Autor Tema: Regata Vode Vojvodine 2010  (Pročitano 13466 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #30 poslato: 07, 07, 2010, 16:24:14 posle podne »
dobra retrospekcija regate, samo ono sto mi je zao sto je prosek godina ucesnika oko 50 :( da li mladi imaju druga posla ili nemaju para za ladje  :sorry:

btw kako je izgledala organizacija , jel mozes vise o tome posto je svako iskustvo dragoceno  :good:

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #31 poslato: 07, 07, 2010, 16:54:48 posle podne »
Bravo Iko, predivno. :good: Jos bi bolje bilo da je vreme bilo bez kise. :wild:

Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #32 poslato: 07, 07, 2010, 16:58:43 posle podne »
Slike su odlične! Jesu li svi brodići registrovani ili je bilo i neregistrovanih :)
Uputio bi se na prvu dužu plovidbu do Bečeja ali sam neregistrovan. Iz iskustva prijatelja koji su išli neregistrovani kažu da nema nikakvih problema ni kontrole (doduše išli su pre novog zakona) Šta vi mislite ići ili ne ići? Broj registracije imam i stoji na čamcu pa valjda me niko neće cimati, ma ne mogu oni mene ni da stignu ako dodje do jurnjave  :on_the_quiet:

Van mreže Labud 1258

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 427
  • Pol: Muškarac
  • Ko ne voli karanfile ne treba da živi
    • Revir 2
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #33 poslato: 07, 07, 2010, 17:56:04 posle podne »
Slike su odlične! Jesu li svi brodići registrovani ili je bilo i neregistrovanih :)
Uputio bi se na prvu dužu plovidbu do Bečeja ali sam neregistrovan. Iz iskustva prijatelja koji su išli neregistrovani kažu da nema nikakvih problema ni kontrole (doduše išli su pre novog zakona) Šta vi mislite ići ili ne ići? Broj registracije imam i stoji na čamcu pa valjda me niko neće cimati, ma ne mogu oni mene ni da stignu ako dodje do jurnjave  :on_the_quiet:

Ako je to jedini problem, onda se mora ploviti, ja mislim da niko ( bar koliko sam ja čuo ) nije bio kontrolisan, što ne znači da neće kontrolisati u budućnosti, ali ja bi tako išao ...

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #34 poslato: 07, 07, 2010, 17:58:23 posle podne »
Bravo Iko majstore! :good:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže samardza

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 622
  • Pol: Muškarac
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #35 poslato: 07, 07, 2010, 18:12:36 posle podne »
Iko :good: :drinks:

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #36 poslato: 07, 07, 2010, 19:02:43 posle podne »
Iko svaka cast za slike. Mogla bi na zimu da padne jedna samostalna izlozba fotografija.  :good:
Ako moze malo detalja o samoj plovidbi. Kakvo je stanje plovnog puta, dubine,trava, podvodne prepreke???
Snabdevanje vodom, gorivom i hranom???
Imate li kojim slucajem track log sa GPS-a?
Kada sam pogledao slike, zao mi je sto sam bio neodlucan da neregistrovan krenem....Dogodine sigurno...
Hvala na lepom izvestaju!
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #37 poslato: 07, 07, 2010, 19:33:26 posle podne »
Bravo !!! Slike su odlične !!!  Lepa regata...  :good:
Dunav je moje more.....

Van mreže Drug Bojan

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #38 poslato: 07, 07, 2010, 19:47:58 posle podne »
dobra retrospekcija regate, samo ono sto mi je zao sto je prosek godina ucesnika oko 50 :( da li mladi imaju druga posla ili nemaju para za ladje  :sorry:
:pioneer: kad pogledam ovo i neko mi kaze da nije sve u parama...... mozda i nije, ali napraviti sebi "nesto" (za to sto pare ne mogu da kupe) opet treba para.  :sorry:
svaka cast na predivno-vizuelno docaranoj atmosferi sa regate.
Ko nema Dunav, dobro mu i more!!!

