Autor Tema: Uvoz polovnog plovila...  (Pročitano 19752 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Outboard Master

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 506
  • caos
Odg: Uvoz polovnog plovila...
« Odgovor #15 poslato: 23, 06, 2009, 20:29:23 posle podne »
tako sam i ja skapirao , ali nadjoh par plovila u USA po odlicnim cenama.....  e onda na to dodati jos 10K na "postarinu" :(
  Evo ovako Kapetane:Kontejner iz USA do Bgd kosta 6.800 dolara i duzina je ok ali je problem visina koja je 2,5m.Ako je to sto ti hoces vislje onda se tera do Belgije i kosta oko 16.000 dolara!!!A odatle dovde,jbg-a,vozi Misko!!!Pa ti vidi!! :drinks:

Iz belgije ,pa ako je jos sirine preko 2,50m , to je spezialan transport. ondas mozes da se slikas  :taunt:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Uvoz polovnog plovila...
« Odgovor #16 poslato: 23, 06, 2009, 21:26:01 posle podne »
jedino da ucim da jedrim pa preko okeana :) zna li neko cisto informativno koliko tredba jedrilicom ? jesmo napredovali od kulumba po tom pitanju ?

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Uvoz polovnog plovila...
« Odgovor #17 poslato: 23, 06, 2009, 22:10:07 posle podne »
jedino da ucim da jedrim pa preko okeana :) zna li neko cisto informativno koliko tredba jedrilicom ? jesmo napredovali od kulumba po tom pitanju ?

Najbolje je da nazoves Gorana Bregovica i pitas ga kako je on preplovio okean sa njegovom jedrilicom i koliko je trajalo.
 :taunt: :taunt:

Van mreže hallamiti

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 303
  • Pol: Muškarac
Odg: Uvoz polovnog plovila...
« Odgovor #18 poslato: 23, 06, 2009, 22:32:43 posle podne »
ljudi jel sigurno carina 5%, uvezao bih gumenjak nov. Gore kosta 850e, znaci mene bi jos kostalo 42,5 evra carina +porez 160,65 evra.znaci ukupno 1053.15 evra jel sam u pravu?

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Uvoz polovnog plovila...
« Odgovor #19 poslato: 23, 06, 2009, 22:41:22 posle podne »
ljudi jel sigurno carina 5%, uvezao bih gumenjak nov. Gore kosta 850e, znaci mene bi jos kostalo 42,5 evra carina +porez 160,65 evra.znaci ukupno 1053.15 evra jel sam u pravu?

Plus troskovi spedicije.

Van mreže hallamiti

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 303
  • Pol: Muškarac
Odg: Uvoz polovnog plovila...
« Odgovor #20 poslato: 23, 06, 2009, 22:43:30 posle podne »
nema spedicije, ja cu da ga donesem u kolima i odmah da se carini na granici.jel moze tako? Kako se carini to uopste, jel kao uvoz kola ili odmah na licu mesta???

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Uvoz polovnog plovila...
« Odgovor #21 poslato: 23, 06, 2009, 23:09:10 posle podne »
nema spedicije, ja cu da ga donesem u kolima i odmah da se carini na granici.jel moze tako? Kako se carini to uopste, jel kao uvoz kola ili odmah na licu mesta???

U svim slucajevima se naplacuje spedicija jer jedino su oni ovlasceni da ti daju t.j. urade papire za uvoz, bilo na granicnom prelazu bilo u mestu stanovanja.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Uvoz polovnog plovila...
« Odgovor #22 poslato: 23, 06, 2009, 23:29:11 posle podne »
jedino da ucim da jedrim pa preko okeana :) zna li neko cisto informativno koliko tredba jedrilicom ? jesmo napredovali od kulumba po tom pitanju ?

