Autor Tema: Slike sa Dunava i Drine  (Pročitano 5561 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Slike sa Dunava i Drine
« Odgovor #15 poslato: 03, 05, 2010, 01:36:09 pre podne »
@ Skipper & IBOGI
moram vam priznati da u celoj drzavnoj strukturi gotivim samo vas dvojicu , a od svih sluzbi jedino granicnu policiju  :good:

e kada bi svaka sluzba imala jednog skippera i IBOGI-ja za ovu zemlju bi bilo nade....

momci sta god da treba tu smo  :good:

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Slike sa Dunava i Drine
« Odgovor #16 poslato: 03, 05, 2010, 22:16:41 posle podne »
Prilikom našeg susreta, vi ste bili domaćini na čamcu, a ja na piću!
Kako i ne bih, kad sam vozio ladju!

 :drinks:

Komplet ekipa je super, i biće mi jako drago da se vidjamo i češće i neformalno na druženjima, kampovima, plovidbama ...
Nadam se samo većem budžetu za operativnu eksploataciju tako dobrog čamca, kojeg kao što ste videli sa imao čast i da provozam nekih 20-tak kilometara. Brzina kojom smo plovili je bila čak 74km/h!!! A za vreme moje vožnje nešto malo preko 50. Neverovatno je kako je ta razlika od onih mojih 37 + 15-tak evidentna. Čamac je izuzetno lak za rukovanje, vrlo plovan, sa izuzetno malim boćnim talasima!

Nadam se skorom druženju!

 :drinks: :preved: :friends:

PS. Varalica II je u medjuvremenu na vodi, tako da biće prilike i da uzvratim vožnju!   :good:

Van mreže skipper

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 879
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Slike sa Dunava i Drine
« Odgovor #17 poslato: 03, 05, 2010, 23:38:45 posle podne »
Biće nam čast da se provozamo Varalicom, a takodje i da ugostimo sve ljude dobre volje na našim ,, Vrancima ,, .

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Slike sa Dunava i Drine
« Odgovor #18 poslato: 03, 05, 2010, 23:40:56 posle podne »
 :drinks:

Van mreže IBOGI

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 28
  • Pol: Muškarac
  • Beograd - Veliko Gradiste
Odg: Slike sa Dunava i Drine
« Odgovor #19 poslato: 04, 05, 2010, 23:18:44 posle podne »
Bravo IBOGI, tako treba.

Mogu ti reci da ste (sluzba) me prijatno iznenadili kada su tvoje kolege dozvolile da se popnem na camac da ga vidim izbliza i napravim po koju fotografiju. To je prava "narodna" policija.

Ajd bar urgiraj da i nasi (u Sapcu) dobiju neko plovilo. Nemaju vise nista od plovila, a i oni su takodje u sluzbi gradjana i imaju dobru saradnju sa NAMA "obicnim" gradjanima. :good: :drinks:

Poceli smo sa ugradnjom RIS/a u sluzbena plovila granicne policije. Tokom juna meseca radice se ugradnja u camcu u Sremskoj Mitrovici. E, tada ti zorteru u Sabac dolazimo skipper i ja i patrolnim vozilom cemo izvrsiti tvoje DOBROVOLJNO privodjenje do Sremske Mitrovice gde ces biti OSUDJEN da budes nas dragi gost na VRANCU.

Posto je PRIVODJENJE dobrovoljno (ovaj izraz ni jedan Zakon nece razumeti) moraces pre naseg dolaska da nam potvrdis da si saglasan. Naravno da mozes povesti koga god jos hoces, samo smo ograniceni sa mestom u vozilu.

Sto se tice PS Sabac poznajem tamo jednog polcajca mislim da se zove Veca i da je zaljubljenik Save. Oko nabavke plovila ne moze se nista uraditi posto Sabac kao grad nema interesovanja za rekom. Znam da imate problema i sa pristanima, a vrlo brzo ce uvediti da grese jer je Sava i te kako interesantna za putnicke brodove i putnike na njima.

Politicari Sabca su mi malo nejasni i mislim da cak ni Dnevnik ne gledaju jer svi vec uveliko u inostranstvu pricaju o koridoru VII, a Sava je tu neizbezna. Samim tim, Sabac bi morao da se ubrzano ukljuci bar sa jednim pristanom. Verovali ili ne oko 700 evra kosta jedno pristajanje putnickog broda sa svim pratecim uslugama. To bi pokrenulo privatnike da otvore prodavnice za snabdevanje brodova i time bi se zaposlilo dosta nezaposlenih.

Jos samo jedan podatak. Rusi su najavili vec od proleca pojacanu plovidbu njihovih brodova Savom zbog prevoza nafte i naftnih derivata. Pa, zar treba jos nesto da se Sabac probudi.

Pozdrav zorteru i ako budes raspolozen moja ponuda stoji.
Beograd - Veliko Gradiste, Dunav spaja, a ja izmedju

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Slike sa Dunava i Drine
« Odgovor #20 poslato: 05, 05, 2010, 14:56:29 posle podne »
Jos pitas da li sam zainteresovan!!!
APSI me odma, dobrovoljno!!! :good:

Samo se javi dan ranije da uzmem slobodan dan u firmi i sa vama sam. :good: :drinks:

A taj policajac, zaljubljenik Save je Veroljub zvani Veca. Znam ga licno i imam njegov broj mobilnog ako ti zatreba.  :good:

Jedva cekam da se vidimo. Pozzzzzzz :yahoo: :dance1:

Van mreže Bucho

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 300
  • Pol: Muškarac
Odg: Slike sa Dunava i Drine
« Odgovor #21 poslato: 06, 05, 2010, 11:34:52 pre podne »
Moram da se ukljucim u "odbranu" Perucca posto sam Uzicanin i moja maticna luka je Perucac. Naime i ja sam bio za praznike na jezeru i dusa me zabolela od prizora ali mora da se odam priznanje ljudima iz nacionalnog parka (oni su zaduzeni za ciscenje) koji stvarno ulazu nadljudske napore da ociste jezero. Nemoguce je povaditi djubreta koliko dodje iz Bosne. Bilo je tu i objektivih okolnosti. Naime deponija smeca u Prijepolju je na samoj obali Lima. Nedavne poplave su tu deponiju potpuno ocistile i sve je to zavrsilo na Peruccu. A sto se tice brodica za ciscene, tu je slaba vajda. Svaka grana zaglavi u kos pa odglavljivanje traje duze nego efektivan rad. U prksi se pokazalo da je najefikasnije ciscenje rucno iz camca pa u vrece. Placaju po kilogramu ili po vreci pa je svaki dan 5-6 camaca sa po tri coveka na vodi i kupe smece. Nadajmo se da ce za petnestak dana sve biti cisto pa vas pozivam u goste da popravite utisak.