Autor Tema: Regata Vode Vojvodine 2010  (Pročitano 13396 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #60 poslato: 08, 07, 2010, 16:44:12 posle podne »
steta za sve nas koji nismo bili.nisam mogao a da ne iskoristim ovu sliku kao podlogu na monitoru.toliko je dobra da ........

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #61 poslato: 08, 07, 2010, 16:47:58 posle podne »
steta za sve nas koji nismo bili.nisam mogao a da ne iskoristim ovu sliku kao podlogu na monitoru.toliko je dobra da ........

I ja sam hteo da iskoristim nekoliko ali smeta mi datum na ekranu. A šteta, slike su super!

Van mreže MisterTwister

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 142
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #62 poslato: 08, 07, 2010, 17:16:28 posle podne »
 :good:  Ljudi svaka cast. Predivno.Slike su odlicne jos samo kada bi ispod svake pisalo gde je slikana bilo bi super. :preved:
Plutam, plivam, ronim, zaranjam, izranjam, nestajem, vraćam se...

Van mreže DedaMile

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #63 poslato: 08, 07, 2010, 17:30:00 posle podne »
o učesnicima Regate
iz Beograda sa Stenke dva plovila
1.katamaran-kompletna kućica u kojoj kapetan-sjajan čika od 78 god.živi. Očekujući veliku vodu a želeći da učestvuje na Regati iz Bgd-a je sam krenuo još 30.maja i u jednom danu doplovio na Ribarac u N.Sadu. Tu smo ga sreli 21.juna na sastanku regataša. Sve vreme plovidbe je suvereno vodio svoj brod i u jednom danu 5.jula se spustio niz Dunav sa 1295.km i stigao na matični vez-Stenku‚. Čekajući na prevođenje kod Bogojeva pričao nam je da je svojevremeno,šezdesetih u Železniku pravio vrata od prevodnica.
2. Metalni kabinaš Maša pod zastavom Moja lađa, kapetan Žića sa suprugom-isplovili 23.juna posle posla. Bili smo na tel . vezi  jer nam je davao podatke kakav je Dunav.Sreli smo ih na startu Regate . Vratili su se zajedno sa katamaranom.
3.Uran metalni brodić sa marine Sava-bivši Vajs, kapetan pr.dr. Ugarković-zvani Doca. Isplovio 24.juna u5 h zajedno sa nama. Po velikoj vodi -negde vozili i samo 3km na sat-stigli na planirani vez u Sr. Karlovce za 12 sati. Vratio se sam 5.jula sa 1295km do matičnog veza- leteo niz Dunav za 10 sati ...

4.Marmil IV -kapetan Deda Mile sa ženom i kumovima-pod zastavom Moja lađa

Van mreže DedaMile

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #64 poslato: 08, 07, 2010, 17:45:08 posle podne »
iz Sr. Karlovaca
24.juna na vezu zatičemo tri plovila u završnim pripremama za Regatu.
1. Sremac,metalni kabinaš, kapetan Kolarović sa porodicom.,ženom i dvoje dece. Devojčica od 2,5 god je bila najmlađa učesnica Regate a njen nešto stariji brat sa povezom na glavi. Mali Ilija pao i razbio glavu uoči Regate što njegove hrabre roditelje nije sprečilo da i njega povedu. Doktor, koji je i sam sa svojom pasarom "ACA" bio učesnik regate i deo organizacionog tima, je u Malom Staparu previo čalmu i ordinirao i dalje bezbrižno učešće u regati...
2. Habibi, brodić kabinaš sa mladim i razdraganim kapetanom Željkom koji je "do daske " pustio dobu muziku koju volimo (YU sedamdesetih), ali kada je čuo da umorni kapetan "Marmila" spava, odmah je ugasio muziki i izvinjavao se zbog buke.
3. Metalni brodić "King", mladi kapetan Kraljević koji je u prepoznatljivo dizajniranoj majci sa logom svog brodića preplovio celu rutu.

Van mreže DedaMile

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #65 poslato: 08, 07, 2010, 17:51:14 posle podne »
Učesnici iz Titela

1. "Odisej II" Kapetana Iku i suprugu mu Vesnu i utegnuto plovilo svi sa foruma znate, a što se nas tiče gledaćemo da se što pre sretnemo i na vodi i oko nje... I družimo ...
Na sledećoj regati svakako, ako Bog da!Ali se nadamo da nećemo toliko čekati do sledeće fantastične takmičarske čorbe.
2. "Flipper" pasara. Kapetan Ištvan Tot sa suprugom. Fini ljudi, baš fini, požrtvovani. Jedva čekamo buduće susrete - sa ili bez dunjevače, ali neizostavno sa raidom.

Van mreže DedaMile

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #66 poslato: 08, 07, 2010, 17:59:59 posle podne »
Velika većina brodova je razumljivo bila iz Novog Sada. Neki i iz Apatina. Jedan "Mali Veseljak" iz Vukovara, što je regatu činilo medjunarodnom. Mi Beogradjani smo osećali na svakom korako, tj. kilometru da se uz organizatore i svi Prečani onako domaćinski trude da nam ugode i da iskreno žele da i dogodine plovimo zajedno.
Iskusni brodograditelj Ratomir Apić, kapetan broda "Vrbak" (čudesno lep, skladan elegantan, srastao sa vodom, brod-pravi ostvareni san), pomogao nam je u praskozorje 03. jula i naučio nas kako preko pet tona težak brod odsukati. Te noći je dunav opadao preko 3 cm na sat, pa smo dobrano ostali na suvom.
Kapetan vitkog broda "Panonski Delfin" prof. dr. Djordje Nićin nam je uvek predusretljivo priskako u pomoć kada je trbalo zapeti i potegnuti, jer... um caruje... ali snaga brodove gura.
Njmanje što možemo  da im i ovako toplo zahvalimo na svemu i obećamo da će nas dogodine svakako biti više iz Beograda.

Van mreže DedaMile

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #67 poslato: 08, 07, 2010, 18:09:27 posle podne »
Na novosadskom sajmu LORIS krajem septembra Vode Vojvodine imaju svoj štand gde će biti promovisan film Regata 2010. Svim učesnicama VV će pokloniti CD sa filmom i fotografijama.
A sada reč dve o ekipi koja nas je vodila: Dragan Apić - kapetan Regate koji je vodio komandni brod i bdeo nad svim plovilima i kapetanima - video svaki labavi konopac, nadzirao, organizovao dotur goriva.Spasioci Pavle Borlja, na brodu "Voša" i Bora Milojević na brodu "Argo" su nam ulivali sigurnost i kada je "sivalo i livalo"... Fotograf Marko Živni na brodu "Arka" će nam tek na izložbi u septembru pokazati sve što smo gledali a nismo videli... Majstor Branko Simić na brodu "Ladjoni", spremno je delovao gde god je bio pozivan. Dr. Nikola Pantelić na brodu "Aca" uvek sa osmehom na licu i doktorskom torbom u rukama, širio je spokojstvo i mir svojim prisustvom. Svi iz ekipe, uglavnom sa svojim porodicama, ženama decom i ili unucima bili su divna slika prave porodične sreće i odgovornog profesionalnog aranžmana... hvala im od srca!

Van mreže DedaMile

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #68 poslato: 08, 07, 2010, 18:19:43 posle podne »
I na kraju tj. prapočetku... Jedna mlada žena, majka četvorogodišnje Katarine i malo starijeg Jovana, supruga mladog kapetana njihove ladje "Leptirić II", lepotica, rečna boginja - naša organizatorka - Mirjana Živković... Ćerka legendarnog kapetana Ike...O svemu je brinula, odgovorna, kompententna, odlučna! Sve konce organizacije držala je u svojoj ruci i sve sa blistavim osmehom koji "Vrijedi tri careva grada"...
Četvrtog jula nas je pozvala na kapetanski brod na krofa party, povodom završetka regate. "Sos testo umazana", okružena svojom i decom regataša poslužila nam je Ikine krofne, koje je njen otac tradicionalno pekao na kraju svake regate, a ona tradiciju nastavlja na regatama Vode Vojvodine...
Te baš fine, prave krofne koje u slast, hedonistički pojedosmo, ostaviše beizbrisiv trag u nama i utvrdiše nas u uverenju da je duša besmrtna i da samo dela ljubavi ostaju...beskrajno divljenje i hvala organizatorki naše regate Mirjani. NAVIGARE NECESSE EST VIVERE NON NECESSE! - Ploviti se mora, živeti se ne mora, rekoše mudri stari Rimljani! Plovimo Zajedno ! poručuju nam Vode Vojvodine. Odazvasmo se ove godine. I sledeće ćemo! I sledećih...

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #69 poslato: 08, 07, 2010, 19:56:51 posle podne »
Ehh Odisej, ne staj mi na muku. Kriv sam 100%.
Ali ipak ste se mogli javiti, moj broj je dostupan svim članovima ovog foruma, jer ja nisam ni znao ko je sve od naših u SO, kod štranda. :(

 :drinks:

Van mreže barbanesa

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 998
  • Pol: Muškarac
    • Lence
  • Brod tip: Metalni
  • Marina: Dsrv Karaburma
  • Veličina: 9,5m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #70 poslato: 08, 07, 2010, 21:26:19 posle podne »
Iko svaka cast.Koliko vidim lepo si se proveo sa svojom gospodjom.

A ti Kapetane imas jedan veliki minus zbog onog 50 godisnjaci,nije ti smetalo da sa takvima ides u Backo Gradiste :diablo:
Blago onom ko mlad poludi ceo mu zivot u veselju prodje

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #71 poslato: 08, 07, 2010, 21:53:07 posle podne »
a dogodine idem i ja posto punim 50 godinica bicu medju mladjima :good:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #72 poslato: 08, 07, 2010, 23:11:36 posle podne »
Iko svaka cast.Koliko vidim lepo si se proveo sa svojom gospodjom.

A ti Kapetane imas jedan veliki minus zbog onog 50 godisnjaci,nije ti smetalo da sa takvima ides u Backo Gradiste :diablo:

jao bre ljudi vec sam se izvinuo , samo mi zao bilo sto nema mladjih ljudi jer mi se cini da mladje nesto ova nasa voda ne interesuje pa mi krivo :(

deda mile jesmo mi prosle godine pili kafu na plazi raj ? odmah da se izvinim ima nas dosta pa ne popamtim sve ljude al mi Murmilo poznat:)

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #73 poslato: 08, 07, 2010, 23:23:31 posle podne »
steta za sve nas koji nismo bili.nisam mogao a da ne iskoristim ovu sliku kao podlogu na monitoru.toliko je dobra da ........

I ja sam hteo da iskoristim nekoliko ali smeta mi datum na ekranu. A šteta, slike su super!

Datum nije problem, pre će biti veličina :taunt:
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #74 poslato: 08, 07, 2010, 23:32:16 posle podne »
Svaka cast kapetanu Iki na detaljnoj foto prici i isto toliko svaka cast Deda Miletu sto nije stedeo slova pa nam je ovako iscrpno i pedantno docarao svaki preplovljeni kilometar naseg panonskog mora :good:

Nepostoji covek kojem posle svih ovih detaljno docaranih utisaka nece biti zao sto nije sudjelovao u ovoj prelepoj regati :this: