E, ovako treba... > Radio stanice...

Koja je najbolja rucna radio stanica ?

(1/13) > >>

gaguln:
koja je najbolja rucna radio stanica

Kapetan:

--- Citat: gaguln  06, 04, 2010, 22:51:01 posle podne ---koja je najbolja rucna radio stanica

--- Kraj citata ---

gaguln evo ti oni  linkovi

http://g.11404.rucne.radiostanice.aluxom.com/

i brodske

http://g.11405.mobilne.gmdss.radiostanice.aluxom.com/

Kapetan:
nemam rucnu imam stabilnu brodsku... na sat vremena obicno mozes da cujes recimo 5-6 prenosa brodova....

ujedno pokusaj

1 da smanjis squelch dok ne krene da pisti (to ti je osetljivost na sum znaci daj sto vise suma)
2 prebaci na HI (znam da je to za emitovanje ali daje rezultate , znaci sa LO prebaci na HI)
3 ako ni 1 ni 2 ne uplae , emituj poruku na 16om kanalu
 "pozdrav svima, test radio stanice da li me neko cuje hvala"

uradi test dva puta jer moguce je da te cuju a da ti njih ne cujes, ili da nikoga nema u dometu, pre testa bih ti preporucio da slusas 2 minuta pa ako se niko ne cuje onda krenu u komunikaciju posto je nepristojno uletati drugima u komunikaciju , ali posto nista vec necujes zanemari tih 2 min....

na kraju sidji do kapetanije i pokusaj da slusas da li se neko cuje... nemoj smetnuti sa umda da najverovatnije nemas dozvolu i da neko sluzbeno lice moze da ti napravi problem ... nisam cuo za takve slucajeve ali nikad se ne zna

Pera GARMIN:
Najbolja ručna: Icom M-33
koristio sam neku jeftinu Cobru prvo, dobar prijem, loša predaja (krči mirkofon)
pa sam prešao na Icoma i stvarno je ZMAJ (mislim Zmaj, ne kombajn)...

Dok Garmin ne napravi neku ručnu :)

KNINDZA:

--- Citat: pingvin44  07, 04, 2010, 10:56:06 pre podne ---Odlicno, taman da  ne moram da nacinjem novu temu. Elem, sa mojom rucnom Motorolom vec danima slusam 16-i kanal i ama bas nista ne cujem. Pa prosto nisam siguran da li mi je stanica ispravna uopste. I jos pitanje: postoje li na Dunavu, Savi itd repetitori koji rade na kanalima koji se koriste? I u kojoj meri se  uopste  kod nas koristi radio veza?

--- Kraj citata ---
Nemora da znaci da imas instalirane nauticke frkvencije...pa moze da se desi da ti je na 16 kanalu totalno druga frkvencija......

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju