Autor Tema: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti  (Pročitano 114896 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže George

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 353
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Calypso
  • Brod tip: Čelični tabanaš
  • Marina: Senta
  • Veličina: 8.5
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #240 poslato: 01, 03, 2021, 23:33:59 posle podne »
Naravno da nije za čamac, ali videćemo šta će sa sitnim stvarima da uradi. Imam tu neku staru bronzanu elisu, pa ću na njoj da napravim probno peskarenje. Kompresor je hobi od 50 l. Videćemo...

Van mreže marko7

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 31
  • www.mojaladja.com
    • Bakalar
  • Brod tip: Penta
  • Marina: Ostruznica
  • Veličina: 5.9
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #241 poslato: 02, 03, 2021, 14:55:46 posle podne »
da, kapiram sa ovim malim cudom bih se otelio takodje..

A da li neko radi peskiranje metodom, dodje kod mene na splav i ispeskira mi camac (unutrasnji deo, spolja je sredjen).
Jer nemam uslova da prevezem camac kod majstora za peskiranje :)

lokacija je 15km Save, posle zeleznickog mosta(Ostruznica).

I da li znate koliko to kosta? Hvala ljudi, nadam se da nisam dosadan.   25648

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #242 poslato: 02, 03, 2021, 16:06:48 posle podne »
Danas u farbari naletim na nesto sto do sada nisam video, Kraftova aqva epoxi zavrsna. Dvokomponentna epoxi boja za metal na bazi vode. Jel neko nesto radio sa ovakvom farbom?

Van mreže George

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 353
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Calypso
  • Brod tip: Čelični tabanaš
  • Marina: Senta
  • Veličina: 8.5
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #243 poslato: 03, 03, 2021, 15:12:33 posle podne »
Danas mi je stigao pištolj za peskarenje o kojem smo raspravljali ranije u ovoj temi, pa kao što sam obećao da napišem koju reč o prvim utiscima. Ukratko - bačen novac, ne kupuj. Shvatam da je ovo hobi alat, ali i hobi alati slično, ako ne isto odrađuju posao kao i profesionalni, stim što se razlikuju u dugovečnosti. Cenim da ako kupiš recimo hobi bušilicu, sa njom ladno možeš da bušiš kao i sa Makitom, samo sigurno neće toliko trajati.  Ovaj aparat međutim apsolutno ne odrađuje posao za koji je predviđen, tj. ako izvadiš godišnji odmor (i to ceo) da bi ispeskario jednu elisu, onda možda i završiš posao. Naglašavam da elisa na kojoj sam eksperimentisao nije čak ni farbana, nego samo ima sloj zasušenih algi i prljavštine od dugogodišnjeg boravka u vodi. Da je ova makina trebala da se izbori i sa farbom, to bi već bio domen naučne fantastike. Naravno odmah sam i nazvao prodavca da pokušam da izreklamiram ovu paklenu makinu, ali naravno ide sve po onoj zakonskoj formi:pošaljite nam pa ćete u roku od 8 dana dobiti odgovor od našeg ovlašćenog servisa. Mogu misliti koji ću odgovor dobiti. Ali eto šta je tu je, škola se plaća...
@Marko7 ne kupuj ovo ni slučajno. Pre ćeš čamac ošmirglati ručno bez ikakve mašine nego sa ovim.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #244 poslato: 03, 03, 2021, 15:19:25 posle podne »
Tako sam i ja kupio plinsku grejalicu u wobyhouse-u, i iznenadio se da greje duplo slabije od one koju imam a navodno su iste snage. Vracena po istoj proceduri, cekao sam odgovor 8 dana da servis utvrdi da je sve ispravno tj da ja nisam nista ostetio. Sve proslo kako treba i dobio novac nazad posle jedno 2-3 nedelje. Verovatno ces i ti tako, samo strpljivo  6589
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #245 poslato: 03, 03, 2021, 15:37:34 posle podne »
Da woby je zacudjujuce dobar po tom pitanju

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #246 poslato: 03, 03, 2021, 21:44:21 posle podne »
Ma jeste pištolj loš ali kad već spominješ bušilicu (Makita vs krš) to je tačno ali moraš dati iste uslove i za peskaru, kao što sam reko to je kompresor, ako Makitu upališ na 220 a krš na 110 radiće upola snage...Naravno da će se spaliti, to je samo primer...
Svi kršteni pneumatski alati imaju u opisu potreban pritisak i potrošnju vazduha što ovi vešto ne napišu a videlo bi se da aparat troši 300 litara u minuti a kompresor pravi 30 litara u minuti :) I tu nastaje začkoljak :)

Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže George

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 353
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Calypso
  • Brod tip: Čelični tabanaš
  • Marina: Senta
  • Veličina: 8.5
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #247 poslato: 03, 03, 2021, 23:18:57 posle podne »
Pa taman da mu treba puno više vazduha u minuti nego što moj kompresor može da mu da, on ni prvih 5 sekundi ne radi posao. Probao sam da se igram i sa pritiskom od 3 do 5 bara, ali ništa. Uostalom za hobi pištolj nije realno očekivati da ćeš da ga pogoniš sa profi kompresorom. Sve u svemu po nekom mom laičkom mišljenju problem je u malom kapacitetu peska. Jedva pljuje iz sebe po koje zrnce. Ona mala posudica za pesak baš dugo traje. Ovaj je pištolj po potrošnji peska baš ono A+++++ kategorija. Peskari bez peska.  roll4

Van mreže George

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 353
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Calypso
  • Brod tip: Čelični tabanaš
  • Marina: Senta
  • Veličina: 8.5
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #248 poslato: 03, 03, 2021, 23:23:45 posle podne »
Ali kad malo bolje razmislim, taj nedostatak izduvanog peska može da bude rezultat  nedovoljne količine vazduha iz kompresora. Da, možda si ti Dora ipak u pravu...

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #249 poslato: 04, 03, 2021, 00:04:51 pre podne »
Ili pritiska? Peskara sa kojom su meni peskarili brod radi na 180 bara ako se ne varam... mada sam siguran da bi se ovaj pistolj raspao na 180 bara ali mu mozda treba 10 ili 15...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #250 poslato: 04, 03, 2021, 07:42:49 pre podne »
Radovane, ne treba veliki pritisak, profi pistolji rade sa 5-8 bara ali protok vazduha treba da je od 500-1000 lit u minuti!!!!
Dolazimo do toga da on sa 50L moze da peskari 1 sekundu :D
Ima u blizini moje kuce radionica koja peskari, to je ljudi tolika buka, da se cuje na 1km valjda. Cim je buka, znaci da je i snaga.

Van mreže George

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 353
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Calypso
  • Brod tip: Čelični tabanaš
  • Marina: Senta
  • Veličina: 8.5
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #251 poslato: 04, 03, 2021, 08:34:43 pre podne »
U uputstvu piše da mu je radni pritisak 3 bara, a ja kao što sam već pisao sam se igrao od 3 do 5 bara. Zatim, što se potrošnje vazduha tiče, evo sad čitam u uputsvu, piše 170 l/min. Nije me mrzelo pa sam izašao u radionicu da vidim šta na kompresoru piše, a piše 280 l/min, znači moralo bi biti dovoljno. Čak i tih jadnih 50 l bi moralo biti dovoljno za par sekundi i bez uključivanja kompresora, ali na žalost ovo od prvog sekunda ne radi.

Van mreže George

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 353
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Calypso
  • Brod tip: Čelični tabanaš
  • Marina: Senta
  • Veličina: 8.5
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #252 poslato: 04, 03, 2021, 08:50:32 pre podne »
E sad, verovatno si i ti Drivee u pravu što se protoka vazduha tiče, jer je ovaj pištolj već fabrički konstruisan za suviše mali protok (170 l/min) , pa mu je zato i učinak ravan nuli.

Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #253 poslato: 04, 03, 2021, 14:00:46 posle podne »
Nadjoh Zorku po porudžbini  114...
Ofarbao sam novi lim e sada imam novu dilemu.
Pre par godina sam farbao sa piturom ostatak čamca pa bih sada preko nje.Da li da idem Zorkim preko piture?
Šta mislite?

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #254 poslato: 04, 03, 2021, 14:23:47 posle podne »
E sad, verovatno si i ti Drivee u pravu što se protoka vazduha tiče, jer je ovaj pištolj već fabrički konstruisan za suviše mali protok (170 l/min) , pa mu je zato i učinak ravan nuli.

Problem je sto ti imas recimo 50litara, e sada, cim potrosis recimo 15 litara, vide boca nije na 5 ili 3 bara. Tada i protok vazduha pada.  To je najveci problem. Ti imas 150 litara na 3 bara, 50 x 3 trebalo bi biti 150 litara.

Da li taj kompresor naduva tih 280l po min.. ne verujem. Abac koji je vrh kompresora imaju usisnu moc 240l po min. Ako te ne mrzi, otidi negde ko ima bocu od 400l pa probaj.

Recimo, parkside ima slicno nesto a you tube je pun testova istog pistolja.. evo link:
https://www.kupujemprodajem.com/alati-i-orudja/pneumatski-alat-i-kompresori/pistolj-za-peskarenje-parkside/oglas/62597164

U svakom slucaju bi trebao imati iste rezultate kao i ovi na klipovima. Ako imas isto, to je to.. to mu je vrh. Dobar za sitne delice itd..

« Poslednja izmena: 04, 03, 2021, 14:47:51 posle podne Drivee »