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #39 poslato: 07, 07, 2010, 20:02:49 posle podne »
Slike su odlične! Jesu li svi brodići registrovani ili je bilo i neregistrovanih :)
Uputio bi se na prvu dužu plovidbu do Bečeja ali sam neregistrovan. Iz iskustva prijatelja koji su išli neregistrovani kažu da nema nikakvih problema ni kontrole (doduše išli su pre novog zakona) Šta vi mislite ići ili ne ići? Broj registracije imam i stoji na čamcu pa valjda me niko neće cimati, ma ne mogu oni mene ni da stignu ako dodje do jurnjave  :on_the_quiet:

Pa vidi i na more ti možeš da kreneš autom koji nije registrovan i da te niko ne zaustavi ali ti to ne pada na pamet mislim da je i ovde slična situacija. Ja se sa tim ne bih zezao, odjavi motore ili stavi neki mali motorčić ali lađu registruj. Šta znaš šta može i da se desi usput nepredviđeno (neki sudar, šteta, povreda i šta sve ne) a onda će ti ipak biti puno lakše ako je lađa registrovana. Sa druge strane zašto bre da budeš u stalnoj tenziji da će te neko za nešto cimati. Jbg i automobile osiguravamo i registrujemo ali nije to tema :)

Van mreže rade

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 483
  • Pol: Muškarac
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #40 poslato: 07, 07, 2010, 20:10:44 posle podne »
Cupam kosu od muke sto neodoh :girl_werewolf:

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #41 poslato: 07, 07, 2010, 20:13:41 posle podne »
Iko daj malo podataka o stanju na kanalima i brzini vode. Ja sam imao neku ideju da idem na Đerdap ali pošto bih kretao oko 21/22.07 izgleda da će i dalje biti problema sa vodostajem. Mislio sam možda da krenem nizvodno Dunavom i u kanale uđem na 1076 km. Usput obiđem Ram i okoliš a onda lagano kanalima ka Zrenjaninu pa ako bude vremena dalje prema Bečeju i posle na NS ako se smorim onda Zrenjanin - Titel pa Tisom u Dunav i nazad nizvodno do BG. Ti kanali mi sada deluju privlačnije po ovom vodostaju i brzini Dunava - šta mislite o tome?

Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #42 poslato: 07, 07, 2010, 21:31:04 posle podne »
Ma ja bi krenuo vodom-kanalom do Bečeja, pa preko prevodnice u Tisu i tu ceo dan da se banjamo i uveče kući. Ne znam ko redi na prevodnici, da li gledaju plovidbeni i te stvari. Na većini prevodnica rede dileje koje nemaju ni srednju skolu i mrzi ih da zive-dosadno im. A čisto sumnjam da će Zodijak da mi izleti iz nekog žbunja :on_the_quiet: da bi proveravao da li sam registrovan, eto neka neko sa regate kaže jel bilo kontrole, bilo gde, čak da li si i videli rečnu policiju na celom putu regate.

Van mreže Željoni

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 731
  • Pol: Muškarac
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #43 poslato: 07, 07, 2010, 23:17:08 posle podne »
Imao sam veliku čast da upoznam gospođu Vesnu i Kapetana Iku  kada su polazili na regatu odnosno kada su doplovili do Novog Sada.

Van mreže Željoni

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 731
  • Pol: Muškarac
Odg: Regata Vode Vojvodine 2010
« Odgovor #44 poslato: 07, 07, 2010, 23:27:48 posle podne »
Malo smo popričali poželeo sam im da se lepo provedu i igrom slučaja pri povratku iz Bačkog Gradišta i druženja sa Beograđanima moja supruga je primetila kako je rekla "belu lađu "parkiranu u kanalu , bili su to Vesna i Ika sa svojim Odisejom. Svratili smo da ih pozdravimo. Možemo se pohvaliti da smo prvi čuli utiske o regati . Ja samo mogu da kažem da zavidim onako pozitivno i da mi je drago da sam upoznao tako fine ljude.