Autor Tema: SVAŠTARA  (Pročitano 147088 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: SVAŠTARA
« Odgovor #30 poslato: 22, 03, 2010, 20:50:33 posle podne »
Čamac je kupljen pred zimu sa namerom da što pre izađem na vodu. Znao sam da nije neki, ali baš ovoliko...

Koliko para toliko muzike. :drinks:

Videćemo šta će na kraju ispasti. Ima više varijanti.  (sve su u opticaju osim  :suicide:).

Na žalost sve se izdešavalo u vreme kada sam morao da lečim Asa. As je, hvala bogu dobro, popraviću valjda i čamac. Kakva je situacija dotle će proći zabrana za smuđa pa onda ...Ako bude, biće.
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: SVAŠTARA
« Odgovor #31 poslato: 22, 03, 2010, 21:03:27 posle podne »
Samo hrabro, Arso.

Naidju u životu loši dani ali kažu stručnjaci da i kad izgleda bezizlazno, izlaz postoji. Treba samo pogledati ispred sebe.

Sredićete Vi to. :download:

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: SVAŠTARA
« Odgovor #32 poslato: 22, 03, 2010, 21:05:30 posle podne »

      Arso
      Izbuši rupu sa palube na komoru.Kroz nju sa pumpom izvadi vodu.
 Posle zavari,kada budeš sredjivao čamac muf (vodovodni) i čepuj ga.
 Tako češ uvek moći da vršiš kontrolu komore.
       Nemoj da se demorališeš.
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: SVAŠTARA
« Odgovor #33 poslato: 22, 03, 2010, 21:11:39 posle podne »
arso ako ti treba neka pomoc znas gde ces me naci.!
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: SVAŠTARA
« Odgovor #34 poslato: 22, 03, 2010, 21:16:16 posle podne »
Samo hrabro, Arso.

Naidju u životu loši dani ali kažu stručnjaci da i kad izgleda bezizlazno, izlaz postoji. Treba samo pogledati ispred sebe.

Sredićete Vi to. :download:

Najviše me iznervirao Dule, vlasnik šljunkare pored koje su ovi čamci. Ja ga zamolio da mi izvuče čamac i da ga njegov radnik izbuši i privari. Naravno da sam naglasio da bih to i platio koliko košta. Onda me on pita gde živim. Ja mu kažem a on ni pet ni šest "pa šta si onda koj k.... dolazio kod mene u Zemun. Što nisi otišo na Savu... Počeo da lupa kako plaća radnika 50 eura dnevnicu a sada ima posla..."

Rekoh mu da je prostije da kaže da neće. Onda mi prospe priču da uzmem drvo i da sa tim začepim rupu,da će to da drži...

Mislio sam da ga napušim, al onda shvatim da on to izgleda voli pa nisam želeo da mu pružim zadovoljstvo... Nek je živ i zdrav, ali da je čovek... Nije.
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: SVAŠTARA
« Odgovor #35 poslato: 23, 03, 2010, 07:21:36 pre podne »
Veseljak taj gazda sljunkare... :diablo:

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: SVAŠTARA
« Odgovor #36 poslato: 23, 03, 2010, 22:54:46 posle podne »
da si mu rekao bar da ti je sestric kobac ? mislim da bi ti i ofarbao camac pored tih tvojih radova.
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: SVAŠTARA
« Odgovor #37 poslato: 23, 03, 2010, 23:14:47 posle podne »
Arso, ne treba da kriviš nikoga osim sebe. Nije opravdanje to što si lečio psa. Pa nije pas imao negu 24 h dnevno. Ipak je bilo vremena da se obidje čamac makar jednom u 2 dana. Tada se to nebi desilo, ne bi bilo nerviranja a ti bi uživao u pecanju. Ipak je to tvoja neodgovornost. Pogledaj samo čamac. Garantovano ga nisi ni dobro pregledao od dana kupovine a kamo li da si proverio da li pušta vodu ili ne. Ovo ti je za nauk. Ako želiš čamac o njemu moraš brinuti kako to i priliči. A neka bude na nauk i ostalima koji se slično odnose prema svojim ljubimcima, ako su im to ljubimci.

Potpuno si u pravu.   :drinks:
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: SVAŠTARA
« Odgovor #38 poslato: 14, 04, 2010, 08:08:43 pre podne »
E pa ovih dana sam malo bodrio moj čamac da izdrži. Aku bušilicom sam mu otvorio dve  rupe na komori, par santimetara od dna. Isteklo je jedno 20 litara vode koju sam naravno izbacio. Posle sam nekim specijalnim dvokomponentnim kitom zatvorio te rupe i čekao.

Bojao sam se da se rupa kroz koju je voda prodrla u prednju komoru nalazi na tabanu čamca. Hvala bogu to izgleda nije slučaj.

Po svemu sudeći voda je u komoru ušla iz čamca kad je bio pun vode. To se pretpostavljam desilo tako što postoji neki otvor na komori, prema unutrašnjosti čamca koji sada ne mogu da vidim od kasete koju ću prvom prilikom da šutnem. Tako ću moći da pratim stanje na zidu komore i da pravovremeno reagujem (ako zatreba).

Moj Vam se jadnik znači uspravio (mislim na čamac), i sada pravi društvo ovom plavom čamcu iz koga sa zahvalnošću uvek izbacim vodu iako nije moj. Naime iz njega i uz njegovu pomoć uspeo sam da izvučem moj čamac koji sada izgleda ovako. Guma ili druge vrste odbojnika između njih nema pošto i to nestaje. :sorry:

Daće bog i 4-5 dana bez kiše pa idemo na malo ulepšavanje. :drinks:
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: SVAŠTARA
« Odgovor #39 poslato: 14, 04, 2010, 14:03:54 posle podne »
Prirucni odbojnici - plasticne boce (2 l , 5 l ) napunjene obicnom vodom 90% privezane parcem kanapa (tip pertla) .
Cijena materijala - 0
Vrijeme za izradu - kratko
Nabavka materijala za izradu - neposredno ispred camca imas par komada
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: SVAŠTARA
« Odgovor #40 poslato: 14, 04, 2010, 14:15:28 posle podne »
ja sam uvek tvrdio da Profesor Baltazar potiče snaših prostora :dance: :dance1:

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: SVAŠTARA
« Odgovor #41 poslato: 14, 04, 2010, 15:18:05 posle podne »
Prirucni odbojnici - plasticne boce (2 l , 5 l ) napunjene obicnom vodom 90% privezane parcem kanapa (tip pertla) .
Cijena materijala - 0
Vrijeme za izradu - kratko
Nabavka materijala za izradu - neposredno ispred camca imas par komada
Neverovatno,ali istinito i jos gore dokazano u praksi...
Srbi vole da stede na pogresnim stvarima!
Bokobrani,odbojnici,fenderi ma kako god ih zvali,sluze da sacuvaju vase,ali i plovila koja su oko vaseg,dakle dvostruka korist.Ima ih raznih dimenzija i cena,od prilicno jeftinih do papreno skupih.
Druga stvar su takozvane pertle,najvece zlo na svakom plovilu.Sta god vezivao gledam da konop bude zdrav,tj ceo,odgovarajuce debljine i lagan za rad,tj za lagano vezivanje cvorova....
Ako je ideja skupljanja plasticnih flasa u smislu ekologije podrzavam,u suprotnom ljudi pocnite da licite na "nauticare",dakle samo malo ozbiljnosti.
Ovaj forum i vidim kao priliku da se svima prosire vidici vezano za nautiku,camce,kako god,nekome manje a nekome vise.

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: SVAŠTARA
« Odgovor #42 poslato: 14, 04, 2010, 15:41:19 posle podne »
Goranče ima tu nečega. Kada sam bio dosta mlađi(jedno 40 god) moja želja da plovim i budem na vodi je bila tolika da sam bio spreman da zaplovim i na običnom buretu . kada se setim svih mojih "čamaca" postanem sentimentalac .Sada imam "odiseja " na kom mi mnogi zavide ,ali nikad neću zaboraviti početak mojih plovidbi ,i kada vidim rešenja kao što su odbojnici od plastičnih flaša to posmatram sa najvećim simpatijama.
Ima još more stvari koje neko ne povezuje sa nautikom ali po tim i takvim rešenjima ja prepoznajem prave zaljubljenike u vodu i plovidbu pa makar ih neko i ne smatrao "nautičarima"
Jedno je sigurno takav odbojnik niko neće ukrasti , a pravih "nautičarskih sam se dosad nakupovao ni sam neznam koliko , jer su uvek meta lopova. :good:

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: SVAŠTARA
« Odgovor #43 poslato: 14, 04, 2010, 15:51:52 posle podne »
Amman , dao sam mu prijedlog za trenutno rijesenje da ne lupa komsijin camac. prirucno rijesenje za ogranicen vremenski period. cccc. Odmah na noz , kao da sam predlozio da se porez poveca. Ja se izvinjavam pravim nauticarima sto sam oborio respektabilni kvalitet rasprave na sajtu.
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: SVAŠTARA
« Odgovor #44 poslato: 14, 04, 2010, 16:32:09 posle podne »
Gorane,tamo gde Arsa "cuva" camac ukrali bi mu i da ih nacrta kredom!To je ustvari divlja marina na kojoj su camdjije iz Zemun-polja drzali svoje ladje,a pre neku godunu tu je nastala sljunkara!Osioni gazda nema sluha za njih tako da i on utice da se camdjijama sto vise nanosi stete!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran