Autor Tema: Ponasanje na forumu.  (Pročitano 12128 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Ponasanje na forumu.
« Odgovor #45 poslato: 27, 12, 2010, 13:53:49 posle podne »
Protiv FARME i VELIKOG BRATA se možda ne možemo boriti, ali ne treba ni da od foruma pravimo novu Farmu.


Ne znam da li sam jedini u ovoj zemlji ali ja do sada nisam pogledao ni jednan jedini put "Farmu" i ni jednu epizodu "Velikog brata".
Dakle, možemo se i boriti ako to želimo.

Za sada ostajem na forumu jer mi se on dopada svojim sadržajem i konceptom. Ostaću još malo da vidim da li će ova diskusija dovesti do nekog unapredjenja.
Ali ako se čitava priča završi tako što će forum postati sterilan, akademski klub u kojem se raspravljaju samo "100% nautičke" teme (ma kako ih definisali), verovatno ću primeniti isti metod kao i u slučaju Farme i Brata.

Iskreno, to bi mi bilo veoma žao, jer sam do sada upoznao neke nove, dobre ljude i stekao naviku da svakodnevno prelistam sve što drugi imaju da kažu i prokomentarišu.
I sam sam se uključivao u tudje teme, koje sam uvek tretirao kao opšte - naše i otvorene.

Možda sam nekada preterivao dužinom svojih komentara (ja prosto ne umem da kažem neke stvari kraće, a da to bude svima razumljivo; čak i tako neki moji stavovi nisu bili shaćeni onako kako sam ja to želeo ali "Ko će celom svetu ugoditi?").

Ponoviću: sve dok smo u svojim komentarima u okvirima pristojonog, za mene nema teme koju ne bih pročitao i u kojoj ne bih dao svoj komentar ako mislim da to ima smisla.

Da li neko ima plovilo ili ga nema, koliko neko provodi vremena na vodi, gde je neko plovio - sve to ne može biti kriterijum na osnovu kojeg bismo utvrdili da li je neka tema nautička ili nije.
A kamo lepe sreće da ima medju nama više onih koji imaju plovilo, koji su više na vodi i koji su preplovili naše reke, kanale, jezera, pa i svetska mora! Ti ljudi bi svojim tekstovima mogli svima nama da pruže dodatnu hranu za dušu...

(299 reči do prethodnih tačkica - dosta za ovaj komentar!)

Van mreže sceka

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
Odg: Ponasanje na forumu.
« Odgovor #46 poslato: 27, 12, 2010, 14:23:57 posle podne »
Ajde da Vam odgovorim:

@ kapetan: koji clanovi
Posto Vas ocigledno mrzi da procitate postove molim Vas pogledajte postove clana oblak!

Ne bih se vise zadrzavao oko slika gradjenja brodova ali kao tehnickom licu slika bez ijednog tehnickog detalja mi prica samo polovicno i zbog toga mislim da ih treba upotpuniti sa barem nekim tehnickim podatkom.

@ kapetan: statistika clana sceka
Prvo da se izvinem administratorima sto sam bio los clan. Upisite mi i neopravdane za dane kada nisam bio na forumu videcu za lekarsko uverenje da li ga mogu dobiti! Pa kapetane nisam znao da sam primljen u forum kao profesor, tada se ne bih ni prijavio jer se nesmatram dovoljno pametnim da to budem! Ja sam koliko sam znao i umeo ucestvovao u temama koje su me zanimale i za koje sam mislio da bi se mozda jos nekome svidelo da ih vidi. A prijavio sam se na ovaj forum da ja naucim i saznam a ne da ja druge ucim! Slatko sam se nasmejao kada sam video da Vi citirate JFK, Vi koji nista zapadno od Srbije ne vidite niti podnosite, Vi koji likujete kada se god nekome zapadno od Srbije nesto lose desi!!! Nemojte, zbunicete Vase poltrone koji Vas cene zbog toga!!!

Svakako da kao forum mora imati i nekih drugih tema koje su u blizoj i daljoj vezi sa nautikom i za to ste napravili kakvu takvu podelu, ali o cemu ovde ljudi da pisu, kada bi ja napisao o problemima ili o dobrim stvarima na mom camcu bio bih docekan na noz kao sto sam bio kada sam pomenuo moje probleme u vezi bavljenjem nautike i bio maltene ispljuvan! Na zalost imam malo veci camac i to me svrstava po mnogima u valjda Tajkune, Lopove, Ljude bez casti i morala i kako jos ne! Kako je jedan clan foruma rekao: prvo mora za nas obicne ljude pa tek onda za vas ... Izvinite ja u tome ne zelim da ucestvujem! Forum je mesto za sve i za one koji nemaju camce i za mali i za velike camce a teme se razvrstaju pa svako gleda i ucestvuje u necemu sto ga interesuje!

