E, ovako treba... > Brodski motori

MARINIZACIJA MOTORA

(1/3) > >>

ronac:
Cuo sam od par ljudi da motori prilikom marinizacije gube do 30% snage,ja sam pokusao da nadjem neke podatke o tome ali nisam uspeo.Molim ako nko nesto zna o tome da napise ili da neki link gde se to moze videti .

Kapetan:
ne razumem se preterano ali logicki ne bi trebalo da zbog marinizacije gube ista ...

marinizacija je samo drugaciji sistem hladjenja...

mozda gube na prenosu do elise ... ono sto sam cuo je sledece (ubice me dule za Z nogu :) )

Z noga - 30% gubitaka
Vanbrodski -20% Gubitaka
Osovinski vod - jako malo gubitaka

ronac:
I ja ne razumem ali tako sam cuo.

Kapetan:
jedino sto moze da bude uzrok takvom misljenju ( a mi znamo da damo genijalne zakljucke) jeste broj obrtaja...

dok je u kolima recimo max broj obrtaja oko 5-6000 hiljada na camcima sa istim motorom je recimo oko 3000... to mozda nekome izgleda kao gubitak snage ... a u stvari ima veze sa velicinom i uglom propelera-elise-vijka ...

ronac:

--- Citat: Kapetan  08, 05, 2010, 21:04:07 posle podne ---jedino sto moze da bude uzrok takvom misljenju ( a mi znamo da damo genijalne zakljucke) jeste broj obrtaja...

dok je u kolima recimo max broj obrtaja oko 5-6000 hiljada na camcima sa istim motorom je recimo oko 3000... to mozda nekome izgleda kao gubitak snage ... a u stvari ima veze sa velicinom i uglom propelera-elise-vijka ...

--- Kraj citata ---
Ovaj odgovor bi mogao biti kvalitetan.

U stvari sta ja hocu; Sada na brodu imam brodski motor od 88.3 kw i padam u klasu poreza od 99.000.00 din a ako mogu da dokazem da je zbog marinizacije pao ispod 73.60 kw padam u klasu od 44.000.00 din. To sve planiram da uradim preko masinskog fakulteta,ako neko ima bolju ideju neka javi.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju