E, ovako treba... > Brodogradnja

Plastika vs metal

(1/17) > >>

giganova:
Stvlado ijedan i drugi materijal su dobri stvar ukusa ali sa poliesterom dobijas pri izradi blaze ivice bolji sklad nego sa AL.Poliester daje vise mogucnosti za kreativnost,jeftinije su i greske nacinjene na njemu.Moj stav :dance:

Kapetan:
sta se desava pri udaru ? to mi je uvek strah kod plastike, kakav je aluminijum sto se toga tica?

Admiral:
Krivo mi je sto ne mogu da ti nadjem svedocenje coveka koga su talasi izbacili na stene, na Jadranu, a da su ga sledeci dan skinuli sa minimalnim ostecenjima.
Inace je pravilo da se stakloplasticni camac ne napusta osim u slucaju totalnog loma, sto ne vazi za neke druge, a za sta smo imali i svedocenja.
Jos ako se tome doda i sendvic, eto nepotopivog broda.
Nisam ja iskljuciv po pitanju materijala i licno se divim drvenim brodovima.
Ali ipak je plastika zahvalna tu bas zbog pitanja oblika i lakog odrzavanja.
Eto giga ima veliko iskustvo, pa kaze sta je zakljucio.

giganova:
 Udarao sam u razne prepreke na vodi i sa jednim i sa drugim materijalom,bolji mi je bio poliester,fleksibilniji je ako ga neprobijes amortizuje udarac,dok kod al i metala toga nema.Zadnji put sa vojnim al camcem naleteo sam na naper i napravio rez preko40cm.Mislim da se to poliesteru ne :bi desilo u istim okolnostima.
Kap ti si pitao dali mozes na panjeve sa plastikom,istom snagom kao i sa alu.Tuci slobodno

Admiral:
Da da. Jedino pazi elisu, i da ne prospes pice. Grehota

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju