E, ovako treba... > Majstorije i popravke - Uradi sam..

Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti

<< < (56/57) > >>

Alex 21:
Pomoc prijatelja nov sam ovde a i nemam pojma o farbanju camaca.Kupio sam camac koji je farban 3 u 1 bojom.Vas savet jel moze ta boja da se izmatira pa da se farba zorkinom bojom poliuretanskom osnovna pa zavrsna.Pa posle dno katran epoxy pa antialgin i dali moze katran epoxy da se maze unutrasnji deo camca tipa samo dno
Hvala

broker975fx:
Teorecki ne moze, epoxi osnovna ce po tom scenariju da razara ovu slabiju a epilog je jasan. Sa druge strane u praksi se verovatno nece nista desiti pod uslovom da sve bude suvo, cisto i dovoljno izmatirano da nova ima zasata lepo da se veze. U svakom slucaju najbolje na go metal ici sa epoxi osnovnom. Epoksi katran nije za nadvodni deo, on nema uv pigmente tako da ce se prilicno smoriti na suncu.

zankiki:
Greota bi bilo fabrati čamac kako treba preko loše osnove...

Bećar:
Naj sigurnije ti je da pozoveš  064 640 00 52 i pitaš njihovog tehnologa .Objasniće ti do detalja.
Recimo ,moje pitanje je bilo da li mogu farbati preko uljane boje ili mora da se peskira?
Može preko uljane ako je ofarbana podloga starija od godinu dana .Nikako matirati,šmirglati  jer se dolazi u kontakt sa svežijom bojom...
Najbolje je da ih pozoveš ...

A pošto si nov, pročitaj i preporuke za bezbednost plovidbe malih čamaca na linku ispod posta  .Nije na odmet  hi

DuleN:

--- Citat: zankiki  18, 02, 2023, 07:53:12 pre podne ---Greota bi bilo fabrati čamac kako treba preko loše osnove...

--- Kraj citata ---

Apsolutno se slazem...

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju