u servisu koliko god hoces jer smo mi ovlasceni servis I za njih,a ako si ovlascen onda moras da imas delova na lageru da NE SME da nema :) tako da sta god ti pozelis za parsuna mi imamo :)

sto se tice pumpe za parsuna F4 ja nista ne vidim na ovoj stranici ali kataloski broj tog dela koji se zakrene ako se ne varam je F4-03000017,pa ti pronadji i vidi

a problem se resava zamenom delova,koji su se ISTOPILI sad manje ili vise zavisi od toga kad primetite da vam parsun gori :)

Van mreže Outboard Master

  • Moderator
  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 506
  • caos
???: NOVI KINEZ
« Odgovor #27 poslato: 27, 03, 2009, 20:05:01 posle podne »
delova za parsuna mi imamo u servisu koliko god hoces jer smo mi ovlasceni servis I za njih,a ako si ovlascen onda moras da imas delova na lageru da NE SME da nema :) tako da sta god ti pozelis za parsuna mi imamo :)

sto se tice pumpe za parsuna F4 ja nista ne vidim na ovoj stranici ali kataloski broj tog dela koji se zakrene ako se ne varam je F4-03000017,pa ti pronadji i vidi

a problem se resava zamenom delova,koji su se ISTOPILI sad manje ili vise zavisi od toga kad primetite da vam parsun gori :)

da to je taj deo F4-03000017 sta ja mislim. a ko se istopio?? kako moze da se istopi nesto od metala? nerazumem kako moze da se zakrene taj deo kad ima repic takodje od metala koji se uzubi u gornje kuciste pumpe ????

Van mreže Pera GARMIN

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 724
  • Pol: Muškarac
???: NOVI KINEZ
« Odgovor #28 poslato: 27, 03, 2009, 22:35:25 posle podne »
Zašto PARSUN ne zovete njegovim lepšim nadimkom: "PERŠUN" !

Bez omalovažavanja, ne mislim da je Parsun loš, ali mu Peršun bolje stoji :)

Kao što Suzukiju bolje stoji "Suza", Hondi "Onda", Johnsonu "Džoni", Yamahi "Uamana" ...  :on_the_quiet:

p.s. nadimak Peršun sam načuo iz Futoga :)

Van mreže ljepoja

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 96
  • Pol: Muškarac
???: NOVI KINEZ
« Odgovor #29 poslato: 27, 03, 2009, 23:31:59 posle podne »
delova za parsuna mi imamo u servisu koliko god hoces jer smo mi ovlasceni servis I za njih,a ako si ovlascen onda moras da imas delova na lageru da NE SME da nema :) tako da sta god ti pozelis za parsuna mi imamo :)

sto se tice pumpe za parsuna F4 ja nista ne vidim na ovoj stranici ali kataloski broj tog dela koji se zakrene ako se ne varam je F4-03000017,pa ti pronadji i vidi

a problem se resava zamenom delova,koji su se ISTOPILI sad manje ili vise zavisi od toga kad primetite da vam parsun gori :)

da to je taj deo F4-03000017 sta ja mislim. a ko se istopio?? kako moze da se istopi nesto od metala? nerazumem kako moze da se zakrene taj deo kad ima repic takodje od metala koji se uzubi u gornje kuciste pumpe ????

imas PM