Autor Tema: Slike sa Dunava i Drine  (Pročitano 5536 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže skipper

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 879
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Slike sa Dunava i Drine
« poslato: 01, 05, 2010, 23:09:50 posle podne »
U sklopu svojih redovnih zadataka i obilaska svih većih rečnih tokova u republici Srbiji, put nas je odveo i do Apatina, prelepe varošice na mirnoj ravničarskoj reci Dunav. Ranije sam vam pikazivao fotografije, pa bih sada samo nove do sada ne objavljene da se ne bih ponavljao.

 U Apatinu marina, ali gle čuda nema ,, Varalice II ,, na vezu. Ali tu je naš drug ,, mossi ,, , kome bih se i ovom prilikom u svoje ime ali i u ime ostalog dela ekipe zahvalio na gostoprimstvu . Nakon prelepe vožnje mirnom ravničarskom rekom Dunav, koja tako čudesno, kako samo on zna, menja svoj tok ( na par mesta sprudovi na sredini reke ) verovatno da samo pokaže ko je gazda i ko se treba poštovati, put  nas je odveo na llepu planinski reku Drinu.

Kao što reče IBOGI, Zvorničko jezero je lepo i za nas bilo malo neočekivano čisto. Ali posle te vožnje po Zvorničkom jezeru, usledile su scene na jezeru Perućac, koje mislim da ni Jon Carpenter nije stvarao u svojim filmovima strave i užasa.  Toliko zatečeni prizorom koji se pružao akumulacijom jezera  Perućac, zaboravili smo na foto aparat  i fotografisali telefonima.

Moram vam priznati da ono što smo videli tog dana, ma nemam reči da opišem.

Evo par fotografija sa Dunava i par scena Jona Carpentera u filmu ,, Strava na jezeru Perućac ,, part I .

 
« Poslednja izmena: 02, 05, 2010, 17:51:17 posle podne skipper »

Van mreže skipper

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 879
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Slike sa Dunava i Drine
« Odgovor #1 poslato: 01, 05, 2010, 23:17:24 posle podne »
i još
« Poslednja izmena: 02, 05, 2010, 17:51:37 posle podne skipper »

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Slike sa Dunava i Drine
« Odgovor #2 poslato: 01, 05, 2010, 23:37:06 posle podne »
Korisnika jezera treba strpati na dugogodisnju robiju!!Ovo je katastrofa!!Kakvi smo to bre ljudi postali!!!
« Poslednja izmena: 02, 05, 2010, 17:50:50 posle podne skipper »
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Outboard Master

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 506
  • caos
Odg: Slike sa Dunava i Drine
« Odgovor #3 poslato: 02, 05, 2010, 01:47:57 pre podne »
oh boze sacuvaj, ovo je  :skull: :skull: :skull:
skipperu ako vidite nekoga da baca neke flase u vodu vi ga povedite do obale i ubacite ga u iduci kontejner za smece + 10000 din ekoloska kazna
« Poslednja izmena: 02, 05, 2010, 17:50:34 posle podne skipper »

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Slike sa Dunava i Drine
« Odgovor #4 poslato: 02, 05, 2010, 08:30:41 pre podne »
Ove slike sa Perućca to su slike nas takvih kakvi smo.

Slažem se da je velika odgovornost na korisniku ribolovnog područja ali ni ti ljudi ne mogu sami.

Niko ne može da počisti sve što nemar svih ostalih zagadi.

Država mora da nastavi da razvija sistem za kažnjavanje onih koji zagadjuju, sistem koji će omogućiti da zarade oni koji sakupljaju ono što ipak bude bačeno kao otpad tamo gde mu nije mesto ali ipak pravi rezultat će se videti tek onda kada svi shvatimo da svaki otpad ima svoje mesto koje je predvidjeno za to.
Bacanje kroz prozor mora da stane.