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Ponasanje na forumu.
« Odgovor #47 poslato: 27, 12, 2010, 15:47:34 posle podne »
@ kapetan: koji clanovi
Posto Vas ocigledno mrzi da procitate postove molim Vas pogledajte postove clana oblak!

pogledacu (nisam sarkastican da ne shvatis pogresno)

Ne bih se vise zadrzavao oko slika gradjenja brodova ali kao tehnickom licu slika bez ijednog tehnickog detalja mi prica samo polovicno i zbog toga mislim da ih treba upotpuniti sa barem nekim tehnickim podatkom.

ma apsolutno se slazem ja licno sam okacio brdo planova raznih manjih camaca , neki su dobri neki su losi , sada spremamo objavljivanje jedne knjie Brusa Robertsa o izgradnji brodova pa ce biti i tehnickih stvari (dva tri dana)

Slatko sam se nasmejao kada sam video da Vi citirate JFK, Vi koji nista zapadno od Srbije ne vidite niti podnosite, Vi koji likujete kada se god nekome zapadno od Srbije nesto lose desi!!! Nemojte, zbunicete Vase poltrone koji Vas cene zbog toga!!!

poltrone nemam jer ja nisam dete komunizma... a evo ga jos jedan od JFK koji je prikladan za ovu situaciju

Too often we... enjoy the comfort of opinion without the discomfort of thought.


Na zalost imam malo veci camac i to me svrstava po mnogima u valjda Tajkune, Lopove, Ljude bez casti i morala i kako jos ne! Kako je jedan clan foruma rekao: prvo mora za nas obicne ljude pa tek onda za vas ... Izvinite ja u tome ne zelim da ucestvujem! Forum je mesto za sve i za one koji nemaju camce i za mali i za velike camce a teme se razvrstaju pa svako gleda i ucestvuje u necemu sto ga interesuje!

zasto na zalost ? cemu paranoja ? kad sam ja zastupao tezu da mora za obicne prvo a posle za ostale ? pa ja sam prvi rekao 1% od vrednosti camca ?

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Ponasanje na forumu.
« Odgovor #48 poslato: 27, 12, 2010, 15:49:42 posle podne »
aaa u vezi statistike za malo da mi izmakne ...

”Koji je među vama bez grijeha neka prvi baci kamen”..(Jn.8,7)

e zato sam stavio statistiku....

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Ponasanje na forumu.
« Odgovor #49 poslato: 27, 12, 2010, 16:04:13 posle podne »
Kap, sceka jeste u pravu za neke stvari.
Sećam se tog napada kad je krenuo da opisuje svoj čamac ( ne znam više u kojoj temi beše).

Ispada da jedan Bayliner ili Sea ray ne treba opisivati na ovom forumu, ili diskutovati o istom, jer, bože moj, šiklje nemaju tu opremu- a i šta će im!

Stvarno, zar nije malo upadljivo, kad pogledaš marine na Savi i Dunavu u Beogradu, vidiš čitave špalire tih prelepih glisera i krstaša,
a na našem forumu jedva 3-4, od kojih se jedan povukao, drugi se upravo povlači, a treći se ukopao na poslednjoj odstupnici!!!
A Misha će da proda Benetoa i kupi šiklju!  :lol:
Pa da, verovatno su to sve kriminalci, neobrazovana stoka, ne znaju ni komp da upale!  :taunt:
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže sceka

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
Odg: Ponasanje na forumu.
« Odgovor #50 poslato: 27, 12, 2010, 16:48:51 posle podne »
aaa u vezi statistike za malo da mi izmakne ...

”Koji je među vama bez grijeha neka prvi baci kamen”..(Jn.8,7)

e zato sam stavio statistiku....

Znaci: Sedi sceko, nedovoljan 1. Izvinite nastavnice ali stvarno nisam znao da sam trebao da predajem novo gradivo ove godine a vi da ocenjujete!

Ipak je bolje da se ispisem iz ove skole!

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Ponasanje na forumu.
« Odgovor #51 poslato: 27, 12, 2010, 17:05:28 posle podne »
i da zavrsimo sa narodnom:

"Sto je babi milo to se babi snilo."

