Autor Tema: Regata Vode Vojvodine 2010  (Pročitano 13404 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #45 poslato: 08, 07, 2010, 00:16:12 pre podne »
dobra retrospekcija regate, samo ono sto mi je zao sto je prosek godina ucesnika oko 50 :( da li mladi imaju druga posla ili nemaju para za ladje  :sorry:

btw kako je izgledala organizacija , jel mozes vise o tome posto je svako iskustvo dragoceno  :good:

ovaj post možeš da obrišeš. Nije mi jasno na osnovu čega si zaključio da je većina učesnika 50-ogodišnjaka!
Totalna zabluda u samom startu , koja i doprinosi da se na ovakve manifestacije neodazivaju . Nebih da sad izvlačim prosek godina učesnika ali veruj da je bilo učesnika i od 4 god i od 74 nepostoji pravilo za godine na regatu idu ljubitelji takve vrste druženja , plovidbe i uživanja u prirodi.
Pođi sledeće godine i iznenadićeš se da je većina učesnika mlađa od tih navedenih 50

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #46 poslato: 08, 07, 2010, 00:27:36 pre podne »
Željko neizrecivo mi je drago da smo se sreli posedeli ,popričali , i hvala ti na dopuni ove teme fotosima koje sam ja izostavio. Takođe mi je drago što upoznah Gocu.
Uderonjama sam imao čast da nas na odiseju poseti LSI veseli Laza sa svojom suprugom i kumom, sa kojima smo proveli izvesno vreme.Zamolio bih Lazu da i on postavi par fotografija jer ja zbog određene zauzetosti oko sređivanja kormilarskog dela broda nisam snimio taj susret.
Iskreno sam se nadao da ću u Somboru imati priliku da upoznam i Mosija ali na žalost to se nije desilo pa se nadam da će biti još prilika

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #47 poslato: 08, 07, 2010, 00:53:24 pre podne »
što se tiče organizacije regate organizator zaslužuje najviše ocene.Na samom početku regate organizator nam je uručio plan puta i program celog toka regate, kao i spisak svih učesnika sa brojevima telefona upravljača svih čamaca. Kao poklon podelili su nam svakom plovilu po 20l goriva (što na mojih 120 l ima određenu olakšicu) po pakovanje peškira , kišnu kabanicu sa znakom "Vode Vojvodine" zastavom regate. Ono što je mnogo važnije organizator nam je uz pomoć lokalnih organizacija obezbedio u svakom mestu gde smo pristajali snabdevanje hlebom (pa i burekom) vodom gorivom , mada u većini mesta prodavnice su na desetak minuta hoda od kanala.
Izuzetak su Despotovo gde su članovi lovačkog udruženja poslali do kanala desetak traktora sa prikolicama koji su regataše odvezli do lovačkog doma gde nam je priređen doček uz folklor i gde nam je serviran ručak uz štrudle kakve u životu nisam jeo i zbog kojih ću u Despotovo ići i van regate.
u Somboru nam je opština obezbedila 3 autobusa koji su nas od somborskog štranda ,gde smo bili na vezu prebacila u grad sa turističkim vodičem čije su priče  o Somboru i somborskim znamenitostima opčinile sve koji su pošli , a to su uglavnom bili oni koje je kapetan spomenuo(oko 50 i preko50) jer mlađi nisu zainteresovani za obilazak muzeja ,galerija , njima je draže jurcanje po štrandu. No svako je slobodan da svoje vreme troši po svojoj volji.
O samoj regati i organizaciji svoje utiske bih voleo da iznesu gospođa Zdravka i njen suprug Mile koji su sa svojim brodom " marmil" bili na regati kao i doktor Ugarković sa svojim "Uranom" kao jedni od učesnika regate iz Beograda te ih pozivam da iznesu svoje impresije kao i da postave svoje fotografije.
Zastavicu "moja lađa" su nosili ODISEJ -MARMIL -FLIPER(iz temerina) - MAŠA (BG)

Još da dodam ,da je uslov za učešće na regati bio da plovilo mora biti registrovano. Niko nas nije kontrolisao ali je logično da organizator neće propagirati plovidbu neregistrovanih plovila pogotovo što se od Bogojeva plovilo Dunavom.Hrvatska policija nam je srdačno mahala i poželela srećan put.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #48 poslato: 08, 07, 2010, 08:24:40 pre podne »
...
Uderonjama sam imao čast da nas na odiseju poseti LSI veseli Laza sa svojom suprugom i kumom, sa kojima smo proveli izvesno vreme.Zamolio bih Lazu da i on postavi par fotografija jer ja zbog određene zauzetosti oko sređivanja kormilarskog dela broda nisam snimio taj susret.
...

Ako je neko imao čast i zadovoljstvo, onda smo to bili mi koji smo došli u Deronje i imali kod koga da zakucamo na vrata.

Bilo je pravo zadovoljstvo ponovo sresti Iliju i njegovu suprugu Vesnu posle vožnje po neverovatnom pljusku koji nas je pratio od Fruške gore do Bačke Palanke. I gle, divna čuda, kada smo stigli do Deronja, čak se i malo sunca probilo izmedju oblaka.

Sa vrha nasipa ugledali smo dugi niz privezanih brodova, velikih, manjih, sasvim malih ali svaki mi je izgledao lepši od drugoga.
A na samom kraju tog niza bio je privezan "Odisej".

Ljubazni domaćini primili su nas kao drage goste. Domaćica je u trenutku skuvala kafu, a ja sam se pitao da li je moguće da čovek ostane toliko miran kao što je bio kapetan Ika u situaciji u kojoj smo ga zatekli.
Naime, stigli smo u trenutku kada je on rasklapao sklopove daljinske komande - prethodnog dana ostao je bez upravljača, a pri tom teglio je prijateljevu ladju!

Čovek je izgledao savršeno miran, kao da se ništa specijalno nije desilo.

BIlo mi je žao što nisam mogao ništa da učinim da bih mu pomogao u tom trenutku.

Ika i Vesna su nam se zatim pridružili ispod šatre, pa da vam malo dočaram kako je to izgledalo, pogledajte ovih par fotografija (kvalitet sa mobilnog telefona - molim za razumevanje):

Moja kuma, koju je Ilija pomenuo, uživala je u muzici orkestra koji nam je ustupio svoj sto kada smo došli pod šatru (svi ostali stolovi bili su zauzeti):


Kao što rekoh, Ilija i Vesna su nam se pridružili. Moram da priznam da je Ilija bio malo ozbiljniji ali mislim da je Vesni bilo lepo (a možda je to Ilija pokazao solidarnost sa mojom ženom, koju sam tog trenutka hteo da upotrebim umesto salate - toliko je bila kisela kada su se muzičari okupili oko stola; inače, tih dana sam joj baš objašnjavao kako se teško dolazi do para i da treba da štedimo!):


A to u vezi sa štednjom očigledno se nije odnosilo na mene (što se da videti sa ove fotografije):

Da su mzičari bili bolji, ja bih verovatno još manje štedeo ali kako su mi se nekoliko puta izvinjavali što ne mogu da se sete pesama koje su mi njihove kolege svirale i pevale pre više od trideset godina, ostala je neka parica za sledeći festival.

Drugih fotografija nije bilo jer je vrlo brzo po našem dolasku opet počela kiša, a nebo se otvorilo kada je počeo zvanični program pa su se svi nabili pod šatre tako da smo zbog gužve krenuli put Beograda oko deset sati uveče.

Inače, ne sećam se da li je Ilija pomenuo da je u Deronjama bilo organizovano i takmičenje u kuvanju riblje čorbe i da je njegov kotlić vraćen na brod - prazan!

Toliko od mene - više priče i slika sa nekog drugog festivala u Deronjama.
« Poslednja izmena: 08, 07, 2010, 08:43:55 pre podne SALE NB »

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #49 poslato: 08, 07, 2010, 08:29:45 pre podne »
Iko svaka cast. :good: :drinks:
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #50 poslato: 08, 07, 2010, 08:45:22 pre podne »
Lepa regata i još bolja reportaža! :good: :drinks:
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #51 poslato: 08, 07, 2010, 10:36:10 pre podne »
ovaj post možeš da obrišeš. Nije mi jasno na osnovu čega si zaključio da je većina učesnika 50-ogodišnjaka!
Totalna zabluda u samom startu , koja i doprinosi da se na ovakve manifestacije neodazivaju . Nebih da sad izvlačim prosek godina učesnika ali veruj da je bilo učesnika i od 4 god i od 74 nepostoji pravilo za godine na regatu idu ljubitelji takve vrste druženja , plovidbe i uživanja u prirodi.
Pođi sledeće godine i iznenadićeš se da je većina učesnika mlađa od tih navedenih 50

iko nisam mislio nista uvredljivo vec zbog slika, posto je dosta starijih ljudi na slikama, da sam imao mogucnosti isao bih i ove godine ... mozda seldece sklopim kockice i usudim se da krenem sa familijom do tada ostaju slike i iskustva  :good:

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #52 poslato: 08, 07, 2010, 10:38:48 pre podne »
evo još malo ,tek toliko da vam zagolica maštu

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #53 poslato: 08, 07, 2010, 10:41:39 pre podne »
da ne izostavim glavnog majstora

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #54 poslato: 08, 07, 2010, 10:45:06 pre podne »
--

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #55 poslato: 08, 07, 2010, 10:50:42 pre podne »
kapetane nisam se uvredio , a to što su na slikama moji ispisnici je razumljivo jer to je moje društvo

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #56 poslato: 08, 07, 2010, 11:06:53 pre podne »
oko 80km se plovilo i Dunavom

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #57 poslato: 08, 07, 2010, 11:18:50 pre podne »
sve ukupno regata je prešla oko 300 km , stim da smo mi sa strane prešli dodatnih 100 km ili beograđani oko 200 što za beograđane iznosi oko 500km plovidbe što priznaćete za ovakvo vodostanje predstavlja lepu deonicu.što se tiče prolaznosti kanala problem je predstavljao jedino deo od prevodnice Karavukovo do Malog stapara gde je bilo malo više trave pa se malo češće moralo hodom u nazad skidati trava sa elise , dok je u ostalim delovima rute bilo čisto sa vrlo malo trave.Mnogi smatraju da su kanali stajaća voda , ali nisu .Kanalima smo uglavnom plovili u kontra smeru u odnosu na tok kanala , mada brzina kojom teku kanali nije nešto značajno velika ali ipak "što reče kapetan regate - cure" Dubina je na najvećem delu naše rute zadovoljavajuća i kreće se između 2 -6m.

Van mreže DedaMile

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #58 poslato: 08, 07, 2010, 16:01:57 posle podne »
za učešće na regati Vode Vojvodine 2o1o. odlučivali smo se postepeno...Protiv je bio naš temeljni princip da planove i ciljeve plpvidbe određujemo sami,te da najviše uživamo u društvu proverenih prijatelja...No, nekoliko izveštaja u slici i reči sa Regate 2009, pre svih Odisejev, animirali su nas...Pri prvim kontaktima sa organizatorom Vode Vojvodine-sajt,tel. razgovori, sms poruke, sastanak regataša 21. juna-shvatili smo da su to profesionalci koji jednu od svojih brojnih delatnosti-korišćenje voda, u koju spadaju:plovidba,rekreacija i turizam;obavljaju sa velikom posvećenošću i ogromnim entuzijazmom- što je prava retkost u našim prilikama...Priložićemo maršrutu i program plovidbe, a brodski dnevnik možete pogledati na www.vodevojvodine.com.
Utisci su prevazišli sva naša očekivanja...U životu smo putovali u skladu sa mogućnostima i videli razne vode-topla i hladna mora, vrletne i ravničarske reke,jezera velika i mala!U Evropi,Aziji i Americi...Nekima smo i plovili,uglavnom u tur.aranžmanima. Ali ovu plovidbu po našem neusahlom Panonskom moru doživeli smo kao otkrovenje!
Nepoznati svet mistične izdvojenosti-svet rajskih slika, boja,oblika,zvukova,svetlosti i tame...Svet u kome se čovek smanjuje do onog biblijskog praha a priroda triumfuje u svojoj samodovoljnosti...Istovremeno i svet u kome se mirimo sa prirodom i duboko u sebi osećamo da nas samo ona obnavlja i preporađa...Pa ne bole ni ubodi komaraca (a bilo ih je..onoliko),ne plaše nas ni zmiješto panično bežeći plivaju oko nas, ne dekuražira nas ni egzistencijalni strah od gromova i munja koje prolamaju noćno nebo...Kristalno jasno osećamo i uviđamo da smo samo delić čarobnog Univerzuma ili dela Tvorca...
Lepo je bilo...a suštinu te lepote čini sveukupni ,najličniji, autentični doživljaj ...A ON SE NE MOŽE DELITI I OPISATI..On je tekovina koju pridružujemo glavnici na kojoj počivaju o  naše ličnosti i iz koje crpemo snagu za život koji je uvek i bolan i težak...jer je život!
 sledi nastavak o učesnicima Regate

Van mreže rade

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 483
  • Pol: Muškarac
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #59 poslato: 08, 07, 2010, 16:31:37 posle podne »
I da se vise nista nekaze o regati ovo je dovoljno.