Autor Tema: Arsina Restauracija  (Pročitano 15393 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Arsina Restauracija
« Odgovor #45 poslato: 17, 05, 2010, 20:26:28 posle podne »
Mislio sam da čamcu dam ime "Pionir", upravo zbog ove Robertove slike. Takve kočije su mi i bile inspiracija. Mada sam gledao i neke slike sa dalekog istoka... :smile:

Sve u svemu, Osnovna zamisao nije da sa arnjevima plovim. Oni su tada sklopljeni i nalaze se na podu čamca. Postavljaju se noću ili ukoliko se sprema kiša. Tada sam privezan negde uz obalu i to im je osnovna namena. To bi ukratko bilo to.

Naravno da imam određenih bojazni pošto nemam nikakvih iskustava. Na primer, još ne znam kako će se arnjevi od plastike ponašati na većoj temperaturi. Da li će ih sunce deformisati... i još svašta nešto.  :this:

Mossi. Mislim da neću praviti kabinu. Meni je potrebno samo da stvari i sebe sklonim od eventualne kiše i smanjim priliv vode u čamcu. Za vožnju i pecanje preferiram apsolutnu slobodu u čamcu bez ikakvih ograničenja. Još ni ja nisam sasvim siguran kako će sve to funkcionisati.

Možda stvarno obolim od Zorterovog sindroma... :)
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Arsina Restauracija
« Odgovor #46 poslato: 17, 05, 2010, 20:32:58 posle podne »
Ma na spavanje pod tendom sam i mislio.  :good:

 :drinks:

P.S. Gde ćeš ženče da smestiš, koliko je čamac širok?

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Arsina Restauracija
« Odgovor #47 poslato: 17, 05, 2010, 21:27:49 posle podne »
Ajde nemojte da  :download: čoveka.
Dobiće "Zorter" sindrom.  :)

..........
Možda stvarno obolim od Zorterovog sindroma... :)

 :on_the_quiet: :on_the_quiet: :on_the_quiet:

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Arsina Restauracija
« Odgovor #48 poslato: 17, 05, 2010, 21:34:41 posle podne »
 :drinks:

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Arsina Restauracija
« Odgovor #49 poslato: 17, 05, 2010, 21:40:46 posle podne »
 :pioneer: :drinks: :drinks: :drinks:

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Arsina Restauracija
« Odgovor #50 poslato: 17, 05, 2010, 22:34:31 posle podne »
Zorterov sindrom moze da ima samo zamlata!! :dance:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Arsina Restauracija
« Odgovor #51 poslato: 17, 05, 2010, 23:08:51 posle podne »
Zorterov sindrom moze da ima samo zamlata!! :dance:

 :on_the_quiet: :on_the_quiet: :on_the_quiet:
 :dance1: :yahoo: :dance: :preved:
 :on_the_quiet: :on_the_quiet: :on_the_quiet: :drinks: :drinks: :drinks: :good: :good: :good:

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Arsina Restauracija
« Odgovor #52 poslato: 17, 05, 2010, 23:23:12 posle podne »
Ma na spavanje pod tendom sam i mislio.  :good:

 :drinks:

P.S. Gde ćeš ženče da smestiš, koliko je čamac širok?

Il na se il poda se.  :)

A ženče ne vodim na duža putovanja čamcem. Dosadni joj komarci.  :lol:

Ako baš zatreba patosano je 4 metra čamca. Udarim crtu na dva metra i onda svako ima svoju sobu.  :drinks:

Čamac je u tabanu oko 1,30 m. Razvedeno na skoro 1,5 m.
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Gorio

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 167
  • Pol: Muškarac
Odg: Arsina Restauracija
« Odgovor #53 poslato: 18, 05, 2010, 00:24:05 pre podne »
Arso nepadaj na provokacije :)))))) JA sam sa takvom tendom isao na djerdap,po jakom vetru,tenda se ljulja ali neide nigde.Razmisljao sam i ja o armaturi kroz cevi,ali sam zakljucio da je ovako bolje,jer ako je savijes sa armaturom unutra tesko da ces je vratiti u prvobitni oblik,a ovako se vrati sama.Temperatura nije problem uopsste.Vec 2 godine putujem rekama sa takvom tendom i spavam u camcu.Imas slike potrazi.
Dunav moje more Zemun moj grad!!!!!!!!!!!!

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Arsina Restauracija
« Odgovor #54 poslato: 18, 05, 2010, 00:36:13 pre podne »
Arso nepadaj na provokacije :)))))) JA sam sa takvom tendom isao na djerdap,po jakom vetru,tenda se ljulja ali neide nigde.Razmisljao sam i ja o armaturi kroz cevi,ali sam zakljucio da je ovako bolje,jer ako je savijes sa armaturom unutra tesko da ces je vratiti u prvobitni oblik,a ovako se vrati sama.Temperatura nije problem uopsste.Vec 2 godine putujem rekama sa takvom tendom i spavam u camcu.Imas slike potrazi.