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Ponasanje na forumu.
« Odgovor #52 poslato: 27, 12, 2010, 17:12:28 posle podne »
vesti da se brisu.ima ih vec na pocetnoj.npr.sve koje nisu komentarisane da se brisu posle nedelju dana(samo na forumu)

"pobiveno" oko 80%

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Ponasanje na forumu.
« Odgovor #53 poslato: 27, 12, 2010, 17:13:57 posle podne »
Možda nećeš imati podršku, ali te te ne sprečava da i dalje misliš da si u pravu.
Kao recimo Dule!  :lol:

 :friends:

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Ponasanje na forumu.
« Odgovor #54 poslato: 27, 12, 2010, 17:16:10 posle podne »
Može, ajd sad CRTA!  :yahoo:

Van mreže igorbos

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 417
  • Pol: Muškarac
  • Mirno more nikada nije stvorilo dobrog mornara.
Odg: Ponasanje na forumu.
« Odgovor #55 poslato: 27, 12, 2010, 17:30:45 posle podne »
Mene interesuje Dule da li te makar u vlastitoj kuci neko razumije???Ne vrijedjam!Nego mi nisi jasan.Odlaze odavde i oni koje branis.Toliko pricas o GPS-u drugima a i sam si izgubio si kompas cini mi se!Naglasavam NE VRIJEDJAM nego se osvrni malo i pogledaj sta si uradio.Za par sati 4-5 otislih sa ladje.LjUDI SVAKI JE COVJEK VRIJEDAN.Nisu svi navikli na ciganluk (zargonski,rome cijenim) oko sebe pa da mogu i hoce da trpe prozivanja i ponizavanja.Nije moguce da svi oni nisu u pravu a ti i Sale jeste! ALOOO
                                                             
Igor

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2074
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Ponasanje na forumu.
« Odgovor #56 poslato: 27, 12, 2010, 17:50:15 posle podne »
Наш народ каже "Кога нема без њега се може". Али није то поента.  Штета је напустити форум. А ни разлози нису "оправдани". Једноставно ако не можеш да превазиђеш "поклапања" ставова, несалгања са истим, ако не можеш да свима доглавиш да си у праву, то све није разлог за одлазак. Зар је битно ко је наутичар а ко није? "Ма зови ме и лонац само немој да ме разбијеш".   Мени све ово личи на детињарије. Међу постовима чланова који су напустили форум има интересантних ствари. Међу постовима чланова форума који нису напустили исти има досадних ствари. Па шта. Идемо даље. Треба сутра да се сретнемо на реци и шта онда, да окрећемо главе једни од других због сукоба мишљења.
На крају један лични став али да ме не схвете погрешно. Ако напустим форум, напустио сам скроз и без учешћа у постовима и без читања истих и без форума и без самог имена "Моја лађа". Ако и даље повремено читам ствари из форума онда нисам отишао, само сам прешао у илегалу. Зато маните се ћорава посла и идемо даље. 

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Ponasanje na forumu.
« Odgovor #57 poslato: 27, 12, 2010, 17:56:32 posle podne »
Tu i tamo ima nas i razumnih! :lol: :taunt:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Ponasanje na forumu.
« Odgovor #58 poslato: 27, 12, 2010, 18:00:42 posle podne »
srspo apsolutno se slazem sa tobom (gledacu da mi ne udje u naviku  :lol:)

ja ne kapiram sta znaci odlazak sa foruma ? ako se posvadjam sa nekim da li to znaci da sam se posvadjao sa svima ? ako mogu da pomognem jednom a sa desetoricom sam u svadji pa naravno da cu ostati da pomognem ...

evo danas vidim neki forumi zatvorili svoje sadrzaje za goste ... drugim recima ako niste njihov clan onda nemate pravo da ih citate i edukujete se putem njih ovaj forum nikad nece pasti tako nisko :(

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: Ponasanje na forumu.
« Odgovor #59 poslato: 27, 12, 2010, 18:15:26 posle podne »
ljudi , šta je sa vama ?

kakvo odlazenje i zasto , sve ostre reci koje sam ja uputio nikada se nisu odnosile na imovinu (plovilo)i finansisko stanje bilo kog clana foruma niti je postojala namera o nekom vredjanju vec iskljucivo na drzavu sto po mom misljenju ako i zeli nesto da resi to radi lose i bez mnogo logike .ako sam nekog i potkacio to je samo bio dule ali ne zato sto coveka mrzim ili mu zavidim  vec zato sto mislim da za neke stvari nije upravu ako gleda po nekim pitanjima u sirinu. drugo prvi dule oplete po svima nama i to jako grubo kad god on za to oseti potrebu(iako vecina misli da nije upravu) on covek brani svoj stav  i sta ja zato treba da idem sa foruma  ili da se vadim na to kako dule mene mrzi i zeli mi zlo . dule nezameri sto samo tebe spominjem ali samnom tako i jeste . netreba ni dule a ni busa da odu sa foruma a vreme ce da pokaze ko je od nas dvojice u nekoj prici bio u pravu ...pa ce mozda onaj drugi da plati pice ?
e sad ponovo se javlja ono: sta i koliko ko ocekuje od ovog foruma ?

www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR