Autor Tema: SVAŠTARA  (Pročitano 147048 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: SVAŠTARA
« Odgovor #45 poslato: 14, 04, 2010, 20:41:00 posle podne »
Nikakve lose namere nisam imao,prosto neke stare,losije navike moramo menjati.Daleko od bilo kakvog "noza".
Sto se tice simpatija,nisam siguran sta da kazem.Sto se mene tice svaki pomak na bolje je  :good:

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: SVAŠTARA
« Odgovor #46 poslato: 14, 04, 2010, 20:54:08 posle podne »
Znam da nisi imao lose namere nego samo da ti pojasnim!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: SVAŠTARA
« Odgovor #47 poslato: 14, 04, 2010, 21:01:44 posle podne »
Nakon pojasnjenja mislim da je promena veza resenje...

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: SVAŠTARA
« Odgovor #48 poslato: 14, 04, 2010, 22:28:53 posle podne »
Gorane,tamo gde Arsa "cuva" camac ukrali bi mu i da ih nacrta kredom!To je ustvari divlja marina na kojoj su camdjije iz Zemun-polja drzali svoje ladje,a pre neku godunu tu je nastala sljunkara!Osioni gazda nema sluha za njih tako da i on utice da se camdjijama sto vise nanosi stete!

Nisam hteo o tome ništa da pišem pošto nisam od onih koji se slade tuđom nesrećom, ali danas kada sam išao da obiđem čamac vidim automobil vlasnika šljunkare pokriven ciradom očito gadno oštećen. Od jednog poznanika čuh da je Dule, vlasnik šljunkare imao saobraćajku i da sada ide uz pomoć štaka.

Odmah sam pomislio kako nas onaj odozgo stalno opominje na neke stvari. Samo je pitanje da li mi to želimo da vidimo.

A što se krađe tiče evo danas sam video da su mi ukrali (možda se samo poslužili ali zaboravili da vrate) ispolac. Ispolac je bio napravljen od stare presečene plastične kante za ulje i nalazio se u kaseti od čamca koju više ne zaključavam.

Poučen iskustvom, ispolac dobijen od Busse držim u kolima pa sam sa njim izbacio ono malo vode što je bilo u čamcu. Taman kad sam bio kod opštine Novi Beograd kada je udarila jaka kiša i potsetila me da i sutra treba da dođem. E onda koristim savete koje sam ovde dobio i na kojima se jako zahvaljujem. Znači flaše kanapčići i da probamo. :drinks:

LJudi slobodno pišite i govorite što god želite.  :smile: Ne ljutim se.
Ako ne ja, neko drugi će naučiti kako treba da se odnosi prema svom čamcu. Ja sam ih istina do sada imao više. Nikada me nisu izdali, iako sam ja smatrao da oni treba da služe meni a ne ja njima.
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: SVAŠTARA
« Odgovor #49 poslato: 15, 04, 2010, 07:15:30 pre podne »
Gorane,tamo gde Arsa "cuva" camac ukrali bi mu i da ih nacrta kredom!To je ustvari divlja marina na kojoj su camdjije iz Zemun-polja drzali svoje ladje,a pre neku godunu tu je nastala sljunkara!Osioni gazda nema sluha za njih tako da i on utice da se camdjijama sto vise nanosi stete!

Nisam hteo o tome ništa da pišem pošto nisam od onih koji se slade tuđom nesrećom, ali danas kada sam išao da obiđem čamac vidim automobil vlasnika šljunkare pokriven ciradom očito gadno oštećen. Od jednog poznanika čuh da je Dule, vlasnik šljunkare imao saobraćajku i da sada ide uz pomoć štaka.

Odmah sam pomislio kako nas onaj odozgo stalno opominje na neke stvari. Samo je pitanje da li mi to želimo da vidimo.

A što se krađe tiče evo danas sam video da su mi ukrali (možda se samo poslužili ali zaboravili da vrate) ispolac. Ispolac je bio napravljen od stare presečene plastične kante za ulje i nalazio se u kaseti od čamca koju više ne zaključavam.

Poučen iskustvom, ispolac dobijen od Busse držim u kolima pa sam sa njim izbacio ono malo vode što je bilo u čamcu. Taman kad sam bio kod opštine Novi Beograd kada je udarila jaka kiša i potsetila me da i sutra treba da dođem. E onda koristim savete koje sam ovde dobio i na kojima se jako zahvaljujem. Znači flaše kanapčići i da probamo. :drinks:

LJudi slobodno pišite i govorite što god želite.  :smile: Ne ljutim se.
Ako ne ja, neko drugi će naučiti kako treba da se odnosi prema svom čamcu. Ja sam ih istina do sada imao više. Nikada me nisu izdali, iako sam ja smatrao da oni treba da služe meni a ne ja njima.
Steta...

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: SVAŠTARA
« Odgovor #50 poslato: 15, 04, 2010, 09:25:49 pre podne »
Motka tj šticna.  :good:

 :drinks:

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: SVAŠTARA
« Odgovor #51 poslato: 15, 04, 2010, 09:35:57 pre podne »
Ja ću verovatno napraviti dve bagremove šticne od po 3m, pošto ima nekoliko lepih, a plitkih mesta za pecanje (iz plitkog ka dubini i kamenu, plus preliv) a uglavnom mi bočno sidro tu ne pomaže kad je jači vetar. A da se zatežem sa dva bočna mi je smaranje! Šticna rešava sve probleme na vodama do 2-3m!

Šticna je MAMA!  :dance1: :dance: :yahoo:

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: SVAŠTARA
« Odgovor #52 poslato: 15, 04, 2010, 12:18:25 posle podne »
E sada vam ne mogu poslati slike kako su svi ti čamci izgledali kada smo jedan prijatelj i ja postavili desetak motki da dele čamce. Bilo je kao apoteka. Dva dana kasnije nismo mogli da nađemo ni drvce. Nekome su izgleda baš takve oblice trebale. Možda lepo gore ili...

Tako da ovde nemam šta da gledam. Ima razloga zašto će čamac biti tu još izvesno vreme, pa tu situaciju prihvatam takvom kakva je. Iskreno šta da radim i kada uhvatim nekoga da krade te motke? Ja znam jedan način on je bolan za takve ljude.  :skull:

Međutim imao sam prilike  da vidim koliko su ljudi osvetoljubivi. Smeškaju se, izigravaju ljige, a onda neke noći par udaraca sekirom po vašem ljubimcu i doviđenja. :lol:
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: SVAŠTARA
« Odgovor #53 poslato: 15, 04, 2010, 12:23:27 posle podne »
Noć mora da bude vetrovita i bez mesečine!  :diablo:

 :lol: :lol: :lol:

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: SVAŠTARA
« Odgovor #54 poslato: 15, 04, 2010, 13:27:11 posle podne »
Da ne bude zabune. Pored mog čamca ovde ima bar još dvadesetak čamaca čiji su vlasnici ozbiljni, porodični ljudi iz Zemuna i okoline. Stalno obilaze čamce i pomažu jedan drugome koliko mogu. Ipak svi imaju iste probleme. Nestaje im sve što ostave na i u čamcu.

Bar 5-6 čamaca sada sedi podavljeno pošto nisu bili dobro usidreni i i čekaju da ih gazde povade kad padne voda.

Nekoliko lepših čamaca se tako nekako otkačilo samo od sebe i nikada nisu nađeni.

Zato se ne trudim da ovaj moj bude mnogo lep pošto može nekom da zapadne za oko. :smile:
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: SVAŠTARA
« Odgovor #55 poslato: 15, 04, 2010, 13:42:11 posle podne »
tako je Arso , i kod nas je sistem što ružnija i krivlja štica to bezbednija, ako je lepa prava neće da osvane .
Mnogo bagri mi imamo u ovoj jadnoj zemlji, zamisli čak su mi maznuli solarnu lampu koja košta 300din , kod kineza.Napisao sam poruku na papiru "nemoj biti lopov za 300din dođi i traži daću ti."

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: SVAŠTARA
« Odgovor #56 poslato: 15, 04, 2010, 15:14:06 posle podne »

... zamisli čak su mi maznuli solarnu lampu koja košta 300din , kod kineza.Napisao sam poruku na papiru "nemoj biti lopov za 300din dođi i traži daću ti."

Imam jednu takvu u bašti. Moraću da je krijem kada dođeš kod mene da ne misliš da je tvoja... :lol:
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: SVAŠTARA
« Odgovor #57 poslato: 15, 04, 2010, 23:15:11 posle podne »
Vrlo čudan brodić!  :good:

 :drinks:

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: SVAŠTARA
« Odgovor #58 poslato: 19, 04, 2010, 23:28:43 posle podne »
Druzeći se sa rekom imamo priliku da upoznamo mnoge divne ljude.

Jednog od njih imam čast da poznajem To je gospodin Velja, legenda među ribarima. Sa svoje 74 godine, prezubio je tri infarkta na vodi a i dalje se bavi profesionalnim ribolovom. I pored navedenog, fizički i mentalno je jači od velikog broja ribara koji rade od Zemuna do Batajnice.

Evo starog rečnog vuka u svom plovilu.  :drinks:



« Poslednja izmena: 18, 05, 2010, 23:45:53 posle podne Arsa »
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: SVAŠTARA
« Odgovor #59 poslato: 07, 05, 2010, 08:48:54 pre podne »
Juče napravih bovu za moj čamac koji će ipak biti na vezu u klubu "Radecki" u Zemunu. Lanac je kupljen. Danas bi trebao da napravim i sidro pa da bovu postavim na vodu.

Jedva čekam. :smile:
Ispuni godine životom, a ne život godinama.