Autor Tema: Splav 8x8  (Pročitano 50015 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže veliki strumf

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 5
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Splav 8x8
« Odgovor #75 poslato: 06, 03, 2012, 00:33:35 pre podne »
pozdrav Fisherman
 napravio sam konstrukciju 6x6 , al nikako da napravim plan kucice pa me interesuje gde si ti nasao ili si sam smislio? jer bih hteo kad pravima da napravim da valja

Van mreže haklberisojer

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 197
Odg: Splav 8x8
« Odgovor #76 poslato: 12, 02, 2013, 08:13:19 pre podne »
Da li si uradio te klizace za most i ugradio sorpanjee? Voleo bih da vidim tvoje resenje...

Dumam celu zimu kako to da izvedem na mom splavu kako bi sto manje isao na zategni-popusti gimnastiku zimi ... :)

Van mreže Danhil

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 98
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Splav 8x8
« Odgovor #77 poslato: 24, 03, 2013, 10:43:17 pre podne »
...pozdrav čovek ... lep splav nema šta ... naime pravim i ja nešto slično nedaleko od tebe ... i sada sam u fazi pravljenja krovne konstrukcije pa me interesuje gde si nabavljao lim za krov i po kojoj ceni ... kao i šta si ispod stavljao ... a ako ti treba nešto u auto cady ... tu sam ... i nisam mnogo daleko od tebe ... nekih 200m uzvodno ...pozdrav :)

Van mreže fisherman

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 436
  • Pol: Muškarac
  • 44°42'5"N 20°18'32"E
    • Docek Nove godine
Odg: Splav 8x8
« Odgovor #78 poslato: 28, 03, 2013, 12:51:05 posle podne »
Da li si uradio te klizace za most i ugradio sorpanjee? Voleo bih da vidim tvoje resenje...

Dumam celu zimu kako to da izvedem na mom splavu kako bi sto manje isao na zategni-popusti gimnastiku zimi ... :)
Ma odustao sam od tog resenja... Fiksni most 8 metara, i 2 sajle ... Ali to sve zavisi od obale, meni je strma obala, tako da mi splav stoji celo leto na sajlama bez podesavanja.

Ja imam izbetonirane stepenice, pa po njima dizem most. sada na ovom vodostaju lako ulazim na splav bez da se pokvasim... :)
Samo sam sada podigao most i zategao sajle... Moram da slikam sve pa cu ti poslati.


...pozdrav čovek ... lep splav nema šta ... naime pravim i ja nešto slično nedaleko od tebe ... i sada sam u fazi pravljenja krovne konstrukcije pa me interesuje gde si nabavljao lim za krov i po kojoj ceni ... kao i šta si ispod stavljao ... a ako ti treba nešto u auto cady ... tu sam ... i nisam mnogo daleko od tebe ... nekih 200m uzvodno ...pozdrav :)

Pozdrav,
Lim za krov smo kupili mislim u Indjiji DJukic limovi ili nesto slicno, ne mogu tacno da se setim...  uglavnom pokusaj da pronadjes google lim u obliku crepa
Konstrukcija krova su grede 15cm, na njima su OSB ploce, pa preko OSB ploca ide folija (to smo uzeli na stovaristu kao ono od jogurta pakovanje) , Ispod ide 5 cm stiropor, i staklena vuna, i onda je to zatvoreno lamperijom... Slicna konstrukcija je svih zidova.
Na splavu sam spavao i kada je -15 i +40 ...
Saljem ti broj u pp pa svrati komsija :)

Van mreže fisherman

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 436
  • Pol: Muškarac
  • 44°42'5"N 20°18'32"E
    • Docek Nove godine
Odg: Splav 8x8
« Odgovor #79 poslato: 15, 04, 2013, 13:38:41 posle podne »
Evo 2 slike... Splav na visokom vodostaju ide po stepenicama...
2 slika konekcija splav most