Imaš na onom forumu iskustvo onag kapetana jedrilice Bašjako. On je pazario brod u USA a onda preplovio okean. Trenutno su na drugom pokušaju puta oko sveta. Ako su uslovi dobri mislim da ti treba oko desetak dana. Mnogo dobro zvuči.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Uvoz polovnog plovila...
« Odgovor #23 poslato: 23, 06, 2009, 23:51:35 posle podne »
moram pogledam to al valjalo bi znati prvo sa jedrima pa tek onda preko okeana :)

Van mreže shomi

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • Pol: Muškarac
Odg: Uvoz polovnog plovila...
« Odgovor #24 poslato: 24, 06, 2009, 00:05:30 pre podne »
Bacim search na ONOM forumu i iz cuga naletim na:

(covek pita kako bi bilo da neko stavi neki film o ovom zanimljivom putovanju na youtube ili vec tako nesto, a popije "odgovor")

Redakcija i autori emisije i portala NA VODI su vlasnici autorskih prava na sve sopstvene sadržaje (tekstualne, foto, video i audio materijale, baze podataka i programerski kod) i vlasnik prava na licencne sadržaje koje na portalu prenosi. Ukoliko posetilac neovlašćeno i u svrhe koje nisu lične, koristi bilo koji deo portala bez pisane saglasnosti vlasnika, smatraće se da vrši povredu autorskih prava redakcije i autora NA VODI. U slučaju povrede autorskih prava, redakcija NA VODI u skladu sa zakonom, ima pravo na sudsku zaštitu i naknadu štete.

Aaaaah, kakva ekipaaaaa!

Ups! Ja sam sad neovlasceno i u svrhe blabla, i mozda me tuze?

Ma nek me povuku za...

GRRRRRRRR...
MPE

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Uvoz polovnog plovila...
« Odgovor #25 poslato: 24, 06, 2009, 00:09:10 pre podne »
Redakcija i autori emisije i portala NA VODI su vlasnici autorskih prava na sve sopstvene sadržaje (tekstualne, foto, video i audio materijale, baze podataka i programerski kod) i vlasnik prava na licencne sadržaje koje na portalu prenosi. Ukoliko posetilac neovlašćeno i u svrhe koje nisu lične, koristi bilo koji deo portala bez pisane saglasnosti vlasnika, smatraće se da vrši povredu autorskih prava redakcije i autora NA VODI. U slučaju povrede autorskih prava, redakcija NA VODI u skladu sa zakonom, ima pravo na sudsku zaštitu i naknadu štete.



ima' napravim majcu sa ovim natpisom :)

Van mreže shomi

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • Pol: Muškarac
Odg: Uvoz polovnog plovila...
« Odgovor #26 poslato: 24, 06, 2009, 00:10:18 pre podne »
HAHAHAHHHH!

Kupujem!
MPE

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Uvoz polovnog plovila...
« Odgovor #27 poslato: 24, 06, 2009, 00:10:53 pre podne »
Bacim search na ONOM forumu i iz cuga naletim na:

(covek pita kako bi bilo da neko stavi neki film o ovom zanimljivom putovanju na youtube ili vec tako nesto, a popije "odgovor")

Redakcija i autori emisije i portala NA VODI su vlasnici autorskih prava na sve sopstvene sadržaje (tekstualne, foto, video i audio materijale, baze podataka i programerski kod) i vlasnik prava na licencne sadržaje koje na portalu prenosi. Ukoliko posetilac neovlašćeno i u svrhe koje nisu lične, koristi bilo koji deo portala bez pisane saglasnosti vlasnika, smatraće se da vrši povredu autorskih prava redakcije i autora NA VODI. U slučaju povrede autorskih prava, redakcija NA VODI u skladu sa zakonom, ima pravo na sudsku zaštitu i naknadu štete.

Aaaaah, kakva ekipaaaaa!

Ups! Ja sam sad neovlasceno i u svrhe blabla, i mozda me tuze?

Ma nek me povuku za...

GRRRRRRRR...




Zato vise i ne idem tamo a i odjavio sam se sa foruma. :diablo: :diablo:

Van mreže shomi

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • Pol: Muškarac
Odg: Uvoz polovnog plovila...
« Odgovor #28 poslato: 24, 06, 2009, 00:16:56 pre podne »
Ma krenuo da vidim tu pricu o "Bas Jako" i iznervirase me u cugu...
MPE

Van mreže Dule HU

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 295
  • Pol: Muškarac
Odg: Uvoz polovnog plovila...
« Odgovor #29 poslato: 24, 06, 2009, 00:18:57 pre podne »
E aj batalaite priču o NJIMA kasno je naću da se nerviram pred spavanje, nego budite malo konstruktivni i pomozite Kapetanu oko prelaska okeana.
Meni pade ideja da se ti Kap lepo šlepuješ preko okeana, zakačiš se za ove prekookeanske brodove, em oni znaju put i ne možeš da se zagubiš, em štediš gorivo, veruj mi to ti je najjeftinija varijanta.