Autor Tema: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti  (Pročitano 114308 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #150 poslato: 22, 04, 2015, 12:21:17 posle podne »
Хвала на одговору, Акерс.
Ја поштујем ваше искуство - оно је импресивно.

И сигуран сам да сте имали искуства и са бојама слабијег квалитета. Међутим, из вашег одговора видим да боје фирме Хемипродукт нисте користили. Дакле, ваша тврдња да ће се боја ољуштити може да буде и тачна и нетачна.

Заиста ми није намера да оглашавам и рекламирам ову фирму - да сам то хтео, могао сам то да урадим одавно, јер од мене купују већ више од осам година. Желим само да свима дам информацију да у време ових скупоћа постоје и друга решења и други производи, а не само ови реномирани, које сте навели.

То су све светски познате фирме и оне су довољно богате да могу себи да приуште да плате све те међународно призанте сертификате. Наши произвођачи немају такво тржиште код нас да би им се исплатила таква инвестиција.

Никога нисам наговарао ни раније да купује Питурину, ни Зоркину боју (и једна и друга фирма су моји купци већ годинама). Свако мора сам да изабере шта му се више исплати и шта  може да плати. Истина, нисам пропагирао ни Хемпелс из Умага, а и њима сам својевремено продавао биоциде за антиалгине. Ја и нисам у ситуацији да могу некод да пропагирам - нисам ја произвођач а врло кратко имам овај мој, стари чамац, и само једном сам га фарбао до сада, тако да не могу ни на основу личног искуства нешто да кажем.

Понављам, није коректно за неки производ рећи да не ваља само зато што га није произвео неко од светских "играча".

Van mreže Akers

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 73
  • Pol: Muškarac
  • Pronacicemo put ili cemo ga sami stvoriti...
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #151 poslato: 22, 04, 2015, 12:47:51 posle podne »
Bas iz tog iskustva sa svim proizvodjacima boja i pricam.
Vremena su teska i naravno da svako gleda da prodje sto jeftinije.Ali to je i poenta onoga sto ja pricam.Evo primera: opeskarite i ofarbajte dva broda sa nekom bojom od renomiranih proizvodjaca a drugi sa  bojom Hemiprodukta ili bilo kojeg domaceg proizvodjaca.Oba objekat ili brod ce vizuelno izgledati potpuno isto ali za godinu dana ce se videti razlike a za dve godine ce  objekat koji je ofarban losom bojom ponovo ici napolje i ponovo ce se peskariti i farbatii.Tako da ovo sto ja predlazem iako skuplje na duzi period izadje jeftinije nekoliko puta  od farbanja jeftinim bojama

Ja sam Hemijski Tehnolog po struci i znam da za cenu od 550,oo dinara po litri za osnovnu i 670,00dinara po litri za katran  ne moze se proizvesti kvalitetna boja.Ovo nema veze sa mojim dugogodisnjim iskustvom,vec sa tehnologijom pravljenja boje.

Ja uopste nemam problem da neko farba sa Piturom ,Heliosom,Hemiprodugtom Dugom,Zvezdom itd
Ali ljudi jasno moraju da znaju da su to boje za jednu godinu do najvise dve godine i da posle samo par meseci menjaju boju i objekti moraju ponovo na obalu na pripremu i novo farbanje.
Akers doo
Prefesional paint

Peskarenje i Farbanje
Antikorozivna Zastita

Mob:0637519071
Mob:0637651257
Fix:022658849
Fax:022613403
email:lacalmd@yahoo.com

Van mreže dragand

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 118
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hanter
  • Brod tip: Smederevac
  • Marina: Grocka
  • Veličina: 6m
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #152 poslato: 22, 04, 2015, 13:59:20 posle podne »
Sve je ovo tačno kada su u pitanju veći plovni objekti čije izvlačenje zahteva veći napor i novac itd...... Ali za nas koji imamo manje metalne čamce čija je vrednost 400, 500 evra dati za kvalitetnu farbu i farbanje odjednom 150, 200 ili koliko već evra....... nema nekog smisla. Ja sam ofarbao pre tri godine irkomovom 3 u 1 i nisam stavljao anti algin i prezadovoljan sam. Ne ljušti se, nema algi a sve me je koštalo 60-tak evra i jedan dan posla sa dva drugara.
        Da imamo više para plovili bi sa nekom većom i skuplom lađom i naravno da bi ond koristili renomirane proizvođače i usluge majstora. Ali ovako..... dobili smo nekako sredjen čamac na rate  j1

Van mreže packe

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 771
    • FISHERMANS
  • Brod tip: DUNAVSKI HUNTER
  • Marina: KARABURMA
  • Veličina: 8M
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #153 poslato: 22, 04, 2015, 19:06:49 posle podne »
Lepo covek kaze ,a mnogi su se patili sa probanjem raznih proizvodjaca pa su placali dva puta istu stvar.O GUBLJENJU zivaca da nepricam trokovima vadjenja camca peskiranju smirglanju itd.   Zna se ko pravi dvokomponentne boje za camac koje vrede naravno kostaju i traju cene se krecu zavisi od pakovanja kolicine od 15 e do 20 e  litar dve komponente  International paint,Hempel,Jotun Tikkurila,Ameron,Sigma ffff

Van mreže ANASTASIA II

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 179
  • www.mojaladja.com
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #154 poslato: 22, 04, 2015, 21:37:34 posle podne »
Ko hoce kvalitet neka zaboravi sve i neka kupi awl grip boju.

Van mreže Akers

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 73
  • Pol: Muškarac
  • Pronacicemo put ili cemo ga sami stvoriti...
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #155 poslato: 23, 04, 2015, 16:46:29 posle podne »
Lepo covek kaze ,a mnogi su se patili sa probanjem raznih proizvodjaca pa su placali dva puta istu stvar.O GUBLJENJU zivaca da nepricam trokovima vadjenja camca peskiranju smirglanju itd.   Zna se ko pravi dvokomponentne boje za camac koje vrede naravno kostaju i traju cene se krecu zavisi od pakovanja kolicine od 15 e do 20 e  litar dve komponente  International paint,Hempel,Jotun Tikkurila,Ameron,Sigma ffff

Ja o tome i pricam ko zeli kvalitet mora da uradi dobru pripremu i da uzme dobru boju.Meni samo smeta kada ljudi prihvataju savete nekoga ko se ne razume pa svake ili svake druge godine moraju da vade  i ponovo farbaju svoje objekte.Jer kada je objekat sveze ofarban nema razlike  da li je radjen losom ili dobrom bojom to se vidi sa godinama koje prolaze i novcem koji u dzepu ostaje.:))))
Akers doo
Prefesional paint

Peskarenje i Farbanje
Antikorozivna Zastita

Mob:0637519071
Mob:0637651257
Fix:022658849
Fax:022613403
email:lacalmd@yahoo.com

Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #156 poslato: 21, 06, 2015, 17:13:54 posle podne »
Drustvo sta raditi kada je camac ofarban uljnim ili nitro bojama a imam potrbu opet da ga farbam. Probija rdja. Pokojni cale ga je mackao 3u1 i ne zraje dugo. Hoce li poliuretanska podici staru farbu ili da nastavim da 3u1 pa koliko izdrzi?

Van mreže bratsaja

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 97
  • Pol: Muškarac
  • bolje ispasti glup nego iz voza
    • jos nema ime
  • Brod tip: hand made,6 metara cistog celika
  • Marina: kod tasta u bašti
  • Veličina: 6
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #157 poslato: 21, 06, 2015, 22:24:21 posle podne »
Ono sto znam iz sopstvenog iskustva je da ce epoxi podici nitro.Za poliuretan ne znam ali to nije nije boja za podvodni deo.
Količina ribolovačkog pribora obrnuto je srazmerna broju dana provedenih na vodi.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #158 poslato: 21, 06, 2015, 23:34:34 posle podne »
Evo ti moj primer, doduse iskustvo sa drvenim vratima, stara boja bila uljana (farbano pre jedno 30god). Vrata samo blago smirglom matirana i dobro ociscena a zatim preduvana sa poliuretanom. Epilog tuzan, posle jedno mesec dana, pocelo podizanje i pucanje uljane farbe tamburanje

Van mreže Akers

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 73
  • Pol: Muškarac
  • Pronacicemo put ili cemo ga sami stvoriti...
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #159 poslato: 24, 06, 2015, 20:41:02 posle podne »
Nitro i epoksi boje su najace i one idu do metala ,posle idu poliuretanske i na kraju uljane.
Preko nitro i epoksi premaza mogu ici i poliuratanske i uljane.
Preko poliurtanskih premaza moze ici samo uljana  nitro nikako jer bi je podigao.
Preko uljanih idu samo uljane ne mogu ni nitro ni poliuretanske.

Nemojte da vas zavara sto se boja  odmah ne dize ako slucajno pogresite podice se sigurno ako napravite  gresku...
Ako nekome treba savet za tehnologiju farbanja slobodno pisite.

pozdrav
Akers doo
Prefesional paint

Peskarenje i Farbanje
Antikorozivna Zastita

Mob:0637519071
Mob:0637651257
Fix:022658849
Fax:022613403
email:lacalmd@yahoo.com

Van mreže Akers

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 73
  • Pol: Muškarac
  • Pronacicemo put ili cemo ga sami stvoriti...
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #160 poslato: 24, 06, 2015, 20:48:29 posle podne »
Ono sto znam iz sopstvenog iskustva je da ce epoxi podici nitro.Za poliuretan ne znam ali to nije nije boja za podvodni deo.

Poliuretan je boja za nadvodni deo,nadgradje i palube.
Ispod vodene linije ide antifauling i na teretnim barzama boje na bazi epoxi katrana(Balastin Intenational 365 itd)
Sve ostale nitro i epoksi boje nisu predvidjene za direktan kontakt sa vodom ma koliko kvalitetne bile.
Akers doo
Prefesional paint

Peskarenje i Farbanje
Antikorozivna Zastita

Mob:0637519071
Mob:0637651257
Fix:022658849
Fax:022613403
email:lacalmd@yahoo.com

Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #161 poslato: 25, 06, 2015, 07:40:17 pre podne »
Koliko se secam pokojni cale mi je govorio, a i u vikendici sam video kantice irkom 3u1 boje i predpodtavljam da je camac sa tom bojom ofarban. Sad treba da ga preuzmem i sredim za sebe pa razmisljam sta da radim. Nosim se mislju da uzmem skid boju pa spaklom da gulim staru farbu, peskiranje predpostavljam da nije jeftino dim camca 5.35 x 1.35. Ako nista za sada opet irkom 3u1 ili neka druga nitro boja pa nek taljiga do prskiranja i neke boje iz merine programa. Koliko bi kostalo prskiranje takvog camca?

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #162 poslato: 31, 08, 2015, 14:39:00 posle podne »
Kako ko te klepi. Nije ispod 60 eura.. za felnu traze po 10 eura.

Van mreže evrotec

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 179
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #163 poslato: 31, 08, 2015, 18:54:13 posle podne »
Narode ovaj akers vam je najveci prevarant
Sto se farbanja tice i farbi

Van mreže dragand

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 118
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hanter
  • Brod tip: Smederevac
  • Marina: Grocka
  • Veličina: 6m
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #164 poslato: 31, 08, 2015, 19:12:12 posle podne »
Zašto prevarant?  sha Obrazloži  eek