Autor Tema: Koja je najbolja rucna radio stanica ?  (Pročitano 49937 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Koja je najbolja rucna radio stanica ?
« Odgovor #60 poslato: 22, 02, 2013, 19:12:44 posle podne »

@LSI
ne postoji vise zavod za standardizaciju, to jest ne bavi se tim poslovima ... sada imamo KVALITET NIS (Bivsi EI nis) .. koji nista ne radi , poslao sam im pre dve nedelje sve sto su trazili od dokuemnata za neke kamere i jos se nisu javili ... cena po urdjaju 10.000 dinara ..


Kapetane, mislio sam na Institut za standardizaciju Srbije (http://www.iss.rs/ ).
Oni su zaduženi da izrade standarda koje posle oni u Nišu treba da ispoštuju u postupku provere usaglašenosti.
Ovaj Institut radi punom parom na harmonizaciji naših stadarda sa standardima EU. U prolosti kod nas je sve bilo zasnovano ja JUS-u (koji je bio zasnovan na DIN-u). Sada se sve preslikava iz EU i dozvoljeno je, pored prevedenih SRP standarda da u primeni budu i standardi na engleskom jeziku.

Druga je stvar da li u NIšu rade svoj posao ili samo uzimaju pare i posle nekog vremena lupe pečat (kao što su jedno vreme radili ovi u Beogradu prilikom carinjenja polovnih automobila)...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Koja je najbolja rucna radio stanica ?
« Odgovor #61 poslato: 22, 02, 2013, 19:46:31 posle podne »
LSI institut i dalje postoji .... ali ne radi vise nista sa gradjanstvom ... sve su prebacili na privatnu firmu KVALITET NIS

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Koja je najbolja rucna radio stanica ?
« Odgovor #62 poslato: 22, 02, 2013, 19:51:29 posle podne »
LSI institut i dalje postoji .... ali ne radi vise nista sa gradjanstvom ... sve su prebacili na privatnu firmu KVALITET NIS


Slažem se. Jedan od razloga je i to što u kratkom roku moraju da obrade hiljade standarda koji postoje u EU. Ko nema uvida u to teško može da shvati kooliko toga ima...