A dotle - organizovati akcije za sakupljanje odbačenog otpada i čišćenje divljih deponija i reka i jezera.
Uključiti što više ljudi u te akcije, a posebno decu i na taj način kod njih razvijati svest o tome šta znači briga za prirodnu sredinu.
I, ponavljam, neka političara, neka se slikaju - jednog dana i njih će njihova deca uhvatiti za ruku i opomenuti ih da se kesa sa smećem ne baca kraj puta. A onda se neće samo slikati nego će i sami zasukati rukave.
« Poslednja izmena: 02, 05, 2010, 17:50:22 posle podne skipper »

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: Slike sa Dunava i Drine
« Odgovor #5 poslato: 02, 05, 2010, 08:42:33 pre podne »
Ako se donese zakon sa drakonskim kaznama treba platiti iz postojeceg fonda koliko god moze inspektora ali takvih koji mogu da naplate svima bez straha od batina. Sve naplacene kazne treba uloziti za plate i zaposliti jos kontrolora. Ako imaju dobru platu i normu koju moraju da ispune naplatom kazni njihova radna mesta ce biti samoisplativa. Kasnije kad ljudi pocnu da zentuju od kazni moze se redukovati broj kontrolora. Vazno je da nikad ne znas iz kog zbuna viri kontrolor.  Ali to ce biti meseca Limburga kad nasa vlast odluci da nam treba cista okolina.
   
« Poslednja izmena: 02, 05, 2010, 17:50:07 posle podne skipper »
Marke

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Slike sa Dunava i Drine
« Odgovor #6 poslato: 02, 05, 2010, 09:22:48 pre podne »
Vecina ovih flasa i otpada je stiglo iz Bosne!!! Jedino su mogli zaposliti onaj brod za ciscenje povrsinskog smeca, posto ga imaju. Neke probleme ne mozes samo konstatovati, vec ih i resavati.
« Poslednja izmena: 02, 05, 2010, 17:49:52 posle podne skipper »

Van mreže hallamiti

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 303
  • Pol: Muškarac
Odg: Slike sa Dunava i Drine
« Odgovor #7 poslato: 02, 05, 2010, 09:27:38 pre podne »
tacno, ovo sve dolazi iz Visegrada....bio sam zimus gore na jezeru i 2/3 je bilo prekriveno sa flasama...
« Poslednja izmena: 02, 05, 2010, 17:49:37 posle podne skipper »

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Slike sa Dunava i Drine
« Odgovor #8 poslato: 02, 05, 2010, 12:03:58 posle podne »
prvo se odusevim ovim slikama sa mosijem i opet pomislim kako nije sve propalo u ovoj zemlji, al onda vidim ove slike sa peruca to je 5 dana posla da se pocisti al dzaba nema ko ....
« Poslednja izmena: 02, 05, 2010, 17:49:06 posle podne skipper »

Van mreže skipper

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 879
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Slike sa Dunava i Drine
« Odgovor #9 poslato: 02, 05, 2010, 17:48:10 posle podne »
Jesmo mi krivi za celokupnu ekolosku sitaciju u zemlji, ali od HE ,, Perucac ,, Drina jos samo oko 10 km ide uz drzavnu granicu nase zemlje, gde nema naseljenih mesta, a posle toga celom svojom sirinom ulazi u teritoriju BiH.

Ali to nikako ne moze biti opravdanje za ovakvu sliku.

PS. Brod za čišćenje je radio, po starom dobrom srpskom receptu. Izvade par stabala i panjeva iz vode, pa onda pauza 2 sata .

Van mreže IBOGI

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 28
  • Pol: Muškarac
  • Beograd - Veliko Gradiste
Odg: Slike sa Dunava i Drine
« Odgovor #10 poslato: 02, 05, 2010, 22:24:34 posle podne »
Mislim da je skipper napravio malu gresku prilikom odabira slika i tema. Naime, ovde su dve teme. Jedna je zaista uzasna situacija na Peruccu, za koju su uglavnom krivci gradjani Visegrada i okolnih naselja, ali posebna prica je trebalo da bude nase druzenje i upoznavanje sa mossijem.

Mossi je vrlo ljubazno pristao da nam na nas poziv bude domacin na vodi oko Apatina, a mi smo se potrudili da budemo dobri domacini na nasem plovilu (Vrancu). Iako smo profesionalci na vodi, mossi nam je svojim poznavanjem toka Dunava oko Apatina pokazao tajne koje znaju samo iskusni mestani.

Kako nam je zadatak bio da obidjemo sve vodene tokove duz granice R Srbije, iz tog razloga je i druzenje sa mossijem bilo kratko. Uspeli smo da vidimo VARALICU II u izgradnji i mogu reci da je mossi postao pravi majstor. Posebno bih pohvalio njegovog suraka koji od starog vojnog brodica pravi veoma lepo plovilo.

Pozvao bih mossija da postavi svoje fotografije koje je slikao tokom naseg kratkog druzenja i to slobodno, bez ikakvih ogranicenja jer se Uprava granicne policije zaista trudi da sa gradjanima R Srbije ostvari pozitivnu i iskrenu saradnju. Svi koji zive na granicnim linijama Srbije znaju da, zbog vrlo teskih uslova rada na obezbedjenju granice, stanice rade sa 50% policajaca tako da bez saradnje sa gradjanima, ribocuvarskim sluzbama, ribolovackim udruzenjima, ljubiteljima vode ... nase granice bi bile nebezbedne. Nas rad strogo nadziru razne komisije iz EU i prvi uslov ulaska na ``belu listu`` bio je bezbedna granica i granicni prelazi. Prilikom donosenja odluke EU bili smo pod stalnom kontrolom njihovih strucnjaka i istaknuto je da je saradnja gradjana sa granicnom policijom na dobrom nivou.

Ja kao neko ko je jedan od najodgovornijih za funkcionisanje granicne policije u R Srbiji godinama insistiram na toj iskrenoj saradnji i iskrenoj pomoci granicne policije gradjanima. Ovaj posao radim 27 godina i znam da se samo postenim odnosima mogu vratiti poverenja u policiju, a verujte da granicna policija prednjaci u odnosu na sve sluzbe u MUP-u.

Ovo ce biti vrlo tezak put i trebace dosta vremena da gradjani i policijski sluzbenici Srbije dostignu nivo Nemacke, ali mislim da je veliki uspeh i to sto smo uopste poceli.
Beograd - Veliko Gradiste, Dunav spaja, a ja izmedju

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Slike sa Dunava i Drine
« Odgovor #11 poslato: 02, 05, 2010, 22:43:52 posle podne »
Bravo IBOGI, tako treba.

Mogu ti reci da ste (sluzba) me prijatno iznenadili kada su tvoje kolege dozvolile da se popnem na camac da ga vidim izbliza i napravim po koju fotografiju. To je prava "narodna" policija.

Ajd bar urgiraj da i nasi (u Sapcu) dobiju neko plovilo. Nemaju vise nista od plovila, a i oni su takodje u sluzbi gradjana i imaju dobru saradnju sa NAMA "obicnim" gradjanima. :good: :drinks:

Van mreže skipper

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 879
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Slike sa Dunava i Drine
« Odgovor #12 poslato: 02, 05, 2010, 22:48:11 posle podne »
Izvinjavam se svima na forumu, jer sam pomešao dve potpuno suprotne teme. Koliko sam bio oduševljen upoznavanjem sa još jednim  našim forumašem, a sa druge strane potpuno sluđen stravičnim prizorom zatečenim na Perućcu, ja sve pomešao.

Sledeće put neće biti greške.

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Slike sa Dunava i Drine
« Odgovor #13 poslato: 02, 05, 2010, 23:05:25 posle podne »
         Lepo i tužno.

         Priroda lepa,a ostalo tužno.
         Dokle god budu čamdjije posle višednevne ili celodnevne plovidbe pristajali u marinu,
 a bili u prirodi bez DJUBRETA,nema ništa tu od očuvanja prirode.
         Kod nas u Beogradu nema splava sa koga se ne baca djubre u reku,ako ništa drugo
 prazne pepeljare i bacaju zapušače.Samo rigoroznim kaznama i prenosivim kamerama po
 mome  mišljenju je jedini način  da im se stane na  put.Ako se okrenete oko sebe takodje
 vidite da nema kanti za djubre.
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže Željoni

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 731
  • Pol: Muškarac
Odg: Slike sa Dunava i Drine
« Odgovor #14 poslato: 03, 05, 2010, 00:01:47 pre podne »
Da nebude zabune , ovo izgleda jako tužno , no opština Bajina Bašta je izdvojila sretdstva i kupila brodić za čišćenje , sve ovo neće se videti u sezoni. Opština Višegrad je u saradnji sa nekom nevladinom organizacijom obećala da će se potruditi da do ovoga više ne dolazi. Ja sam rođen u Bajinoj Bašti i celo detinjstvo sam proveo na jezeru u Perućcu svake godine smo imali ovakvu sliku. Kasnije u sezoni sve se očisti i uvek bi svakome preporučio da dođe na Perućac , ipak je to drugi po dubini kanjon u svetu , ima mnogo toga da se vidi. Problem je lako rešiv i nadam se da u budućnosti se to više neće ponavljati . Normalno treba uvek biti na oprezu i upozoravati na moguću ekološku katastrofu. Dođite u jedan od najlepših krajeva Srbije, verujte mi na reč nećete se pokajati . Čuvajmo samo ono što nam je Bogom dano.