Pretpostavljam da je ovo odgovor na moj pp od 14.05.  :drinks:

Tvoji izveštaji su me i ohrabrili da ovo odradim.  :)

Uzgred. Cevi sam kupio u prodavnici vodovodnog materijala u nas. "Braća Jerković". Prodavcu sam rekao za šta nameravam da ih upotrebim i od čega strahujem. Ispalo je da je on tvoj dobar prijatelj i počeo je da mi priča kako si na nekom sajtu postavio slike... :)
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Gorio

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 167
  • Pol: Muškarac
Odg: Arsina Restauracija
« Odgovor #55 poslato: 18, 05, 2010, 11:32:19 pre podne »
A da rekao mi je,nego nisam stigao da ti odgovorim na PP.Drago mi je da se jos neko prihvatio takve tende.Ima tema na nasem sajtu,putovanje na djerdap, i ima par slika u temu salauka.Ima i od prosle godine kada smo obilazili kanale DTD i Tisu.
Sto se tice tende,ja sam stavio 3 cevke,i po sredini jos jednu duzno da ih poveze,zatim sastrane sam povezao kanapima,oni su iz jednog dela,krenes od spica camca,pa motas kanap oko cevki i na kraju zategnes,pa tako i sa druge strane.Tenda je sva klimava na vetru,ali nemoze da odleti nigde.Ja se ove godine spremam za jos jednu avanturu,pa cu jos nesto da osmislim za tendu.
Dunav moje more Zemun moj grad!!!!!!!!!!!!

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Arsina Restauracija
« Odgovor #56 poslato: 18, 05, 2010, 16:24:44 posle podne »
Hteo ja to da priznam ili ne, ja sam prosle godine oboleo od Zorterovog sindroma, do duse samo na jedno prepodne(fala Bogu) i.......nije mi nista. Cim je sinulo sunce infekcija je bila pobedjena!

To ti mislis!!!

 :lol: :lol: :lol: :on_the_quiet: :on_the_quiet: :on_the_quiet:

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Arsina Restauracija
« Odgovor #57 poslato: 18, 05, 2010, 16:59:15 posle podne »
A da rekao mi je,nego nisam stigao da ti odgovorim na PP.Drago mi je da se jos neko prihvatio takve tende.Ima tema na nasem sajtu,putovanje na djerdap, i ima par slika u temu salauka.Ima i od prosle godine kada smo obilazili kanale DTD i Tisu.
Sto se tice tende,ja sam stavio 3 cevke,i po sredini jos jednu duzno da ih poveze,zatim sastrane sam povezao kanapima,oni su iz jednog dela,krenes od spica camca,pa motas kanap oko cevki i na kraju zategnes,pa tako i sa druge strane.Tenda je sva klimava na vetru,ali nemoze da odleti nigde.Ja se ove godine spremam za jos jednu avanturu,pa cu jos nesto da osmislim za tendu.

Gorio voleo bih da tu tvoju konstrukciju pogledam ovih dana. Ako kiša ikada stane.  :aggressive:

Imaš moj broj telefona. (Ajde da ne tražiš 062/260-956).

Ako ideš na Široku stazu bilo bi mi drago da to vidim i da razmenimo mišljenja o tome kako to još bolje odraditi. Samo mi javi bar dan unapred da bi se nekako organizovao.
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Arsina Restauracija
« Odgovor #58 poslato: 18, 05, 2010, 17:12:37 posle podne »
Zorter. Da ne bude zabune. Pod Zorterovim sindromom nisam mislio ništa ružno.


Samo sam napisao da se ja još nisam potpuno odlučio za neka rešenja koja se odnose na finalizaciju postavljanja tende, aludirajući na tvoju sklonost nekim "Grunfovskim" rešenjima.   :smile:


I ja pokušavam da smanjim neke svoje troškove učeći se na greškama i iskustvima drugih. Bar onih koji o tome žele da samnom prodiskutuju.  :)


A nije me sramota da pitam.  :drinks:
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Gorio

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 167
  • Pol: Muškarac
Odg: Arsina Restauracija
« Odgovor #59 poslato: 18, 05, 2010, 17:23:33 posle podne »
A da rekao mi je,nego nisam stigao da ti odgovorim na PP.Drago mi je da se jos neko prihvatio takve tende.Ima tema na nasem sajtu,putovanje na djerdap, i ima par slika u temu salauka.Ima i od prosle godine kada smo obilazili kanale DTD i Tisu.
Sto se tice tende,ja sam stavio 3 cevke,i po sredini jos jednu duzno da ih poveze,zatim sastrane sam povezao kanapima,oni su iz jednog dela,krenes od spica camca,pa motas kanap oko cevki i na kraju zategnes,pa tako i sa druge strane.Tenda je sva klimava na vetru,ali nemoze da odleti nigde.Ja se ove godine spremam za jos jednu avanturu,pa cu jos nesto da osmislim za tendu.

Gorio voleo bih da tu tvoju konstrukciju pogledam ovih dana. Ako kiša ikada stane.  :aggressive:

Imaš moj broj telefona. (Ajde da ne tražiš 062/260-956).

Ako ideš na Široku stazu bilo bi mi drago da to vidim i da razmenimo mišljenja o tome kako to još bolje odraditi. Samo mi javi bar dan unapred da bi se nekako organizovao.
nije mi jos camac u vodi,a tenda je aktivna samo kada idem na putesestvije,tako da je sada bas i tesko videti istu.Ali mozemo da se nadjemo pa da se ispricamo,dolazim ja stalno i na radecki,pa se mozda i tu vidimo
Dunav moje more Zemun moj grad!!!!!!!!!!!!