Autor Tema: Сајам наутике у Београду 2024.  (Pročitano 888 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže ajveks

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 168
Odg: Сајам наутике у Београду 2024.
« Odgovor #30 poslato: 10, 04, 2024, 09:52:39 pre podne »
7645218764198
Kolika je cena bila Suzukija ne vidi se na slici.

Sent from my RMX2002 using Tapatalk


Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 531
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Сајам наутике у Београду 2024.
« Odgovor #31 poslato: danas u 00:21:57 »
Prva stvar na sajmu treba da bude nauticka ponuda, reke jezera, marine, to kod nas ne postoji. Sportovi na vodi..jedrenje ronjenje,kite, plivanje , veslanje.. svi klubovi sportova na vodi treba da budu  pozvani i da im se omoguce da se reklamiraju, sajam nije privatan prostor, pa da gleda samo da nalapa pare. Dalje ekologija mora da bude zastupljena kao tema.Nadlezno ministarstvo mora da ima neki plan razvoja male nautike..da gura na neki stranu i koncept...npr elektomotori na vodi da se forsiraju 90%nauticara u bg nikad ne plovi daleko i kad bi se u marinama punili strujom...
Naravno onda treba da budu plovila svih kategorija, oprema i turisticka ponida vezana za nautiku.,certer i slicno.
Ovo je sve daleko od toga..dovedu se samo veliki uvoznici koji podilaze onima koji su sad sa puno para, a posto znamo kakvi su sad ti i ponuda je potpuno uklopljena..

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7042
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Сајам наутике у Београду 2024.
« Odgovor #32 poslato: danas u 08:53:01 »
Prva stvar na sajmu treba da bude nauticka ponuda, reke jezera, marine, to kod nas ne postoji. Sportovi na vodi..jedrenje ronjenje,kite, plivanje , veslanje.. svi klubovi sportova na vodi treba da budu  pozvani i da im se omoguce da se reklamiraju, sajam nije privatan prostor, pa da gleda samo da nalapa pare. Dalje ekologija mora da bude zastupljena kao tema.Nadlezno ministarstvo mora da ima neki plan razvoja male nautike..da gura na neki stranu i koncept...npr elektomotori na vodi da se forsiraju 90%nauticara u bg nikad ne plovi daleko i kad bi se u marinama punili strujom...
Naravno onda treba da budu plovila svih kategorija, oprema i turisticka ponida vezana za nautiku.,certer i slicno.
Ovo je sve daleko od toga..dovedu se samo veliki uvoznici koji podilaze onima koji su sad sa puno para, a posto znamo kakvi su sad ti i ponuda je potpuno uklopljena..
Сложио бих са свим што је написано али нема то ко да чује, нема то ко да разуме.
Изгледа да у сектору саобраћаја и наутичке привреде седе (намерно није написано: раде) они који се не мешају у свој посао.
Погледајте ову најновију одлуку о сервисирању клима уређаја на возилима.
Донета је одлука да у Србији сервисирање тих уређаја могу да врше само сервиси који поседују одређени сертификат.
Било би то у реду да тај сертификат поседује велики број сервиса али није тако.
Има га тек неколико десетина!
И шта се дешава?
Еколошки инспектори почели да обилазе сервисе и исписују казне.
Због тога је Удружење сервиса објавили саопштење да до даљњег неће обављати ову услугу. Дакле, нема сервисирања, нема допуне климе а лето је на прагу. Центри за стицање сертификата постоје у Београду и Каћу и то је то...
Дакле, са таквим људима и не треба очекивати у скорије време да ће и у наутици понуда бити већа и боља.

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
« Poslednja izmena: danas u 15:25:24 LSI »

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 531
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Сајам наутике у Београду 2024.
« Odgovor #33 poslato: danas u 19:49:24 »
Nisam znao to za klime,  mada ne verujem da ce moj serviser da me odbije,bas sutra idem da mi to provere.
A raspad je u zemlji na svim poljima, otimacina ,korupcija..nemam pojma kako cemo izaci iz ovoga.Ljudi na vlasti si najnizi nivo koji imamo u zemlji i to je sad vec unistilo sve institucije.
Ipak mislim da ce se stvari na mnogim poljima brzo popraviti kad dodje do oslobodjenja, pa mozda i oko nautike..

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7042
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Сајам наутике у Београду 2024.
« Odgovor #34 poslato: danas u 20:03:50 »
Nisam znao to za klime,  mada ne verujem da ce moj serviser da me odbije,bas sutra idem da mi to provere.
A raspad je u zemlji na svim poljima, otimacina ,korupcija..nemam pojma kako cemo izaci iz ovoga.Ljudi na vlasti si najnizi nivo koji imamo u zemlji i to je sad vec unistilo sve institucije.
Ipak mislim da ce se stvari na mnogim poljima brzo popraviti kad dodje do oslobodjenja, pa mozda i oko nautike..
Тренутно има око 80 сертификованих сервиса. Потребна је обука (сертификација) око 15.000 сервисера. За то је потребно време али не - држава шаље инспекторе и наплаћује казне. Зато је Удружење донело одлуку да престане да сервисира климе
Наравно, следећи корак је поскупљење те услуге и сервисирање "на црно".

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока