Autor Tema: Brodski motori gde sta i kako ...  (Pročitano 19082 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: Brodski motori gde sta i kako ...
« Odgovor #15 poslato: 05, 05, 2010, 14:39:39 posle podne »
Juče bio u Pevecu i videh neki dizel motor, 8KS ali kao za inat ne upitah za šta je. Kao da nema vodeno hlađenje, bar nisam to video...

   

motor sa slike je za ugradnju na motokultivator, nije za ugradnju na brod jer nece imati dovoljan protok vazduha potrebnog za hladjenje motora ( ugradjen u  bunkeru)

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: Brodski motori gde sta i kako ...
« Odgovor #16 poslato: 05, 05, 2010, 22:07:36 posle podne »
zna li neko kolika je radna temperatura motora koji je ugradjivan u traktor rakovica 60.Marinizirao sam ga ali mi na satu *univerzalni sat sa tamica stalno pokazuje pregrejanost /kazaljka udje na crveno/kada pipnem motor on nije preterano vruc niti vidim nekakve znake pregrevanja.izadio sam termostat ali mi se opet pojavljuje kazaljka u crvenom polju
Probaj da zamenis sat ili je sam davac temp.(sto ce pre biti) koji je uvrnut u bloku motora sa kojeg ide zica na sat za temp.neisparvan pa ti lazira podatke :good:

Ide redom i naces kvar :good:

Obicno svim vodeno hladjenim motorima optimalna temp je oko 80-90c a vazdusnim oko110-120c a to bih vec veoma lepo osetio pod prstom kad ga pipnes i secao bih se toga jos dugo :taunt:

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Brodski motori gde sta i kako ...
« Odgovor #17 poslato: 05, 05, 2010, 22:13:53 posle podne »
Darko je u pravu. Obicno termodavac nije uskladjen sa instrumentom. Najbolja kombinacija je kad su oba sa istog vozila. Jedino su tako uskladjeni parametri.

Van mreže banemasulovic

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 85
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Brodski motori gde sta i kako ...
« Odgovor #18 poslato: 06, 05, 2010, 09:01:04 pre podne »
sat i davac su sa tamica majstori su mi rekli da je to upareno,probacu da zamenim i jedno i drugo pa da vidim,neko mi je preporucio da probam sa satom koji ima nesto poput sajle a da skinem ovaj sa zicom i to cu probati hvala na pomoci