E, ovako treba... > Majstorije i popravke - Uradi sam..

antialgin--iskustva i mišljenja članova foruma

(1/18) > >>

boban:
prosle godine kada sam generalno sredjivao brodic ocistio samsve do lima pa tri puta premazao zorkinim epoksi osnovni i dva puta epoksi katran alo nisam antialginom i kada sam ga zimus podigao na prikolicu pun skoljki, opran i ociscen od algi i skoljki a sada sam svuda trazio zorkin  antialgin ali svuda istekao rok.dali moze drugi proizvidjac antialgina ili mora zorkin

Kapetan:
nikad ne mazem antilagin, kvalitet vode kod nas je odlican ... pobije sve zivo  :suicide:

mislim da mozes koji hoces ali sacekaj da neko ko se bolje razume da odgovor

mossi:
Pre dve godine sam uradio podvodno farbanje aluminijumskog čamca, Hempelovim programom.
Odmastio i očistio podlogu, hempelovim sredstvom, dva sloja prajmera i dva sloja antialgina.
Pošto sam i prethodni čamac farbao Hempelovim antialginom primetio sam da mi se ovaj antialgin jako praška tj ostaje na prstima.
Prve godine je izdržao, ali drugu nije.  :wild:

Pošto sam jesenas imao problem sa lomom ruke, nakon što sam izvadio čamac, samo sam u nekoliko navrata izbacio vodu/led sve do danas.
Lep dan, roštilj u dvorištu, da kucnem u drvo, i ruka je dosta dobro.. naterali su me da malo analiziram stanje poslednjeg farbanja nakon dve godine eksploatacije.

I evo šta sam video:

- Nadvodnih 10-tak santimetara antialgina je u odličnom stanju!  :)
- Podvodnog antialgina NEMA!

Nakon što sam oprao alge, video sam da na rubnim delovim bočne stranice praktično NEMA antialgina tj ima ga ali u tragovima.

- Prajmer je u dobrom stanju, ali ne kažem da možda ne bi trebao barem jedan novi sloj.

Tako da imam 3 opcije:

- 1 sloj prajmera + 2/3 sloja antialgina
- 3 sloja po tabanu, a rubove pojačati sa 4/5 slojeva
- 2 sloja antialgina (i bez puno filozofiranja obnavljati 1 sloj svake godine!)

Ajde dajte neki savet.  :friends:

 :drinks:

------------------------------

Evo imao sam i stručnu pomoć, a i sam čamac izgleda ovako:

busa2:
Bobane mozes bilo ciji antialgin ali se moras pridrzavati uputstva tog proizvodjaca o pripremi i podlozi.
Mossi, nemoj praviti sprdnju , nemas ti camac od 5 tona i 30 m2. Odradi to sve kako treba ispocetka da nebi posle bio u dilemi( dali si trebao tako ).

mossi:
Kakva sprdnja, pre dve godine me materijal koštao 100e  a izdržalo jedva jače od godinu dana.

A evo koliko to košta danas:
- Alu Safe 7120 - Antialgin 0.75L ............. 3140din
- Razređivač - 510din
- 2603 prajmer - 1810din
- razredjivač - 700din

--------------

Sve ispočetka bi bilo peskarenje, odmašćivanje, prajmer, antialgin: 60+10+(2x(18)+7)+(3x31)+5 = 210e materijal i tako svake 2 godine???

---------------

Tehnolog je rekao sledeće, ako je antialgin dobar ide samo obnova, ako je prajmer dobar ide antialgin, ako je prajmer delimično loš, ide 1/2 sloja prajmera pa onda antialgin 2/3 sloja.

Zato ne vidim da sam nešto postavio pogrešno: moj prajmer je 98% dobar, može sloj, ali nije drama.

Iako mislim da je najjednostavnije i najjeftinije 35e godišnje za JEDAN sloj antialgina.
Ali sada bi tebalo najmanje DVA sloja, a dobro bi bilo TRI. (100 evrića obrni okreni)
Eto to je moje mišljenje, osim što sam poprilično tvrdoglav, umem da promenim mišljenje ako me neko ubedi da grešim.  :good:

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju