Autor Tema: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti  (Pročitano 114325 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #135 poslato: 04, 06, 2014, 06:01:36 pre podne »
Ja razumijem da su teska vremena ali tko nema ni netreba mu čamac ili brod...drive napise da su on i drug kupili kanticu antialgina i podjelili...o..
da ali ta kantica bude dovoljna za dva camca u jednu ruku da se ofarba dva camca. Jedna ruka je skroz ok, radi i nema algi. svake godine malo presmirglam i premazem. Nekada preskocim ako vidim da se boja nije skinula..

Da su vremena teska, teska su. zato mi u Srbiji imamo neku sposobnost da sa nista napravimo nesto..

Van mreže Whitesnake

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #136 poslato: 16, 02, 2015, 21:40:25 posle podne »
Brate Drivee... razumem te potpuno....ja radim u javnom preduzecu za platu vrednosti romske socijale(mlooooooogo... sam fin da bih ...dalje komentarisao...)....ja se snalazim tako sto prilikom kupanja u Tisi izaberem peskovitu obalu pa pokusam da operem sto bolje mogu i brodic i camac od algi sa dzakom od krompira..veruj mi ...skine se dosta ...ako nesto ne moze ..malo uzmem peska na dzak pa blaaago trljam  i tako se sve skine....svake godine ili godine koje mogu ako sam u mogucnosi ga namazem antialginom i to je to(napominjem da mi je brodic ofarban zorkinom osnovnom pa onda epoxi katranom u vodenom delu pa onda anti alginom) gornji deo korita brodskom Piturinom...a Maverick verovatno jos ne zivi  u Srbiji.... pa njegov komentar nije na mestu...ili bi mozda shvatio materiju kada bi razumeo da i mi sa 30 hiljada pa i manje  posteno zaradjene plate zelimo isto  da zivimo ovaj jedan jedini zivot... hi.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #137 poslato: 17, 02, 2015, 09:05:31 pre podne »
Ne Zivim u Srbiji, zivim u Hrvatskoj...iskreno nema tu neke velike razlike...place su nesto vece i sve je skuplje tako da u istim govnima smo i jedni i drugi...ja sam samo od onih koji kad nesto radi radi to maximalno korektno...da ne bacam pare za malo materijala koji nece funkcionirati kako treba ...ali ajd snalazimo se svakako...kako tko zna i umije  thumbup

Van mreže Whitesnake

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #138 poslato: 17, 02, 2015, 17:57:27 posle podne »
Ne Zivim u Srbiji, zivim u Hrvatskoj...iskreno nema tu neke velike razlike...place su nesto vece i sve je skuplje tako da u istim govnima smo i jedni i drugi...ja sam samo od onih koji kad nesto radi radi to maximalno korektno...da ne bacam pare za malo materijala koji nece funkcionirati kako treba ...ali ajd snalazimo se svakako...kako tko zna i umije  thumbup
     Ma sve je ok....razumem sta si hteo da kazes,jer ja sam isto takav...kad radim nesto uvek gledam da to bude odradjeno perfektno....ali dosla su takva je*ena vremena da covek mora da se snalazi i dovija kako zna i ume a to je pocelo opasno da me nervira ...pregazio sam vec pola zivota i ne vidim da ce u skorije vreme biti bolje....otuda te moje gorcine u prethodnom postu....ali zato smo tu da se pomazemo ,savetujemo pa i razmenimo misljenja ma kakva ona bila....drugarski pozdrav i sto pre na vodu... a0335

Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #139 poslato: 15, 03, 2015, 19:25:02 posle podne »
Samo da podelim svoje ludo iskustvo ffff....Pre dve godine vec sam vas manijacio sa problemom farbanja camca (str.8,9,10)...Kupio sam camac koji je ofarban neidentifikovanom osnovnom dvokomponentnom bojom i nisam znao da li da je smirglam i pa da farbam ponovo ili da preko nje ofarbam uljanu....I tako vam ja preko te boje namazem obicnu uljanu plavu boju koja je izdrzala naravno samo jednu sezonu i oljustila se ali samo u podvodnom delu ali zato ta luda osnovna boja verovali ili ne nigde nije pustila  ha ........Gde se ogrebala malo pusilo rdju ali ostatak camca nigde :).....Tako da eto mene opet u istoj dilemi samo mi sada pada 3 u 1 kuku

Van mreže Akers

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 73
  • Pol: Muškarac
  • Pronacicemo put ili cemo ga sami stvoriti...
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #140 poslato: 09, 04, 2015, 12:09:23 posle podne »
Svima preporucjuem da svoje camce opeskare i urade tri ili cetiri premaza.Minimalno 200 mikrona suvog filma
Boja iskljucivo epoksi dvokomponentna.
Iznad Vodene linije poliuretanski lak.
Ispod vodene linije Antifauling
Obavezno je flekojavnje jegija i tesko dostupnih mesta ovo je najvaznija operacija za svaki premaz.
Proizvodjaci su International,Hempel,Sigma,Jotun,Ameron
Svi ostali ali bas svi nisu ni blizu sa kvalitetom ko vam kaze drugacije laze vas.
Bilo bi dobro da vam majstor farbar  kada preuzimate camac pokaze kolika je debljina suvog filma sa aparatom koji se zove elkometar i da vam pokaze slike peskarenja ako vi neprisustvujete peskarenju.
Kvalitet SA 2,5 znaci da je lim 100% cist bez ikakvih stranih tela.

Manite se Zorke heliosa piture boja za auta to je sve bezveze.Uljane boje ne koristiti ni slucajno jer nisu za vodu
Ja sada ponovo peskarim i farbam camce  koje je moj otac farbao devedesetih godina i jedva ih opeskarim jer boja jos drzi.

Ako zelite da vam plovni objekat bude u vodi 5 do 10 godina bez vadjenja poslusajte me.
Novac koji dajete majstorima za farbanje svake dve tri godine mozete upotrebiti na drugi nacin.
Pozdrav
Izmeni poruku

* Slika104.jpg (119.43 KB, 960x1280 - pregledano 47 puta.)

* Slika215.jpg (164.08 KB, 960x1280 - pregledano 36 puta.)

* Slika177.jpg (125.46 KB, 960x1280 - pregledano 42 puta.)
Prijavi uredniku     91.150.71.246
Akers doo
Prefesional paint

Peskarenje i Farbanje
Antikorozivna Zastita

Mob:0637519071
Mob:0637651257
Fix:022658849
Fax:022613403
email:lacalmd@yahoo.com
Akers doo
Prefesional paint

Peskarenje i Farbanje
Antikorozivna Zastita

Mob:0637519071
Mob:0637651257
Fix:022658849
Fax:022613403
email:lacalmd@yahoo.com

Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #141 poslato: 22, 04, 2015, 09:28:23 pre podne »
Trazio sam po netu nesto vezano za boje i naletim na firmu: http://www.hemiprodukt.co.rs/  .....Na sajtu pronadjem da imaju izmedju ostalog imaju i epoksi program (Osnovnu,katran,zavrsnu......)

Da li je neko slucajno eksperimetnisao sa njima?

Cenu su relativno povoljne a i koliko sam shvatio iz price sa prodavcem moguc je svaki dogovor.Konkretno pitao sam ga za pakovanja posto se pakuju u pakovanjima od 5 i 20 kg....

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #142 poslato: 22, 04, 2015, 10:22:28 pre podne »
Trazio sam po netu nesto vezano za boje i naletim na firmu: http://www.hemiprodukt.co.rs/  .....Na sajtu pronadjem da imaju izmedju ostalog imaju i epoksi program (Osnovnu,katran,zavrsnu......)

Da li je neko slucajno eksperimetnisao sa njima?

Cenu su relativno povoljne a i koliko sam shvatio iz price sa prodavcem moguc je svaki dogovor.Konkretno pitao sam ga za pakovanja posto se pakuju u pakovanjima od 5 i 20 kg....


Фирма Хемипродукт из Новог Сада (производња је у погону у Бегечу) је један од мојих купаца. На тржишту су већ годинама у програмима за грађевинарство и заштиту метала од корозије. Пре неколико година почели су са производњом бродских боја али у малим количинама и за индустријске потребе. Тренутно њихове боје користе неке фирме у Апатину које се баве одржавањем пловила.
Њихов проблем је истовремено и проблем свих осталих - да би ушли у неко од бродоградилишта требало би да прибаве неке од међународно признатих сертификата (типа Loyd и сл.) што је изузетно скупо.

У свом програму имају двокомпонентне епоксидне боје и то: основну и катран и полиуретанску завршну боју (само белу у овом тренутку). Користе савремене и квалитетне сировине неких од најпознатијих произвођача.
Имају боје за заштиту челичних конструкција али и алуминијума.
Боје су атестирали у ИМС-у (Институт за материјале Србије, Београд).
Уз боје иде и одговарајући прајмер.
Не производе антиалгин.

Разматрају могућност паковања у кантама запремине испод 5 лит. како би могли да одговоре и на потребе купаца попут нас - који у сопственој режији желе да освеже своје пловило.

Боју можете купити у њиховом продајном центру у Борчи (важи за Београђане) али можете је поручити и код произвођача и они ће вам је доставити курирском поштом.

Уколико је још неко заинтересован могао бих да напишем мало више о сваком поједином премазу уз упутства како произвођач саветује у циљу постизања најбољих резултата.

Закључак: њихове боје јесу квалитетне али немају име и традицију у овом сегменту тржишта. Управо зато, њихове боје су значајно јевтиније од боја које наутичари користе.

Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #143 poslato: 22, 04, 2015, 10:31:03 pre podne »
Tako nesto sam i pretpostavljao  114 ...To bi mozda trebalo probati...

Razlika u ceni je fina.Osnovna je oko 550din po litri a epoksi katran oko 670 .Pakovanja su 5 l + 1l ucvrscivaca sto mu za osnovnu dodje oko 3300 za 6l.

Mozda bi jedino bilo dobro videti sa njima o manjim pakovanjima.

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #144 poslato: 22, 04, 2015, 11:12:57 pre podne »
Ta prodavnica u borci jel imate adresu ili tel potrebna mi je osnovna za camac sto po pravim hvala
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Akers

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 73
  • Pol: Muškarac
  • Pronacicemo put ili cemo ga sami stvoriti...
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #145 poslato: 22, 04, 2015, 11:20:12 pre podne »
Osnovna boja  nije ispod 2000,00dinara  za litar
Poliuretanski lak je oko 3000,00 dinara za litar
Antialgin je oko 2400,00dinara za litar
Epoksi katran je najeftiniji 1440,00dinara za litar

Neko vas opasno lozi i vara sa tim cenama.
To je boja  koja traje godinu dana  prvo toplo hladno i ona ce poceti da otpada.
Akers doo
Prefesional paint

Peskarenje i Farbanje
Antikorozivna Zastita

Mob:0637519071
Mob:0637651257
Fix:022658849
Fax:022613403
email:lacalmd@yahoo.com

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #146 poslato: 22, 04, 2015, 11:48:53 pre podne »
Ta prodavnica u borci jel imate adresu ili tel potrebna mi je osnovna za camac sto po pravim hvala

Жао ми је, не знам адресу и немам контакт податке.
Пробаћу да се чујем са власником фирме па ћу јавити касније.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #147 poslato: 22, 04, 2015, 11:50:42 pre podne »
Osnovna boja  nije ispod 2000,00dinara  za litar
Poliuretanski lak je oko 3000,00 dinara za litar
Antialgin je oko 2400,00dinara za litar
Epoksi katran je najeftiniji 1440,00dinara za litar

Neko vas opasno lozi i vara sa tim cenama.
To je boja  koja traje godinu dana  prvo toplo hladno i ona ce poceti da otpada.

Акерс, можете ли рећи за чије боје су цене које сте навели у својој поруци и у којим паковањима?

И још нешто - да ли сте лично пробали да радите са тим бојама или сте само чули да се после једне сезоне скида?

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #148 poslato: 22, 04, 2015, 12:02:40 posle podne »
Hvala u napred camac radim u krnjaci pa mi borca blizu a i cena mi odgovara
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Akers

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 73
  • Pol: Muškarac
  • Pronacicemo put ili cemo ga sami stvoriti...
Odg: Farbanje metalnog camca-iskustva i saveti
« Odgovor #149 poslato: 22, 04, 2015, 12:07:33 posle podne »
Osnovna boja  nije ispod 2000,00dinara  za litar
Poliuretanski lak je oko 3000,00 dinara za litar
Antialgin je oko 2400,00dinara za litar
Epoksi katran je najeftiniji 1440,00dinara za litar

Neko vas opasno lozi i vara sa tim cenama.
To je boja  koja traje godinu dana  prvo toplo hladno i ona ce poceti da otpada.

Акерс, можете ли рећи за чије боје су цене које сте навели у својој поруци и у којим паковањима?

И још нешто - да ли сте лично пробали да радите са тим бојама или сте само чули да се после једне сезоне скида?

Ovo su cene za  International paint,Hempel,Jotun Tikkurila,Ameron,Sigma ovo su firme koje drze 95% svetskog trzista.
Probao sam sve moguce boje.Ja sam ofarbao na destine prekokeanskih brodova na stotine recnih brodova i jahti.Moja godisnja potrosnja boje je oko 125 tona.
Vecinu brodova koje vidite na savi i dunavu sam ja ofarbao odnosno moja firma. JRB,Heroj pinki,Luka leget,DDSG MAHART,Dunavski lloyd itd svi su se farbali kod nas.Moja porodica se ovim bavi preko 45 godina tako da iskustva imam bas mnogo.Ja bi prvi kupio kvalitetnu  boju po toj ceni.Mi se bavimo peskarenjem i farbanjem.Mnogo puta kada  peskarimo i farbamo objekte narucilac posla kupuje boju mi tada naplatimo peskarenje i nanosenje boje ali ne dajemo garanciju.
Sami ste rekli da ta firme nema sertifikat to dovoljno govori.

I poenta svega je da ako uradite kvalitetnu pripremu sa bojama koje sam vam prepoucio vas obvjekat ne morate da vadine 5-10 godina i kada ga izvadite ne morate da ga ponovo peskarite vec samo da osvezite lak i antialgin.A kada radite sa jeftinim ne proverenim bojama posle prvo zime boja pocinje da se ljusti i otpada i ponovo morate da vadite objekat i da ga peskarite.
Akers doo
Prefesional paint

Peskarenje i Farbanje
Antikorozivna Zastita

Mob:0637519071
Mob:0637651257
Fix:022658849
Fax:022613403
email:lacalmd@yahoo.com